Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kétütemű motorok tuningolása!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    dkari eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát erre azt mondanám, ha értenék hozzá hogy a jawa 180 fokos eltolással működik ha jól tudom. Egyik dugattyú fent a másik lent. Talán mikor szív az egyik oldal addig lezár a másik.....
    Ez így igaz, viszont /véleményen szerint/ a membrán zárási ideje olyan rövidre adódik /keresztezés/, hogy a gyakorlatban képtelen lesz zárni. Jobb ötletnek tartom a két porlasztós megoldást, a 638-tól kezdődően aránylag egyszerüen megvalosítható.
    Igen jól tudod egy kicsit meg van piszkálva a 634-em.
    Röviden, 250 Mz porlasztó, hozzá bővített beömlő, 1/12-re növelt sűrítés, Mz 350 /kéthengeres, prototípus/ vezérlési szögek, S.K. "gyártott" elektronikus gyújtás.
    A tapasztalat: - érezhetően nagyobb teljesítmény, nem tudtam mérni
    - jobban forgó /forgatandó/ motor
    - csökkent "rugalmasság", alacsony fordulaton kisebb nyomaték
    - a fogyasztás kb. 1 l-el nőtt, 6 l körül alakul
    - a plusz teljesítményt huzamosabb ideig nem lehet kihasználni mert ehhez a hütés elégtelen.
    kavycka és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      - több felömlő
      - nagyobb ccm (persze erősített főtengely)
      - égéstér kialakítása
      - vagy/és sűrítés tér csökkentése
      - polírozott járatok
      - minőségi furás és dugó
      - elektronikus gyújtás
      - fordulatszámfüggő előgyújtás szabályzás (nem árt egy finom elektronikás ismerős)
      - dugón lévő gyűrűk száma. 3gyűrű nyomatékosabb alacsony fszm-on, 1gyűrrűs pörgősebb
      - tervezett rezonátoros kipu
      - membrán
      - membrán esetén dugattyú palást lehet rövidebb is
      - kuplung lendkerék kikönnyítése.

      Ezeket a tuningokat főleg netről szedegettem

      Amúgy van benne valami a polírozott dologban
      Tehát ha nagyon polírozott a járatok akkor „leragad” a levegő.
      Egyik ismerős szerelő mesélte hogy magyar rallyban volt szerelő.
      És mesélte hogy hogy olyan szivócsonk volt egy kocsin aminek belül olyan volt mint a halnak a pikellyei. Tehát ilyen pici dombocskák voltak kialakítva.
      Persze egy polír is segít, de ha túlzásba esünk akkor letapad hozzá a levegő

      Amúgy én pont a gyári moci híve vagyok. Talán egy szolid tuning engem még nem zavar 2t mocikon. De amikor már tuning-tuning hátán van az már nekem nem tetszik
      Nameg egy igazi retro moci gyári állapotában ér a legtöbbet.

      Boldog újévet kívánok mindenkinek
      wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Gyula-bá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mz 350 /kéthengeres, prototípus/ vezérlési szögek
        Ez esetleg elérhető valahol?
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #19
          "Ez így igaz, viszont /véleményen szerint/ a membrán zárási ideje olyan rövidre adódik /keresztezés/, hogy a gyakorlatban képtelen lesz zárni. Jobb ötletnek tartom a két porlasztós megoldást, a 638-tól kezdődően aránylag egyszerüen megvalosítható."


          Természetesen membrán esetén két karburátorra gondoltam. Csak úgy mit az eredeti yamaha rd-nél. Irtam is hogy ilyen esetben a gyári megoldást legjobban megközelítő kivitelezés vezethet a legjobb eredményhez.
          A leírások szerint a membránnal növekszik a szívási idő így több anyagot tud beszívni. Mivel a membrán vezérli a szívást nem a dugattyú ezért a dugóra is kell lyukat faragni.....



          "membrán esetén dugattyú palást lehet rövidebb is"

          E megoldás helyett ajánlják a lyuk kialakítását a dugón. Igy nem fog "bólogatni" a dogó....

          Komment


            #20
            A szivó oldalon nem jó a polírozás.Én sem tervezek rezót meg hasonló külső átalakítást mert az nem egyeztethető a szemembe legalább is a gépemmel, meg nem évente akarok motor generált csinálni csupán azért,hogy egy két gépet "legyőzzek" és szétforgassam a gépet. Ez a téma épp olyan mint a számítás technika óriási pénzeket lehet általa kidobálni csupán azért,hogy " mekkora kijelzője van.. "és milyen játékok vannak rajta stb."de egy kis kihívás azért kell még a technika ördöge ellen is!

