Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium forrasztása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Megjött a pálca ! Hát a terjedelmétől ,nem vagyok beájulva, Amit látsz, az két csomag.Click image for larger version

Name:	20120808557.jpg
Views:	1
Size:	195.6 KB
ID:	131714
    -t5- és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hát a terjedelmétől ,nem vagyok beájulva,
      Miért nem küldtél a megrendelővel nagyobb válaszborítékot, lehet nem kaptak, csak ekkorát a papír-írószerben!
      Remélem délután kipróbálod és referálsz!
      Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 aug. 08, 20:38.
      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

      Komment


        #18
        Telefont is küldtek vele? Ha elakadsz legalább tudsz segítséget kérni
        korompaiistvan, mir-mur és 3 további látogató kedvelte ezt.
        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

        Komment


          #19
          Mit kértek ezért a "halom" cuccért?

          Komment


            #20
            korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mit kértek ezért a „halom” cuccért?
            Bruttó 5425 Huf postával, számlával. A telefon ajándék

            Komment


              #21
              Szia!
              Az eredményről még nem számoltál be vagy csak én lemaradtam?

              Komment


                #22
                Nem maradtál le ! Még nem próbáltam ki, de már erősen töprengek rajta.
                OdinHEM, Gergő és 4 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Üdvözlök Mindenkit , Szevasztok

                  Új vagyok ezen a fórumon. Az a helyzet hogy eddig Csepel iskolát jártam pár
                  évig. Ha a 2 db 250 -el elkészülök ami félbe van akkor azt hiszem ki is jártam.
                  Készülök a Pannoniás időszakra és ráérőmben mindent elolvasok amit lehet tudnia Pannoniákról. Van vagy 8 Pannoniám, melyek közül párat fel akarok ujjítani. Így találtam itt magam. Ami itt leíratott szinte mindent elolvastam .
                  Nem gondoltam ,hogy egyhamar a kérdéseken kívül lenne itt hozzászólni valóm. De ez az alu. forrasztós ügy megihletett.
                  Valamikor az átkosban heg.mérnöki diplomát kaptam. Azután egy tsz.melléküzemben sikerült igazi diplomát szerezni ugyan ebből, a satupad mellett. Annó bőven volt idő és virtus is, így hát ami fémből volt mindent mindennel kipróbáltunk eggyesíteni . Félre téve a fizika és a kémia szabta határokat is. Már abban az időben lazán ismert volt az un. alu forrasztási eljárás. Csak akkor úgy hívták a forrasz anyagot hogy SOLDERAL. Itthon is lehetett kapni . De soha nem volt egyenrangú társa egyik alu hegesztési eljárásnak sem. Egyszerűen azért, mert a taglalt ügy csak egy felületi kapcsolatot hoz létre a két anyagban nem jön létre ömledékképződés. A hegesztő szakmában ez valami olyan , mint a hideg cinezés ,ha van aki emlékszik még rá. Pályafutásom alatt egy alkalommal használtam ezt a trükköt , igaz évekig.
                  A Ganz szállított vonatokat Egyiptomba úgy 85 körül. Már magánzóként a hegesztett vonat ablakokat (alu profilok) részben én szállítottam a projekthez . Mellékesen , akkoriban a boltban nem árultak awi hegesztőgépet így azt egy HETRA 180 as heg.trafóból raktam össze egy primitív nagyfrekis egységgel.
                  A minták átvételére személyesen az arab jelent meg szerény 18 m2 -es műhelyünkben.
                  A hegesztésről nem volt mit polemizálni , az magáért beszélt. De a belső vályús részek kihegesztéséhez is ragaszkodott, sőt attól tette függővé az átvételt. Aki már hegesztett alu.-t az tudja hogy ahová a fej nem fér be azzal nincs mit kezdeni. Így jött elő a solderál. A lényeg hogy zsírtalanított legyen a felület.
                  A felületet kívülről melegítve szétfolyattuk a belső vályatban a forraszanyagot, ami önmagától nem terült el ,mert az alu erősen koherens. Egy vékony rozsdamentes pálcával maszatoltuk el. A két felület természetesen elütött , amit össze csiszoltunk egy vékony maróval. Én nem reklámoztam a technikát , aki meg értett a hegesztéshez az csóválta a fejét.
                  Summázva , a mai világban amikor a szinergikus heg. gépen a laptoppal állítjuk a paramétereket, a huzal többet ugrik vissza mint előre, mi szükség lenne egy ilyen feltöltős , felrakós anyagpótlásra.
                  Még az sem magyarázat ,hogy heterogén az összerakandó páros és a forrasz a köztes. Szinte minden fajta ötvözethez lehet hozaganyagot kapni. Ha meg nem , akkor semeddig nem tart elkészíteni.
                  Ha valaki hegesztetett veterán blokkot tapasztalhatta , hogy a kereskedelmi pálcáktól elüt a varrat színe, még egy kicsit a hőhatás övezet is. Ha tökéleteset akarunk akkor egy kuka blokk darabból le kell önteni néhány pálcát és azzal hibátlan.
                  Felmerült az alu. lánghegesztése. Kézügyességet és főként gyakorlatot igényel. Aki erre adja a fejét először vastagabb anyaggal gyakoroljon. Elsősorban a nehézséget az okozza hogy az oxid alatt nem látni az anyag megömlését.
                  A művelet közben pedig a jelen levő oxid alá kell bevinni a hozaganyagot.Valamikor a mogulom megmutatta 1x , 10 x , aztán szappannal megvonalazta a varrat környezetét. Ez egy mankó , ha a szappan barnult ,az már a heg. hőmérséklet közeli határa. A kézügyesség magas szintje az lv 1 -es lemez pb gázzal.
                  Nem akartam tolakodni.
                  Végül is itt nekem van rengeteg tanulni valóm.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: PADRE; 2012 nov. 24, 21:04.
                  Ada, Baka és 16 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24

