Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Etikai (?) kérdés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    DCS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez a felhalmozás már nekem is sokszor eszembe jutott! Például lehet, hogy nálam van plusz 3 henger és pont valakiknek ez a három db henger hiányzik valahol a világban. Milyen jó lenne például egy hatalmas adatbázis, ahová mindenki begépelné a saját felesleges alkarészét, ami nincsen motorkerékpárba szerelve és a végén kijönne, hogyha összetennénk a sok alkatrészt, akkor egy csomó motorkerékpárt összetudnánk szerelni.... Na jó, ez utópisztikus gondolat volt
    Vosszatérve arra a gondolatra, hogy ha Te és Mi összeszedjük a motorokat, akkor a következő generációnak nem lesz mit összeszednie, hát ilyeneken nem érdemes gondolkodni, mert 1. úgysem tudunk mindent összeszedni, 2. mire ők jönnek, addigra már más járművek is veteránok lesznek és mindig lesznek olyan típusok, amiből sok van és amivel el lehet kezdeni a veteránozást...
    DCS
    Nem rossz gondolat ez a gyűjtögetősdi nekem is volt hasonló, de egyelőre anyagi kedélyek miatt letettem róla. Az utó generáció veterán beszerzési lehetőségéről pedig csak annyit, hogy senki sem él örökké. Ez alatt értem azt hogy ami neked és a többi veteránosnak a világ legnagyobb kincse az már a gyermekednek(iknek) lehet semmit nem fog jelenteni és boldogan adja tovább a következő generáció újdonsült veteránosainak az általad(unk) felhalmozott kincseket. Szerintem.

    üdv, Odin

    szerk.: hozzáteszem azért elég szép kis gyűjteményt sikerült összekapnom már nekem is na meg persze volt is itthon már pár kismotor. Viszont egyvalamire még nagyon vágyom egy 250-es Csepel...
    Utoljára szerkesztve a következő által: OdinHEM; 2012 máj. 11, 22:20.

    Komment


      #32
      Hmmmm... Hát ez jó kérdés. Én is azért öltem ennyi energiát, pénzt, időt, agysejtet az Ural-ba, mert tényleg érdekli az embereket, és a gyerekek is megnézik, érdeklődnek iránta. Nem gondolnám, hogy azért, mert fel tudják fogni, hogy miben más a modern műanyag motoroktól, hanem szerintem őket is megcsapja a régi idők szele, a benzinszag, különböző égett szagok
      Meg gondolom a motorodat szeretettel gondozod, büszke vagy rá, ami szintén érződik, és ez is bevonzza az embereket.

      Na rátérve a kérdésre, szerintem nem gond ha begyűjtöd ezeket a motorokat. Sokkal jobb, mintha egy gátlástalan nepper tenné, akinek csak a pénz számít. Mert tegyük fel, hogy ott áll a fészeredben 2-3 Panesz. Elmész a működővel valahová, ahol egy fiatal srác meglátja, és beleszeret. Tudod neki mondani, hogy figyelj, van nekem otthon egy felesleges, eladom neked, és még tanácsokat is tudsz adni. Máris jó helyre került. Ha akarsz fogsz rajta valamit, ha meg tényleg a szívügyed, hogy megmentsed a motort, akkor úgy szállsz ki belőle, hogy ne bukj rajta. Szóval szerintem etikailag semmi gond nincs ezzel, ha tényleg azért halmoznád fel, mert szeretnéd megmenteni. Tedd Te is fészerbe, szórj rá port, és megmarad az öröm annak, aki rátalál

      Komment


        #33
        zoló07 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tedd Te is fészerbe, szórj rá port, és megmarad az öröm annak, aki rátalál
        ...és utána írj nekem, hogy könnyebben megtalálhassam, és nagyon meglepődhessek!

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X