Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    .....és hooooool a motor???????????????-------nem tudom jó- e ez smiley, de nem találtam nyálcsorgatóst
    OdinHEM, wsievers és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      .....és hooooool a motor???????????????-------nem tudom jó- e ez smiley, de nem találtam nyálcsorgatóst
      Székesfehérvár, Poprádi utca. Karosszéria lakatos. Ő Tóth Attila, nemtudom hányszoros bajnok, sajnos román szinekben(Tóth-testvérek). Sok sztorit mesélt, mennyire akarták hogy román győzzön nekik román szinekben, azok minden támogatást megkaptak, nekik meg CZ-ből kellett saját 5oo-ast faragni. Ennek dacára sorozatosan leöblítettek mindenkit," ne mondják hogy szar a Magyar". Ezek az Ő szavai. Erről is példát lehetne venni.




      Sz.J. eredeti hozzászólása
      Korabeli feljegyzések szerint, Watt rendkívűl ügyes volt a hántolásnak nevezett megmunkálásban, amivel a gőzgépei furatát készítették pontosra, mivel a hengerfúrás technikája még nem volt feltalálva. Már gazdag gyáros, és feltaláló volt de még maga is csinálta ezt a munkát. Sok mai kollégája példát vehetne róla....




      A kardántengelyes hónoló nem lehet jó, mert a kardánnak más-más az elmozdulása (szögsebessége) a becsukláskor és a kinyitáskor. Homokinetikus csukló vagy kettős kardán kell....
      Ez az effektus a majdnem max. szögelforulásnál jelentkezik számottevően. Irtam korábban hogy azért törekedni kell a központba állításra. Nem szoktunk derékszögben hónolni. A hátsókerekes kocsim se rángat 1 kereszttel. Sőt, a béna kinézetű bólogatós hónológép is kardános, ott folyamatosan változik a szög.
      wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        Sz.J. eredeti hozzászólása
        A kardántengelyes hónoló nem lehet jó, mert a kardánnak más-más az elmozdulása (szögsebessége) a becsukláskor és a kinyitáskor. Homokinetikus csukló vagy kettős kardán kell...
        ...ez viszont így ígaz !!!!-----mármint , hogy két keresztel a jó a kardán .
        sepy, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Hajtókar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez az effektus a majdnem max. szögelforulásnál jelentkezik számottevően. Irtam korábban hogy azért törekedni kell a központba állításra. Nem szoktunk derékszögben hónolni. A hátsókerekes kocsim se rángat 1 kereszttel.
          Nos ez nem így van. A szögsebesség ingadozás már egész kis szögeltérésnél jelentkezik. Gépkocsinál (Lada, Moszkvics tapasztalat) kidobja a sebességet, ha nincs jól beállítva a két csukló egymáshoz képest. Egy csuklóval nem csinálnak kardánhajtást emiatt. Vannak hajtások, amik látszatra egykeresztes kardánok (pl. Bendix-Weiss golyóscsukló), de ebben is van egy olyan szerkezeti elem, amitől mégis kétcsuklósnak kell tekinteni.

          A hónolót pedig valóban nem szabad mereven vezetni, hiszen a kész furatba engeded be, ami eleve megvezeti. A gépi dörzsárnak is úszó-lengő meghajtást kell biztosítani, mert a furat vezeti. Ha fixen fognánk meg, befeszülne és eleve többet vinne a fúróorsó excentricitása miatt és nem is biztos, hogy hengeres lenne a furat.
          Lemezjáték, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #80
            Szervusztok . Én annak idején ( nem most volt - a típusból kiderül tisztán ) Csepel teherautó hengerperselyeket is hónoltam. A gép amivel dolgoztam "gyári" volt. A működése a következő volt : indikátor órával "központozni" lehetett a rögzített munkadarab furatát ( a felfogó asztal X Y Z irányokban mogatható volt, mint az univerzális marógépeknél ) .Kardáncsuklók (több) ügyesen voltak kiképezve . Egy mozdulattal lehetett összekepcsolni a forgatást végző tengellyel, aminek a fordulatszámát és fel-le irányú sebességét menet közben is lehetett változtatni. "Hatpofás" volt a megmukáló egység ( gyémántszemcsés felületekkel ) , aminek a nyomását a hengerpersely falára hidrómechanikusan tetszés szerint lehetett szabályozni. ( A forgatótengely közepében egy lényegében hidraulikus egyoldalas rugóerő visszatérítésű dugattyú volt, ami a hónolófej mechanikáját működtette. ) Természetesen nem csak Csepel teherautó megmunkálására volt lehetőség, mivel több méretű hónolófej is volt , ami elősegítette a fusizás lehetőségét. Olyan esetre is emlékszem, amikor a nyomott pofák és a megmunkálandó felület közé csiszolóvásznat tettünk ( újat és használtat ) és ezzel más "minőségű" felületet lehetett elérni. A kenőfolyadék természetesen mindig alkalmazásra kerül. Ennyi. üdvözlettel.
            Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2013 febr. 25, 11:09.
            OdinHEM, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nos ez nem így van. A szögsebesség ingadozás már egész kis szögeltérésnél jelentkezik. Gépkocsinál (Lada, Moszkvics tapasztalat) kidobja a sebességet, ha nincs jól beállítva a két csukló egymáshoz képest. Egy csuklóval nem csinálnak kardánhajtást emiatt. Vannak hajtások, amik látszatra egykeresztes kardánok (pl. Bendix-Weiss golyóscsukló), de ebben is van egy olyan szerkezeti elem, amitől mégis kétcsuklósnak kell tekinteni.

