Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elektronikus barkács kütyük

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Megoldás lehet a Pannonia kipufogó végére húzott slag bevezetése a járatba. Hideg motor, szívató, hosszúnyelű lapát és türelem. Várni és ütni.
    Fergusson, heeegany és Atti69 kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Pannonia kipufogó végére húzott slag bevezetése a járatba. Hideg motor, szívató,
      Felajánlhatom a Trophymat a dupla dózis érdekében !
      dongos78, Fergusson és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Majd húsz évet egy faluban laktam, ráadásul a szélén, így mellettünk már csak a szántóföldek voltak, ezért tudom, hogy micsoda erős ösztön hajtja ezeket a dögöket, hogy ilyenkor késő ősszel bevackoljanak...

        Én az egeret ugyanúgy utálom, mint a patkányt, semmivel nem különb, csak annyi, hogy kisebb. Nem is értem, hogy az idióta amerikai rajzfilmekben miért mindig az amúgy utálni való egér az aranyos, míg az eredendően szeretni való macska a gonosz...

        Visszatérve a lényegre, purhab, ilyesmi nem jó, ezen simán átrágják magukat. Nálunk a falon kívül felmásztak (nem volt nehéz, mert kőporos volt), és lazán átrágták magukat a tetőtér beépítés szigetelésén, hungarocell, üveggyapot. A purhab sem tud többet. A végén egy bádog peremet tettem körbe a házba, amin nem tudtak átmászni, abbamaradt.

        A bent lévőket vizes vödörre tett billenő szerkezettel fogtam meg, amire kolbász darabkát tettem. A billenő szerkezetnél ne valami bonyolult dologra gondoljatok! Egy lécet tettem keresztbe a vödör tetején, és arra egy kb. 10 cm-es lécdarabot keresztbe, mint egy mérleghinta, a végén a kolbász darabkával. Az összes lécet végig kentem szalonnával, és az egér amikor elért a kolbászt tartó kis lécre, elindult rajta a kolbász felé, és rögvest kis lécestől bele billent a vizes vödörbe.A diót szeretik a legjobban, az a legjobb a csapdákhoz, de a füstölt szalonna sem rossz!

        Egy-egy egeret meg lehet fogni ezzel a csapdával, de ha tömegesen jönnek, akkor olyan kell, ami folyamatosan szedi őket össze éjszaka, míg mi nyugodtan alszunk!

        A Youtube-on lévők alapján tovább fejlesztve az én akkori csapdámat, az alábbit javaslom:

        Vödör tetejére keresztbe egy fém pálcát tenni, amire felszúrunk hosszában egy üres sörös dobozt, hogy könnyen elforduljon rajta.
        A doboz egyik végének palástjára egy darabka szalonnát kell kis szeggel (dróttal) tűzni. A vödör pereméhez ferdén egy lécet támasztani, amin felmászhatnak, és keresztbe a vödör tetején egy lécet tenni folytatásként, amin keresztül meg tudja közelíteni a forgó doboz nem szalonnás végét. A lényeg, hogy rá kelljen lépnie a dobozra és végig kelljen mennie rajta. Ha a szalonnát nem a doboz palástjának tetején hagyjuk, hanem oldalt, akkor ahogy megpróbálja elérni, lefordul és nem tud megkapaszkodni a doboz síkos palástjában, végül beleesik a vízbe.... game over. A víz fontos, mert egy vödörből simán kiugrik. Kell bele kb. 10 cm víz, az sok egérhez elég.

        Hogyan érhető el, hogy állítás nélkül a következő egeret is csapdába ejtse? A cél, hogy a doboz a forgás után szintén úgy álljon be, hogy ne a tetején legyen a szalonna. A doboz végére a homlokfelületre megfelelő mennyiségű rágógumit tapasztva kiegyensúlyozhatjuk úgy a forgó dobot, hogy a szalonna ne a tetején legyen a doboznak, hanem praktikusan az oldalán.
        Így szerintem sorozatfegyvert tudunk csinálni egy vödör néhány léc, egy sör, és egy csomag rágó segítségével...

        Megjegyzés: egyes lövőben megcsináltam, de sorozatlövőre már nem volt szükségem, mert emeletes házba költöztem. Jó volna, ha működne, ha esetleg valaki megcsinálná, közreadhatná a tapasztalatokat!

        Halál az egerekre, éljen a sör és a rágó!!!
        Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2016 nov. 13, 10:48.
        Titus, joker és 6 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Szervusztok!

          Ahol nagyon elszaporodott a pocok ott a legjobb tartani egy Fox Terriert,-szigorúan házi koszton,nehogy elqrvuljon mint a macskák.A Foxi a legjobb rágcsálóirtó,tőle nem marad meg semmi ami mozog,-sajnos még a süniket is megfekteti,amiért azért kár,mert azok kedves és hasznos jószágok.

          A pocok nagyon intelligens valóban,ezért csapdázni és mérgezni sem egyszerű,a kiirtásuk majdnem lehetetlen,-ahhoz a lakóközösségek olyan összefogására lenne szükség,amely napjainkban elképzelhetetlen.

          A régi öregek a padlások tapasztott aljzatát felmeszelték karbitmésszel,mert abban még mindig maradt annyi gáz,hogy az egerek nem szerették.Az üvegzúzalékos tömködés nem sokat ér,valahol mellette csinál magának új járatot és egy kis idő után ismét megjelennek az egerek és a pockok is.

