Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium „gyöngyözése”

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Alumínium „gyöngyözése”

    Üdv!

    Remélem belefér a topikba! Polírozhatom a t csepel T csepel karterét is? A két fedelet felpolíroztam, de a kartert hiába áztatom trisóba nem értem el vele számomra megfelelő hatást. Gyönyözni nem nagyon adnék pénzt.
    Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2011 márc. 25, 09:25. Oka: inkább nyitottam egy új témát a gyöngyözésnek

    #2
    joshbono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Polírozhatom a t csepel T csepel karterét is? A két fedelet felpolíroztam, de a kartert hiába áztatom trisóba nem értem el vele számomra megfelelő hatást. Gyönyözni nem nagyon adnék pénzt.
    Meg lehet csinálni, de nehéz lessz, mivel az sohasem volt polírozva, a felülete nyers...azt előbb csiszolnod kell egyre finomabb papírral pl indulsz 360 assal és befejezed 1000-rel vagy 2000 rel...utána rongykorong-polírrúzzsal(rozsdamentes acélhoz, alumíniumhoz való kell)-és sok sok kitartás (bár én személy szerint ellene vagyok a tükörpolírnak)
    Sorel, sepy és kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Gyöngyözés elfogadható felületet ad. Amikor én a Pannóniámat csináltam, a gyöngyözés még nem volt elterjedt technológia, a látókörömben senki nem csinálta. Annak a blokkját "dörzsi"-vel tisztítottam meg. Arra gondolok, ami a mosogatószivacs érdesebb oldalán van, de lehet kapni külön is.

      Komment


        #4
        motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Gyöngyözés elfogadható felületet ad. Amikor én a Pannóniámat csináltam, a gyöngyözés még nem volt elterjedt technológia, a látókörömben senki nem csinálta. Annak a blokkját "dörzsi"-vel tisztítottam meg. Arra gondolok, ami a mosogatószivacs érdesebb oldalán van, de lehet kapni külön is.
        Ennek a gyöngyözésnek mi az igazi technológiája ? Gondolom a dörzsi csak egy " pótcselekvés" volt.

        Komment


          #5
          A gyöngyözés olyan, mint a homokszórás, csak a szóróanyag üveggyöngy, vagyis porrá tört üveg. Nem koptatja olyan nagy mértékben a felületet, mint a homok.

          Komment


            #6
            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ennek a gyöngyözésnek mi az igazi technológiája ? Gondolom a dörzsi csak egy " pótcselekvés" volt.
            motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A gyöngyözés olyan, mint a homokszórás, csak a szóróanyag üveggyöngy, vagyis porrá tört üveg. Nem koptatja olyan nagy mértékben a felületet, mint a homok.
            Click image for larger version

Name:	blokk.jpg
Views:	2
Size:	103.6 KB
ID:	128840Nem csak üveggel, rengeteg különböző „dologgal” tudnak szórni, más-más célból, más eredménnyel. A lényeg az, hogy míg a homok, porózus felületet eredményez, ami nagyon nehezen tisztítható (lehetetlen koszos olajfoltoktól megszabadítani), addig a gyöngyözés „beütögeti” és „elkeni” kicsit a felületet. Így maradandóan szép matt, semleges felületet kapunk. A hibákat ez sem tünteti el, de egy kis elődolgozás utáni gyöngyözéssel nagyon esztétikus végeredményt nyerünk. Nagyon szép kontrasztokat lehet elérni a gyöngyözött és polírozott felületek kombinálásával, ahogy például a mellékelt képen látható.
            sepy, mátéapu és 5 további látogató kedvelte ezt.
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #7
              Sorel, és 3 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem csak üveggel, rengeteg különböző „dologgal” tudnak szórni, más-más célból, más eredménnyel.
                Hogyne lehet műanyaggal, de hallottam már olyant, hogy kukoricával. Ezeknek az az előnye, hogy a fém felületet tisztítja, de pl. a gumi és a műanyag alkatrészeket békén hagyja.

                Komment


                  #9

                  Komment


                    #10
                    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Vagy csonthéjas gyümölcsök magjának összezúzott héjával - dió, mandula, cseresznye.
                    Nem vicc! Tényleg van ilyen.
                    Akkor eljött az én időm ! Hosszú ideje gyűjtögetem, a fémcsiszolásból származó finom port. ( Vasmunkás embereknél ez gyakran fellelhető ) Pont ilyesmire akartam kipróbálni, csak nem volt hozzá masinykám. De nem rég vettem egy ipari homokszórót amivel majd megpróbálkozom. Persze királyabb lenne egy ipari kompresszorral termelni a levegőt, de majd az is eljő.

                    Komment


                      #11
                      Attached Files
                      Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 márc. 28, 21:16. Oka: lecseréltem a képeket nagyobb felbontásúakra

                      Komment


                        #12
                        Köszönöm ApaE! Hát ezek a képek önmagukért beszélnek. Nem is fűznék hozzá többet, hanem elkezdem összeszedni a pénzt rá!

                        Komment


                          #13
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Pannónia p.ö.c.s.lámpa aljzat, horganyozáshoz előkészítve, gyöngyözés után
                          Szia ApaE! Gondolom az izzó pozitív pólusának csatlakozója itt is valamilyen (textil)bakelittel vagy műanyaggal van szigetelve a testtől. Erre van valami trükk horganyzáskor (a savazás megenné a műanyagot)? Vagy roncsolás nélkül lebonthatók a horganyzáskor nem kívánatos műanyag alkatrészek, és csak az oroszok préseltek mindent össze?

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mindenesetre, az eredményt közzéteszem majd.
                              Köszönöm, kíváncsi leszek! Akkor tehát nem is savazzák le előtte az alkatrészeket? Ezt nem is tudtam! Hova viszed amúgy?

                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Hétvégén 'játszottam' kicsit
                              A gyöngyözést te magad csináltad? Hm, erről is írhatnál, ha lesz energiád!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X