            Komment


              #21
              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez esetleg elérhető valahol?
              Igen, Sz 140, Áö 113, Kp 165 fok, a lehetséges legnagyobb ablak szélességgel.
              kavycka és wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                "Igen, Sz 140, Áö 113, Kp 165 fok, a lehetséges legnagyobb ablak szélességgel."
                Szinte mint a Kis ts-é 142-115-165



                "Én sem tervezek rezót meg hasonló külső átalakítást mert az nem egyeztethető a szemembe legalább is a gépemmel"

                Pedig pont a rezonátor amivel könnyen 10-20% plusz teljesítmény érhető el károsodás nélkül.
                Én most kísérletezek eggyel. Már csináltam egyet és érezhetően jobb lett a motor viszont pont az álltalad is leirt, nem illik a motorhoz dolog miatt álltam neki egy újabbnak. Ennek az a lényege hogy a gyári kipufogóba próbálom a rezót beilleszteni. Kibeleztem a Ts kipufogóját majd csináltam hozzá egy belső "tölcsért" amit hosszirányban kb 7-8 cm tudok állítani, így változtatva a közép rész hosszát.
                Egyedül a hangjával van egy kis gondom (nagyon erős). Sajnos a gyári csőbe való beillesztés nem hagy túl sok lehetőséget.
                De beszéljen helyettem ez: http://www.szocimotoros.hu/hu/tuningfejlesztes/73
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 nov. 10, 09:58.

                Komment


                  #23
                  Boldog Új Évet Kívánok!Mir-mur-al teljesen eggyet értek!!!Én csak a Pannóniámon próbálkoztam sűritési arány növeléssel(ami abból állt hogy kivettem a hengerfej tömítést!)de már ez is katasztrófális következményekkel járt!Az akkori motorom silány és elavult váltóját teljesen szét rongálta! Volt hogy csak 2 db sebesség volt elérhető a T5H-n!Kétszer a kuplungom is oda lett!Aztán jöttek sorba a többi dolgok!A motor tuning nem egyszerű dolog!!!!Nem állhat csak a teljesítmény növelésből!Az egész mocit át kell tervezni,építeni!Én pl:minden motoromat amit használtan veszek és fel újjítok elemi darabjaira szedem (sőt néha még szét is darabolom!)T,I:egy 30-40 netán több éves szerkezet nem biztos hogy bírni fogja egy újra dinamizált,fel újjított, erőtől duzzadó (ám de nem is tuningolt!)motor erejét!Persze lehet tuningolni!Csak meg kell vizsgálni hogy amit nyerünk a réven nem veszítjük el-e a vámon!!!Megnövekedett fogyasztás,gyorsan el használódó alkatrészek....stb!Szerény és teljesen laikus véleményem szerint ha bármit változtatunk plusszban a gyár álltal kialakított teljesítményen az legtöbbször negatívan hat az üzemelési költségekre!..........hát csak meg gondoltan és meg fontoltan tisztelt veterános barátaim!.......itt tart a váz!.....és szét szedés előtt a blokk!............tehát mindenkinek JÓ MUNKÁT KÍVÁNOK!!!!!(lóvét és egészséget is hozzá!)

                  Komment


                    #24
                    "a Pannóniámon próbálkoztam sűritési arány növeléssel(ami abból állt hogy kivettem a hengerfej tömítést!)de már ez is katasztrófális következményekkel járt!Az akkori motorom silány és elavult váltóját teljesen szét rongálta! Volt hogy csak 2 db sebesség volt elérhető a T5H-nm!"
                    Nem akarom hogy megkövezzenek a Pancsisok, de ugye mind tudjuk hogy a Pannoniának pont a minősége szabott határt bármilyen változtatásnak.
                    Ugyanakkor a Jawaknal vagy Mz-knél kevésbé ütött vissza a dolog.
                    Lásd Gyula-bá 634-ese is kapott nagyobb sűrítést stb. még is tartósan működik.
                    Az én Kis Ts-emen is vannak változtatások és elég jól viseli. Persze nekem is leírás alapján készült, nem csak úgy magamtól találtam ki.....
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 nov. 10, 09:59.

