Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hogyan mondjam el!!!!!!!!!!!!!!!!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szervusz Máté!

    Messze vagyok tőled,de ha kell a két kezem munkája,megyek és próbálok segíteni amiben tudok.

    Sajnálom a történteket.

    Üdvözlettel:Che
    sepy, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Szerencsére van segítő kéz,ha anyagi is lesz:ujjá épülnek a károsult községek!(És remélem nem a hétköznapi emberek garasaiból!)
      Titus, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        Nem vagyok Isten káromló de kérdem én a teremtőtől miért nem a Rózsa dobra szórja az ilyen áldásait?, miért a kis embereket sújtja?. Ott mindez nem lenne nagy gond de azon a vidéken hol ez történt súlyos csapás!

        Komment


          #19
          Mély együttérzésem, együttérzésünk. Nálunk is volt jég, de nem ekkora.


          miért nem a Rózsa dobra szórja az ilyen áldásait?, miért a kis embereket sújtja?
          Egyszerű: ott nem segítenének egymásnak, hanem közmunkásokat hívnának, meg alapítványi pénzeket, ami végül is megint az adófizetők lenyúlása. Csak az egyszerű emberek képesek arra, hogy ingyen segítsenek egymásnak.

          Csak nehogy jöjjön a hivatal, mert már a kaláka is feketemunka.

          Komment


            #20
            már a kaláka is feketemunka.
            Bizony az.. A gazdasági felemelkedésünk alatt csak nyomonkövethetően,adóztathatóan szabad tevékenykedni.. (ez hosszú lenne és értelmetlen) Máté! Esetleg ha hiány van valamiből,s ez a közösség valami okossággal,egyébbel,akármivel segíthet, írd meg.

            Komment


              #21
              És ez sajnos csak egyre rosszabb lesz.
              Volt szerencsém olyan árvizet átélni amilyet itt még a nagyszüleim se láttak. A folyó szabályzása és a gát építése előtt sem...
              Itt legalább ekkora vihar nincs túl gyakran, épp elég hogy alulról jön a víz.

              Lassan itt is olyan tetőszerkezetet kell a házakra építeni mint amit anno az Etnán láttam, kb15cm vastag vasbetonból van a tető és azon van a cserép. És persze az egész házat egy kis dombra építeni, ami legalább 1m-el magasabb mint a környék talaja...

              Néhány éve mifelénk is volt egy jó nagy vihar ami elég sok ház tetejét megrongálta(a város szélén volt egy ház, könnyűszerkezetes tetőtérbeépítéssel amit egy az egybe, bútorostól mindenestől lekapott a vihar, átrepített pár villanyoszlopon és az út közepén landolt az egész.) akkor mi is vittük a szomszédba az 5m-es alu létrát és segítettünk cserepet pakolni.

              Komment


                #22
                Mátéapu! Maximális együttérzésem.
                Nem irígyellek benneteket, de sajnos tudom mit érzel. Ott voltam segíteni Bánrévén mikot 5 éve lepusztította a falut a jég. De úgy kajakra. Láttam az embereket mit éreznek. Láttam tönkremenni életek munkáját. Ott cserép nem maradt a házakon nem hogy pala. Mivel szél is volt így az ablakokat is betörte. Persze redőnyöstől. Kert: felejtős.... mint ősszel... csak itt zölden hullottak le a levelek. Én pályát írtam a versenyautóval Királdnál mikor az eset történt, és csak a széléből kaptunk de a szélvédőmet azért beverte. Telefon csörrent és mentünk mi is segíteni, úgy ahogy voltunk tűzálló overálban. Munkás ruhát meg kaját úgy hozták utánunk a csajok. Reggelig pakoltuk a cserepet, utána kaja és estig adjad neki ujból. De csúnya munka volt!

                Komment


                  #23
                  Az emberiesség és segíteni akarás a másikért miatt nyomtam tetsziket történtekért NEM.

