Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium forrasztása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Üdv!
    Szertnék mindenkit figyelmeztetni, hogy ha a forraszanyag rákerült a felületre, utánna eltávolíthatatlan és más módon nem hegeszthető, mivel habzik. Az idő múlásával besötétül és mintha zsugorodna is, de ez nem biztos.
    Ezeket egy olyan alkatrészen tapasztaltam, amit kb fél éve javítottam vele.
    Utoljára szerkesztve a következő által: nyuszifül; 2013 febr. 05, 12:08.
    sepy, soveny és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      Tudom régi téma de érdeklődnék mennyire tartós ez az aluminium forrasztás, főleg attól aki csinált már ilyet. Nekem is lenne forrasztani valóm csak nem tudom mennyire körülményes, és mennyire megbízható megoldás??

      Komment


        #48
        érdeklődnék mennyire tartós ez az aluminium forrasztás,
        Felejtsd el,és hegesztess,sok gondtól szabadulsz általa!
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #49
          Felejtsd el,és hegesztess,sok gondtól szabadulsz általa!
          Az is megoldható csak gondoltam tőlem okosabbakat kérdezek meg

          Komment


            #50
            Tud valaki olyan helyet, ahol alumínium olajhűtőt javítanak - és tesztelte már őket, vagy ismeri őket?

            Komment


              #51
              Dombóvár jó??????????????????????

              Komment


                #52
                ahol alumínium olajhűtőt javítanak
                Fúúúúúúúúúúúúúú ! De jó hogy messze lakok ! A legundorítóbb hegeszteni való !

                Komment


                  #53
                  Köszönöm, találtam már. A túra olajhűtőjéből már egy ideje szivárog az olaj. Kicseréltem a tömítést, erre nekiállt csöpögni. Igen pocsék érzés olajos hátsó kerékkel közlekedni.
                  Ma vettem észre, hogy a csatlakozásnál a ráhegesztett anya repedt végig lap mentén hosszában.
                  Rengeteg szentségelés után - és már azon agyaltam, hogyan epoxizom, vagy szilikonozom meg - beszéltem egy pesti hűtőjavító céggel, akik számomra kifizethető áron megjavítják.
                  És ha valaki azt mondja, a japán gépeket nem kell javítani...
                  Ráadásként nyomatékkulccsal húztam a csavart, még le se kattant. Előtte meg kézzel és nem bikáztam meg.
                  A másik oldalon már látszik három kezdődő repedést...

                  Click image for larger version

Name:	olajhűtő.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	151523

                  Komment


                    #54
                    Nem akartam osztani az észt, hogy szinte mindenki elé tesz egy védőpáncélt, mert igen hülye helyre tették, mert nem vagyok benne biztos, hogy úgy viszont funkcióját veszti, vagyis nem hűt.

                    Komment


                      #55
                      Ütést nem kap, ha nem terepezel. Aszfalton elég magasan van. Egyszerűen a V2 szétráz mindent.Meg gondolom jó kis gyártási hiba.

                      Komment


                        #56
                        Tegnap foltoztam be ezt a radiátort. Életemben először csináltam ilyet, ez látszik is gondolom Viszont valóban jól odatapadt a forrasz. Bíztató, a tartósságot meg majd meglátjuk idővel.
                        A bevált technika egy kicsit más, mint a videókon. Mivel az anyag nagyon vékony, ezért hiába melegítettem fel a radiátort előre, amikor odaérintettem a pálcát, maga a pálca azonnal lehűtötte. Az se segített ha a közelben melegítettem közben.
                        Úgy csináltam, hogy a lyukat és a pálcát is lánggal melegítettem, erre darabok törtek le a pálcából, ezeket odatologattam a lyuk köré. Ezután egy, mint a videóban egy vas pálcával kenegettem szét a forraszt addig amíg mindenhol rendesen oda nem tapadt és be nem fedte a lyukat.
                        Először egy pici lyukra elnyomtam két egész pálcát, de a letört darabok ugyan olyan jók voltak később máshová mikor rájöttem a módszerre.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: SzBalogh; 2019 júl. 04, 07:28.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X