                    Komment


                      #25
                      Tisztelt Gyulabácsi --szeretném megkérdezni ,hogy hol veszi a benzint a 12 es s.v. nyomáshoz ?

                      Egyébként a téma nekem is nagyon tetszik --valahol ahhoz tudnám hasonlítani amikor esküvő elött beszélgetnek a haverok , --aztán a vége az ,hogy had csinálja , neki mér legyen jobb ,mint nekünk(házasoknak) ?

                      Én is végig jártam a létrát , de ma már azt mondom : marhaság az egész ha nem azért történik ,hogy azonos motorok közti rendes versenyzése közben , az enyim "kicsit jobb " legyen .
                      Szerintem az utcán használt járművek működését inkább csak --optimalizálni --kell . Aztán itt is jöhet a pénz kérdést , itt is el lehet "szálni "---de ennek az eredménye egy jól és sokáig üzemelő motor .

                      Aztán a tuning , ami az elöbb említett formához "luxus" --itt alap követelmény ! Aztán csak innen indul a tuning , a drága alktrészekkel történő kisérletezés .....

                      Aztán -( tudom ezért kapok ) a munka eredményét csak igazán ugy lehet lemérni ,ha fékpadra tesszük , ELÖTTE-UTÁNNA . Az ,hogy : érezhetően jobb --az esetle lehet igaz is , de lehet hogy csak épp elértük a gyári papíros értéket ?
                      De azért van az egésznek egy vitathatatlanul pozitív oldala : a géppel való foglalkozás , annak tökéletes megismerése .....
                      Tehát igazából ez egy nagyon jó és izgalmas dolog , és nem szabad kihagyni !
                      wsievers kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        A CZ-m nél is a sűrítés 8,5:1 hez ez úgy gondolom egy 9,5:1-re nem károsítaná a gépet mint ahogy egy jó elektromos gyújtás előnye sem teszi tönkre. Azért ezek e gépek Mz, Cz még anyagból készültek és nem spóroltak vele. Nem verseny gépet akarunk mi faragni mert arra nem alkalmasak legalább is sok-sok pénz árán lehetne csak fenntartani.

                        Komment


                          #27
                          Köszönöm az eddigi aktivitásotokat hasznos olvasni_ tanulni valók kerültek elő és úgy érzem sokat tanulunk is. Sokszor emlegetik és emlegetjük " az optimalizását" szeretném ha konkrétabban kitudnánk beszélni, tudnánk mi az ami nincs rossz hatással a gépünkre és nyerünk vele!No nem nagy dolgokra gondolok én sem hiszen az eredeti 15 ménes nagy érték de ha lehet fogjunk még pár " musztángot"!

                          Komment


                            #28
                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Tisztelt Gyulabácsi --szeretném megkérdezni ,hogy hol veszi a benzint a 12 es s.v. nyomáshoz ? ...
                            Általában a helyi "no name" benzinkútnál tankolok 95-öst, 1/33 /ami éppen van/ olajjal.
                            Nekem sem volt célom egy utcai versenymotor létrehozása, erre a Jawa alkalmatlan /szerintem az Mz viszont igen/, az egyetlen cél az élmény fokozása (módjával) volt. Mivel ma már számomra a motor nem napi közlekedési eszköz hanem "élvezeti cikk" a fogyasztás növekedés nem érdekel, legrosszabb esetben kevesebbet motorozok.
                            kavycka kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ... a munka eredményét csak igazán ugy lehet lemérni ,ha fékpadra tesszük , ELÖTTE-UTÁNNA ! ...
                              -Tökéletesen igazad van, a baj csak az, hogy erre nem mindig van lehetőség. Könnyen "saccolható" az eredmény ha pl. a gyorsulás (0-x km/h-ig) idejét méred.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Gyula-bá; 2014 jan. 01, 17:16.

                              Komment


                                #30
                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A CZ-m nél is a sűrítés 8,5:1 hez ez úgy gondolom egy 9,5:1-re nem károsítaná a gépet ...
                                A 638- as Jawa, a főtengely csapágyazása majdnem azonos a tieddel, a sűrítése emlékeim szerint 1/10,2, tehát a 9,5 biztosan belefér.
                                "... mint ahogy egy jó elektromos gyújtás előnye sem teszi tönkre. ..." sőt, ajánlom magamat.
                                kavycka és wsievers kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X