          Üdvözlettel:Che
          apacsavo kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Köszi az ötleteket! A héten elég sok füstöt elpocsékoltam magamra,és ez sajnos nem jutott eszembe.
            CZsolti és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              emeletes házba költöztem.
              Ez azért nem tuti védelem, volt hogy Zalakaroson nyaraltunk és a tetőtéri luxusapartmanban kukucskált az egér a szekrény mögül.
              apacsavo kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Igen, igazad van oda is felmehetnek. Nálunk eddig nem tették, de ha jönnek, nagyon megbánják, mert már van hatékony fegyverem ellenük!!!
                apacsavo kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  A púrhab azért jó mert mindig marad benne gáz, ami kiszabadul ha elkezdik rágcsálni. De ha elég elszánt akkor semmit sem ér...
                  Nálunk a kémény béléscsöve üveggyapottal van körbetekerve, hát már abba is csináltak egy járatot, azon keresztül közlekednek az alagsor és a padlás között amikor épp nincs befűtve...

                  Fox Terrier se ér sokat ha olyan a neveltetése. Nekünk az is van. Ugatni megugat még egy békát is, de amint az megmozdul a kutya elszalad.
                  A másik, jóval termetesebb utcai vegyes meg nem foglalkozik semmivel ami nála kisebb és nem kutya. Max akkor ölné meg a patkányt ha az megharapná.
                  De volt ennek a két kutyának egy kölyke, még fél éves se volt amikor a farakás alól kizavartunk két patkányt, a két nagyobbik kutya nem foglalkozott vele, a kicsi kutya meg elkapta az egyiket és rögtön át is harapta a gerincét. Aztán büszkén hozta oda a gazdinak
                  Csak sajnos ő egy évesen eltűnt


                  Annó kipakoltuk a műhelyt, a fal tövében pár méterenként volt egy lyuk, méghozzá körbe. Üvegszilánkos gipsszel betömtük az összeset, az utolsóba meg raktunk kénszalagot, meggyújtottuk és gyorsan lezártuk a lyukat.
                  Pár perc múlva a szemközti fal tövében(légvonalban vagy 3-4m) elkezdett jönni a füst az egyik repedésből. Mikor gipszeltük volna be be is lyukadt, ott is járat volt...

                  Komment


                    #39
                    Megjegyzés: egyes lövőben megcsináltam, de sorozatlövőre már nem volt szükségem, mert emeletes házba költöztem. Jó volna, ha működne, ha esetleg valaki megcsinálná, közreadhatná a tapasztalatokat!
                    Ott meg jöhet ugyan ez különböző bogárhoz!

                    - - - Updated - - -

                    Ha én ezt megtenném (karbidom még van) kereshetnék egy sima placcot a sátornak
                    Ez azért is jó mert ha elegendő gáz fejlődik a szántást is megcsinálod!

                    Komment


                      #40
                      Miért nem raktok ki ragacsot ? Igaz nem túl liberális, de marhára hatásos ! Valami kaja a közepébe, és biztos a siker. Nekem volt hogy egy teljes családot fogott meg reggelre . 15 egérke ! ( Sajnáltam is őket )

                      Komment


                        #41
                        Ragasztó egerek ellen igen hatásos. Amikor egerek voltak azzal irtottuk ki őket. Tejes dobozt szétvégok, a 4 oldalából lesz 4 lap. Ez azért jobb mint a kartonlap mert a magába szívja a nedvességet a ragasztóból és pár nap múlva már nem ragad annyira. Ha tejes doboz az alap akkor még hetek múlva is hatásos.
                        Salit min nem raktunk bele sose. Az alagsorba a garázs-műhely-pince átjáróinak két oldalához leraktunk egyet minden átjáróba, aztán reggelre volt pár darab egérke.
                        De a patkány ellen ez kevés. Az kimászik a ragasztóból...

                        Az egér és a patkány is a fal mellett közlekedik, az biztonságosabb. Ez egerek ellen ezért mindig oda raktuk a csapdákat, és persze a patkányok ellen is. Egy patkányt megfogott a fogó a fal mellett, többet nem. Aztán felszórtam a padlót gipszel, hogy lássam merre jár. Hát, miután egy megdöglött a fal mellett a többi elkezdett középen járkálni...

                        Komment


                          #42
                          Ha így szántanék 2000nm kertet,akkor durcás lenne a falu.

                          Komment


                            #43
                            De a patkány ellen ez kevés. Az kimászik a ragasztóból...
                            Mi a ragacs közepébe tettük a patkányfogót . Nem mászott ki belőle !

                            Komment


                              #44
                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mi a ragacs közepébe tettük a patkányfogót . Nem mászott ki belőle !
                              Hát, lehet hogy a következő ez lesz.
                              Ragasztó közepére a patkányfogót amiben a csali méreg.
                              Valamelyik csak bejön.

                              De úgy tűnik hogy ez a kék színű cucc hatásos. A pincébe megcsapta az orrom ma a dögszag. Rágcsálást meg nem hallottam egész hétvégén.

                              Komment


                                #45
                                Sziasztok!
                                Ablakkeretről kellene eltávolítanom régi, vastag festékréteget.
                                Mit javasoltok, mivel lehetne leghatékonyabban ezt megtenni?
                                Elkezdtem 40-es csiszoló szivaccsal, de hamar feladtam, 0 eredménnyel dolgozik
                                A kromofágok vacakok...
                                Szalagcsiszolóval sem jó, vékony a keret, sok a nút meg sarok.
                                Mit gondoltok, csapos lamellás csiszolókorong + fúrógép hatékony lehet?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X