Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kétütemű motorok tuningolása!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Én eddig az 559-es Jawaimat "optimalizáltam:
    Click image for larger version

Name:	P7203214.jpg
Views:	2
Size:	193.3 KB
ID:	138982Click image for larger version

Name:	PB142052.jpg
Views:	2
Size:	197.9 KB
ID:	138983

    A főtengelyt kiegyensúlyoztam, furatok kiparafázva, felömlők a blokkal egy síkba munkálva, a hengerfejből lejött 1,5mm...
    Az eredmény érezhető- a nagyobb sűrítés miatt állni lehet a berúgón ( 66kg), nyomatékosabb, simább lesz a járása a motornak. Persze lényeges a porlasztó helyes beállítása. A fogyasztásom nekem nem változott számottevően- ez a vezetési stílusok közötti különbségek szintjén maradt...
    67UR1, György Bognár és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Kedves Gyula-bá! A gyújtásról mér beszéltünk és ha az "anyegin" engedi még beszélünk is érdemben.Most még Draki rakta be a bogarat a fülembe és majd kell szereznem egy másik pipufogót melyért nem kár ha kísérletezni fogok vele. Valahogy a gyáriba kellene egy "rezót" beépíteni ez az elképzelés mert az összképet szeretném megőrizni.

      Komment


        #33
        A rezo-kipuffogóval én is foglalkoztam, kevés sikerrel, mert (a 634) méretei (váz, felfogási pontok, hossz) nem teszik lehetővé a korrekt méretezést (egyszerűen nem fér el). A vázat pedig nem akartam módosítani.
        kavycka és wsievers kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Valahogy a gyáriba kellene egy "rezót" beépíteni
          A kései 634 kipufogójába könnyebb egy állítható kúpot beépíteni, mivel annak az átmérője végig egyforma.(és a furulyát kivéve teljesen sima belül, nincs benne semmi).A Czre simán felmegy, ugyanott vannak a rögzítési pontjai, továbbá stílusban nem nagyon tér el. És megmarad a gyári kipufogód, ha kell.
          kavycka kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #35
            Ami következik, "kötekedés", azt tulajdonképpen csak azért írom mert megpróbálom életben tartani, a kihunyni látszó, amúgy kedvemre való, oldalt.
            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A kései 634 kipufogójába könnyebb egy állítható kúpot beépíteni, mivel annak az átmérője végig egyforma.(és a furulyát kivéve teljesen sima belül, nincs benne semmi).A Czre simán felmegy, ugyanott vannak a rögzítési pontjai, továbbá stílusban nem nagyon tér el. És megmarad a gyári kipufogód, ha kell.
            "A kései 634 kipufogójába könnyebb egy állítható kúpot beépíteni, ..." - talán
            "... mivel annak az átmérője végig egyforma. .." - sajnos nem, a vége felé enyhén kúposan nyílik a dob
            "... és a furulyát kivéve teljesen sima belül, nincs benne semmi ..." - sajnos van és pont ott ahol útban van egy rezoban.
            Utoljára szerkesztve a következő által: Gyula-bá; 2014 jan. 05, 21:04.
            kavycka kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Üdv Gyula-bá!


              http://www.jawamania.info/technika/d...spx?techid=146 Itt látható,hogy wsievers állítása igaz.A Jawa 634 hangtompítója 1981-től párhuzamos falú,nem szűkül a vége

              Érdemes átnézni a teszteket,mert eléggé tárgyilagosak,nem szépítik az eredményeket.A fogyasztástól a gyorsulásig, és a sebességmérő pontosságáig minden fontos kérdést érintenek.
              Utoljára szerkesztve a következő által: St.Z.350; 2014 jan. 06, 08:07.
              zahi és wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Üdv Gyula-bá!... látható,hogy wsievers állítása igaz.A Jawa 634 hangtompítója 1981-től párhuzamos falú,nem szűkül a vége
                Nem figyeltél, nem mondtam, hogy szűkül, hanem pontosan az ellenkezőjét a "hengeres" rész (a vége) csak látszólag henger azaz a valóságban hátra fele növekszik az átmérő (kb.3-4 mm-rel) és hab a tortán, hogy a keresztmetszet sem egészen kör.
                kavycka kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Üdv Gyula-bá!

                  Én a '81 előtti hangtompító végéről ( a kilépőnyílásnál) mondom,hogy szűkebb mint a cső többi része.A '81 utáni gépeké pedig párhuzamos,ráadásul még a keresztmetszete is kör. Ez egyébként a képeken is látható.