                    Komment


                      #25
                      PADRE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A minták átvételére személyesen az arab jelent meg szerény 18 m2 -es műhelyünkben.
                      Nagyon tetszik amit irtál , --megnéztem volna a tátottszáju tevehajcsárokat .

                      Komment


                        #26
                        Kérdezném mi a neve annak az anyagnak amivel alu lánghegesztésnél tisztitani kell az anyagot.A réznél borax.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #27
                          off
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szívem szerint áttenném ezt a hozzászólást a „Bemutatkozás” rovatba, hogy jó példát mutasson.
                          Szerintem nyugodtan betehetnéd oda is egy példányban.
                          on

                          Komment


                            #28
                            Na de mi a véleményed a videóról

                            Komment


                              #29
                              Folyósító szer. Rengeteg fajta van belőle. Írok jelenleg kapható fajtát is. Ez nem tisztítja az anyagot hanem az oxidképződést lenne hivatott korlátozni heg. közben. A klasszikus lépés, (házilag otthon) hogy a hegesztendő zsírtalan felületet meg kell tisztítani az oxid rétegtől (drótkefe) majd ecsettel be kell kenni a felületet. Be kell kenni a hozag anyagot is. Meg kell várni amíg megszárad és utána lehet hegeszteni.
                              Biztos hogy valóságot tartalmaz a videó. Csak ez egy féligazság , nem egy hétköznapi forrasztósdi a felvétel. Kiválasztott anyagot használnak ahol minden klaffol . Az biztos hogy a kalapált anyag olyan lágy (dimenziója alapján az alu azért nem görbül így) hogy a dolgot már az teszi komolytalanná.
                              Pl. egy forrasztó ónt forraszáskor hagysz rádermedni az anyagra, és utánna kezdheted elgörbíteni. Igen nagy valószínűséggel hajlik és nem törik el a forrasztásnál.
                              Erről a videóról a következő jutott az eszembe. Egyszer nagyon régen egy kiállításon a pillanatragasztós ember mindent összeragasztott ami csak a pultján volt. Mindent mindennel de csak azt amit ő ott tartott. Én meg tátott szájjal néztem, aztán megvettem a legnagyobb üveget amit árult. Később aztán csak azt nem ragasztotta amit nagyon kellett volna. Elkezdtünk kisérletezni mik azok a müanyagok amiknek el szabad törniük , hogy az üvegem tartalma még kiszáradás előtt hasznossá váljon.
                              Nekünk is van ilyen anyagunk mint ami itt a filmen van. De nem arra amit itt erőltetnek.
                              Kiválóan alkalmas a forrasztási jellegű feladatokhoz , de nem többre. Pl. egy vékony (nem hegeszthető ) alu emblémát rögzíteni kell azt kitűnően ellátja. Lyukacsos , kráteres csepel
                              blokkot befuttattunk ezzel az anyaggal. Visszacsiszoltuk a felületet , de polírozás után minden pont meglátszott.
                              Végül is ez egy forrasz anyag és úgy kell gondolni felőle mint az összes többi forrasztási eljárásról. Csak ez alu.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: PADRE; 2012 nov. 27, 21:10.

                              Komment


                                #30
                                Üdv Kedves Olvtársak!

                                Én csak mezei csőszerelő vagyok,illetve csak voltam,de nem tartottam rendkívüli feladatnak az alumínium hegesztését lángal,vagy AVI-val. Spiro cső szellőzést hegesztettem lánggal(utoljára tavaly márciusban). Egyszerű boraxot használtam folyasztónak,a száradást melegítéssel gyorsítottam. A Varga féle hegesztő készlet 1-es égőjét használtam ,semmi gond nem volt ,ez nekem bevált ennél a falvastagságnál. Alumínium anyagot 3mm-nél nagyobb vastagságban nem hegesztettem,de az AVI-val és lánggal sem okozott gondot.Igaz,hogy eléggé nagy figyelmet és nem remegős kezet igényel,de nem fekete mágia.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X