              A hónolót pedig valóban nem szabad mereven vezetni, hiszen a kész furatba engeded be, ami eleve megvezeti. A gépi dörzsárnak is úszó-lengő meghajtást kell biztosítani, mert a furat vezeti. Ha fixen fognánk meg, befeszülne és eleve többet vinne a fúróorsó excentricitása miatt és nem is biztos, hogy hengeres lenne a furat.
              Már látom hogy a kereszt lesz a keresztem. Mi lehet akkor a helyzet a teherautókról is ismert, de terepjárókon még sűrűbben előforduló garantáltan szimpla 1 keresztes első féltengely külső csuklóval? Ki kellene rángatnia a kormányt a kezemből, de mégse teszi.
              OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                Hajtókar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mi lehet akkor a helyzet a teherautókról is ismert, de terepjárókon még sűrűbben előforduló garantáltan szimpla 1 keresztes első féltengely külső csuklóval?
                Ha van róla robbantott ábrád, vagy valami egyéb rajzos dokumentum, akkor megoszthatnád. Egy szimpla kardánkereszt szög alatti hajtásnál tuti, hogy rángat. Minél nagyobb a törése annál jobban. Többféle műszaki megoldás létezik ennek a kiküszöbölésére. Universal Joints (Automobile)

                Szeretném megismerni, hogy az általad említett esetben ez hogy van megoldva.

                Egyébként így látatlanban a második kardánkereszt, vagy az azt helyettesítő mechanikai megoldás a hajtómű belsejében van, ami kívülről nem látható.
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #83
                  Üdv mindenkinek.Nem kell alkatrészneppernek lennie ahhoz valakinek hogy átvágja az embert.Pár évvel ezelőtt volt egy cetka krosszmotorom.Egy volt kolegámmal megegyeztünk,egy P21-es cserében.Nagyon örültem neki,hogy egy p21-es tulajdonosa leszek,bár kissé hihetetlennek tűnt.Húzódott halasztódott a csere,majd egy éjszakás műszak után betoppantam hozzá a krosszmotorral,hogy akkor csere.A haver himelt-hámolt,hogy csak a blokk van itthon,a többit majd hozza.Ahogy te megkaptad, úgy én is.Nem csak a krosszmotort buktam,hanema blokk is erősen hiányos volt,és a kolegában is mélyen csalódtam.Ha máshol meg tudod szerezni hajrá,és ne foglalkozz az ilyen emberekkel.
                  chemotox kedvelte ezt.

                  Komment


                    #84
                    A főcímhez csatlakozva nekem az a véleményem ,hogy az ilyen "embereket" Komolyan szembesíteni kell!Vagy szállítsa le azt mit vállalt ,vagy ne lepődjön meg ha véletlenül egy cserép a fejére esik! Velük szemben sajnos a törvényesség kevés ! Olyan vastag a bőr a képükön,hogy hiába írjuk ki a tettüket különböző oldalakra rájuk nem hat.Elnézést de akinek nem inge ne vegye magára de akinek igen azt fel kell öltöztetni!! Erről csak annyit nem a bőrszín határozza meg az embert hanem a tettei! Meg érdemelnek egy kardán keresztet csak a tengely is legyen vele!
                    movisz kedvelte ezt.

                    Komment


                      #85
                      Én amondó vagyok, hogy lehetne önkéntes az értékelés. Pl a regisztrációs űrlap kitöltésénél: Vállalja-e, hogy a vásárló értékelje az adásvételt? Végülis ha csak azt látjuk ki a megbízható-jó eladó, már az is fél siker.
                      Tamás78, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #86
                        Gondoltam rakok fel egy linket a csudálatosan megépített gépből, ma láttam a videót.
                        http://www.youtube.com/watch?v=lwVee...ature=youtu.be

                        Komment


                          #87
                          Gondoltam rakok fel egy linket a csudálatosan megépített gépből, ma láttam a videót.


                          Tanulj ifjúság! Tekintettel arra, hogy 20 éve gyakorlatilag leállt a forgácsoló szakember képzés, ezért nem csodálkozom, hogy eladható ez a "technológia". Ettől még a fúrópisztolyba fogott furatcsiszolófej is jobb és pontosabb. Persze abban az esetben, ha ez a csodálatos állapotú fúrógép orsója nem üt többet 0,01-nál, akkor mindent visszaszívtam.
                          Lemezjáték kedvelte ezt.

                          Komment


                            #88
                            Tekintettel arra, hogy 20 éve gyakorlatilag leállt a forgácsoló szakember képzés
                            A hengereimet 8 évvel ezelőtt egy öreg mester csinálta, egy 1940 körüli gyártású hónológépen, hatalmas masszív gép volt. Most viszont kereshetek új mestert, mert ő 2 évre rá meghalt, és nincs a környéken hengerfúró. Meg is jelölte a hengereimet, más munkáját nem is lehetett odavinni
                            sepy kedvelte ezt.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #89
                              A gépével mi lett? Nem-e lehetne valahogy hozzájutni?

                              Komment


                                #90
                                Szerintem régen eladták már.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X