Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elektronikus barkács kütyük

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Ablakkeretről kellene eltávolítanom régi, vastag festékréteget.
    Mit javasoltok, mivel lehetne leghatékonyabban ezt megtenni?
    Elkezdtem 40-es csiszoló szivaccsal, de hamar feladtam, 0 eredménnyel dolgozik
    A kromofágok vacakok...
    Szalagcsiszolóval sem jó, vékony a keret, sok a nút meg sarok.
    Mit gondoltok, csapos lamellás csiszolókorong + fúrógép hatékony lehet?
    Fordulatszám szabályzós flex+ lamellás korong?
    Amikor kajakokat újítottam az üvegszálas felületet azzal csiszoltam. Finoman kell mert könnyen belekap, de elég gyors és hatékony.
    dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      Az a baj hogy nem fordulatszám szabályozós a flexem. Ettől függetlenül lehet megpróbálkozom vele, óvatoskodva...
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Finom lamellás koronggal csak a sarkok ott maradnak .Úgy mintha a tollat csiszolnád mert gyorsan viszi és gyorsan tud nagy kárt is tenni!
        dongos78 kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          Sziasztok!
          Ablakkeretről kellene eltávolítanom régi, vastag festékréteget.
          Mit javasoltok, mivel lehetne leghatékonyabban ezt megtenni?
          Elkezdtem 40-es csiszoló szivaccsal, de hamar feladtam, 0 eredménnyel dolgozik
          A kromofágok vacakok...
          Szalagcsiszolóval sem jó, vékony a keret, sok a nút meg sarok.
          Mit gondoltok, csapos lamellás csiszolókorong + fúrógép hatékony lehet?
          Hőlégfúvó és spakli. Semmi sem annyira hatékony, mint ez a kombináció. Addig melegítessz egy részt, amíg a festék fel nem hólyagzik, utána a spaklival le lehet tolni a festéket. Utána csak át kell törölni 100-as csiszolópapírral.
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 febr. 23, 13:49.
          Lemezjáték, Che és 3 további látogató kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #50
            Attól függ, mit akarsz. Ha restaurálni, akkor rossz tanácsokat adok. Ha mesterművet, akkor is. Ha újrafesteni, akkor megteszi.
            Első körben a fa ablakot és a keretet fogd meg. Fél kilós kalapáccsal kezdd el kiütni belőle az üveget, valami keménnyel szedd ki a maradék szilánkot, aprítsd fel, jó lesz tüzelőnek és rakj műanyagot. Olcsóbb és jobb lesz, mint egybevéve az összes szopást, amit a csiszolásra, festésre költesz, beleértve a becses idődet.

            Jó néhánynak nekiálltam és S O H A többé nem fogok.

            Ami festéket a kézi csiszolás és a kézi spaklizás nem visz le, nem is biztos, hogy le kell szedned. Hozd ki szintbe glettel a felületet és fess rá.
            A hőlégfúvó baromi jó dolog. Elkezdi megégetni a festéket, néhol még jobban ráégeti. Ha felhólyagosodott, azon nyomban le kell kaparni, mert ha visszahűl, sok helyen odatapad. Üveg mellett hőlégfúvózni jó dolog, jó néhány ablak szétrepedt nekem a hőtől. Üvegcserével már megérte nekiállni.
            Nem beszélve arról, hogy a hőlégfúvó a fenyőből is elkezdi kiolvasztani a gyantát, sok helyen kifolyik a fából és takaríthatod. Nem beszélve, hogy szívod a felszabaduló ólom és higanygőzöket, festékgőzöket. Főleg, ha a fán van még díszbemélyedés is körbe, szedheted ki a mutrát a bemélyedésből. Arra ne is gondolj, hogy azt kihagyod, mert mellette megégeted, az is kicsit megég, ettől pattogós lesz a festék és szedheted le azt is.
            A megmelegített fenyő ráadásul puhul, belefutsz állandóan a spaklival és összekaristolod.

            Ja és a gittelést is csodás lesz újrarakni, mert az is sok helyen kipotyog...
            UK, Lemezjáték és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #51

              Ezt szerintem pont erre találták ki.
              dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az a baj hogy nem fordulatszám szabályozós a flexem. Ettől függetlenül lehet megpróbálkozom vele, óvatoskodva...
                Veszel íbéjen haccázér egy 3000W-os PWM szabályzót, beteszed a műanyag kötődobozba, arra ráfogatsz egy dugaljat meg kilógatsz belőle egy vezetéket dugvillával.

                Aztán lesz egy fordulatszámszabályzód amivel minden 230V-os kisgépet tudsz szabályozni...