                  Komment


                    #39
                    St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv Gyula-bá! ... A '81 utáni gépeké pedig párhuzamos,ráadásul még a keresztmetszete is kör. Ez egyébként a képeken is látható. (kiemelés tőlem)
                    - Még egyszer mondom a látszat csal, "ránézésre" valóban henger de a valóságban nem az. Ha nem hiszed szereld szét és mérd meg magad, én már megtettem.
                    Egyébként ismét valami másról beszélsz mint amiről eredetileg szó volt.
                    Ez volt az "eredeti" állítás: "... a vége felé enyhén kúposan nyílik a dob" - vagyis növekszik az "átmérő" (az " " a nem kör keresztmetszetnek szól).
                    Ebből levontad a "következtetést": "... 1981-től párhuzamos falú,nem szűkül a vége ...", valóban nem de én sem állítottam ilyesmit, az ellenkezőjét viszont igen!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Gyula-bá; 2014 jan. 06, 09:24.
                    kavycka kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Üdv Gyula-bá!

                      Légyszíves nézd meg a 6.-képet,ott metszetrajz is van a a hangtompító végéről,azt nehéz nem párhuzamosnak látni.Az a hangtompító a '81 utáni gépeké.Ilyen van 638-ason is.

                      A kései 634-es gépekről indult az eszmecsere,ebből adódóan a '81 után megjelent 634-es nyugodtan tekinthetjük a típus késői változatának.Akkor most ki a figyelmetlen?
                      Utoljára szerkesztve a következő által: St.Z.350; 2014 jan. 06, 09:47.
                      wsievers kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Üdv Gyula-bá!
                        Légyszíves nézd meg a 6.-képet,ott metszetrajz is van a a hangtompító végéről,azt nehéz nem párhuzamosnak látni. ...
                        Ha Te egy fotón (ami eleve torzít) 535 mm hosszon 3-4 mm eltérést észre vennél akkor a sasokat hozzád kellene iskolába küldeni!
                        A rajzon hiába kör a keresztmetszet (én nem láttam ilyen rajzot), mert a gyártáskor (alul-felül) hegesztik a két fél darabot és a hegesztés elhúzza az anyagot, "szemre" (hacsak nem vagy "sas oktató") ez sem látszik még "élőben" sem nem, hogy egy fotón!
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Gyula-bá; 2014 jan. 06, 09:47.

                        Komment


                          #42
                          A rajzon a hengeres kipufogó hosszmetszete van,értelem szerűen kör a keresztmetszete.Nem olyan nehéz ezt észrevenni,csak egy kis tárgyilagosság kell hozzá.

                          Komment


                            #43
                            Bocsánat ---------de nem lehet hogy a semmiről vitatkoztok ?

                            Mert rezonátort nem bele épít az ember egy dobba ---hanemem csinál egy rezonátort amit , bele tesz a dobba !

                            Vagy esetleg ,ha már megvan a rezó , és annak a párhuzamos részét sikerült a meglévő dob méretére álmodni , akkor a dobot min. 3 részre kell vágni ,hogy a kúpokat be lehessen illeszteni .......aztán csiszolás , krómozás ...
                            wsievers kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A rajzon a hengeres kipufogó hosszmetszete van,értelem szerűen kör a keresztmetszete.Nem olyan nehéz ezt észrevenni,csak egy kis tárgyilagosság kell hozzá.
                              Csehül vagy szovákul(?) nem tudok, tehát nem tudom, hogy a rajz a "hengeres kipufogó hosszmetszete" (a "rajz" alapján lehetne akár négyszög is a keresztmetszet). Mivel egy "Móricka" rajzról van szó és nem egy méretezett műszakiról ....
                              A puding próbája az evés, mérd meg!

                              Komment


                                #45
                                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Bocsánat ---------de nem lehet hogy a semmiről vitatkoztok ?

                                Mert rezonátort nem bele épít az ember egy dobba ---hanemem csinál egy rezonátort amit , bele tesz a dobba !

                                Vagy esetleg ,ha már megvan a rezó , és annak a párhuzamos részét sikerült a meglévő dob méretére álmodni , akkor a dobot min. 3 részre kell vágni ,hogy a kúpokat be lehessen illeszteni .......aztán csiszolás , krómozás ...
                                Hogy mindezt ne kelljen csinálni itt az eredeti ötlet:" ... Kibeleztem a Ts kipufogóját majd csináltam hozzá egy belső "tölcsért" (konfuzor, a zárójel tőlem) amit hosszirányban kb 7-8 cm tudok állítani, így változtatva a közép rész hosszát. ..."
                                Csak annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy a Jawa esetében a módszer nehezen alkalmazható mert ..., persze próbálkozni szabad és lehet.
                                A baj a Jawa esetében ott kezdődik, hogy a könyökcső túl hosszú, a dobot előre kellene hozni, így viszont a difuzor kúp, a lábtartónál, megnövekvő átmérője miatt nem fér el.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Gyula-bá; 2014 jan. 06, 10:33.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X