                  Komment


                    #24
                    Végre alakult néhány kaláka,hiába nem láttak még olyat:legtöbben tehetetlenek és várnak valamire.Valami miatt úgy érzem elég sokan kiakarják használni a dolgokat.....Click image for larger version

Name:	DSCN0922.jpg
Views:	1
Size:	196.9 KB
ID:	148905Click image for larger version

Name:	DSCN0924.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	148906Click image for larger version

Name:	DSCN0925.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	148907szórólapokat rakosgatnak....Ócsójé tető....
                    A szomszédaim tetői palások voltak kilátástalan egyenlőre,mi lessz?!Lemez vagy cserép-és miből?

                    Ma már mentem dolgozni nálunk a lakás majdnem a régi,kis beázással majd kifestjük,van akinek a disznósól tető a gondja.

                    Ma meló után elkezdtem a cserepeket összeszedni,és a szomszéd akinek fólia a tető,átjött két gyermekével segiteni!
                    Falevelet mindent összeszedtünk,nálunk semmi nem látszik holnapra!(a mühelyem a pavilonom majd összejön,de a lakásnak örülök.

                    Ma a nem lakott házakat fóliázták.
                    Szerintem ott fönt vacillálnak,kárfelmérők járnak és összeírják az általuk mért kárt beázás,nem számít kert melléképület nem számít!
                    Sok autó totál,a tető túrórudis szélvédő lámpa törött,cascó senkinek.

                    Segítséget egy vasat sem adnék,csak anyagokat azokkal bajban vagyunk,sok felajánlás van maradék és bontott cserépre,de nem tudjuk elhozni és sokezer-talán sok-tizezer kellene.nincs 65-ös szeg chemotox,léc a környéken!Sok házban leszakadt a menyezet a beázás miatt,rengeteg festék,vakoló és egyéb javítóanyag kellene!Viszont mindenek előtt komplett tetőkre van szükség.

                    A biztosítós szombatra ígérkezett!!????

                    Hú,de tele vagyok!!!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 jún. 22, 21:45.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #25
                      Lemez vagy cserép
                      Egyértelműen lemez!
                      A Bánrévei esetet látva átértékeltem a helyzetet én is és arra jutottam hogy a lemeztetőt nem bírja kilyukasztani a jég. Ha meg azt is átüti akkor ott nagyon nagy a baj.

                      Komment


                        #26
                        Úgy néz ki itt is történni fog valami.. Széllökések,villámlás,dörgés. A legutóbbi szeles időben a szomszéd házán lecsúszott egy cserép...hát eddig tudtam nézni. Most értem vissza...nekitámasztottam a létrát a falnak s visszatettem. Nem kértem engedélyt sunyiban megtettem. 87 éves a néni,inkább nem zargattam.. pedig jókat szoktunk beszélgetni..már a vesszők helyét is tudom a mondandójában..

                        Komment


                          #27
                          Egyértelműen lemez!
                          Kicsit okosodtam a lemez csak látszatra olcsó,mint a csatorna.A kupás,a szegő,a hófogó,a vágások,s rögzítők,spec csatornavas.....több mint a cserép!Ezután páraelvezető fóliaréteg,rovar-elleni szigetelő,hangszigetelő,dupla lécelés..nem tudom mindet,de veszedelmes!

                          Egyezzünk meg abban nem lakásra való,esetleg kényszerből!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #28
                            ,esetleg kényszerből!
                            Én szintén azt terveztem a műhelyre. Engem is okosítottak olyat vegyek ami filcezett...persze kicsit drágábban. Nálam is cserép lesz az a lényeg..

                            Komment


                              #29
                              Nem is értem miről beszéltek .... nálam 120 nm horganyzott lemez , alatta kátrány papír , alatta telideszkázva olcsó deszkával . 80 év garantált . mért kell ezt bonyolítani ? Itt nincs beázás , hideg , meleg , szél .., és 1 hétvége az egész meló , tokkal -vonóval -

                              Komment


                                #30
                                horganyzott lemez
                                . 80 év garantált
                                Kizárt !!! Nem tévesztendő össze a horgany lemezzel ! A horganyzott csatorna is 10 év múlva már rozsdál.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X