                Komment


                  #53
                  Első körben a fa ablakot és a keretet fogd meg. Fél kilós kalapáccsal kezdd el kiütni belőle az üveget, valami keménnyel szedd ki a maradék szilánkot, aprítsd fel, jó lesz tüzelőnek és rakj műanyagot.
                  Igen, 1-2 éven belül ezt a felújítási módszert fogjuk bevetni.
                  De most nem megy, nincs hozzá "kedvem"...
                  Az elsődleges cél hogy addig a jelenlegi keretre ne hányjak rá ha meglátom.
                  Furcsa szerkezetek egyébként, mert az ablakszárnyak műanyagok, de a keret fa. ('90-es évek elején beépített ős-műanyag nyílászárók).
                  A keretről foltokban levelesen válik le a festék. Ahol meg nincs leválva... az nagyon nincs, és nagyon vastag...
                  bokor28 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #54
                    Első körben a fa ablakot és a keretet fogd meg. Fél kilós kalapáccsal kezdd el kiütni belőle az üveget, valami keménnyel szedd ki a maradék szilánkot, aprítsd fel, jó lesz tüzelőnek és rakj műanyagot. Olcsóbb és jobb lesz, mint egybevéve az összes szopást, amit a csiszolásra, festésre költesz, beleértve a becses idődet.
                    Igen, nálunk még ez megy. Normális helyeken már dobálják ki a műanyag ablakokat, hogy fát építhessenek be a helyére.
                    A tölgyfánál nincs jobb anyag vizes környezetre, a hátrány az ára.
                    A műanyag ablak nem szellőzik. Ilyen esetekben pótlólagos szellőzőt szerelnek, ami plussz költségért ugyanazt tudja, mint a fa. Viszont vetemedni is jobban tud. A műanyag festék aranyáron van, ne gondold, hogy a műanyag ablakod mindíg olyan lessz, mint amikor beépítetted. Egy profi módon elkészített fa ablak semmivel se tud kevesebbet, mint egy műanyag, ha karban van tartva. Ez pedig kimerül egy 5 évenkénti festésben, esetleg tölgynél alkalmazzák az olajos impregnálást is.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 febr. 23, 16:59.
                    Fergusson és emu kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #55
                      Tölgy...
                      Olyat még nem láttam felénk.
                      A jó minőségű fenyő jóval drágább volt a műa-nál.
                      Műanyag ablakot lefesteni... olyat még nem láttam. Ha kisárgul, akkor szerintem ki lehet fényezni. Elég jó az UV állása ezeknek az anyagoknak.
                      Vetemedik a műa... Valóban. Utána kell a zsanért állítani.
                      Mhelyen van schücho gyártmányú, az nem vetemedik, sok év után is finoman jár az egész. Az olcsóbb gealan jobban. Bőven a beállítási határokon belül.
                      Nem szellőzik?
                      Ki kell nyitni, akkor fog.

                      A csúcs a munkahelyen nagy hanggal beépített alumínium(!), nem elírás, alumínium(!) keretes ablakok. 5 emeleten kicserélték. Húzza ki a fém a meleget, ráadásul a szigetelése is tönkrement már.

                      - - - Updated - - -

                      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Veszel íbéjen haccázér egy 3000W-os PWM szabályzót, beteszed a műanyag kötődobozba, arra ráfogatsz egy dugaljat meg kilógatsz belőle egy vezetéket dugvillával.

                      Aztán lesz egy fordulatszámszabályzód amivel minden 230V-os kisgépet tudsz szabályozni...
                      Flexhez már kapcsoltam, nem sok sikerrel. Elment a nyomaték és leált, nem lehetett jól szabályozni.
                      mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment


                        #56
                        Ki kell nyitni, akkor fog.
                        Akkor minek is a hőszigetelés?
                        Ja ha azonos légtérben kazán is van, halál biztos szénmonoxid mérgezés. És az megfizethetelen
                        mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          A fát is kinyitod szellőztetni.
                          A nyílt kazánnál más a helyzet, azt nem tárgyaltuk. Most néztem statisztikát, szerencsére az évi 10ről lement a halálozás évi 3 körülire, köszönhetően a tájékoztatásnak, felülvizsgálatnak stb.

                          Komment


                            #58
                            Elmúlt évben javítottam fa nyílóimat,hőlégfúvó gázlámpa melegítéssel spakli finom drótkefe tisztítás nem hibátlanra az említett tapadások miatt enyhe csiszolás után autógittes javítás csiszolás és festés!Az üvegeket ki kell venni,nem álapot ha kerülgetni kell,hulljon a férgese!Az üveget sziloplaszt ágyba keretléccel tettem vissza.Egyértelmű az eredmény és akár gödröket sérült részeket is könnyű pótolni.
                            wsievers és kedvelte ezt.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #59
                              wsievers
                              A műanyag ablak nem szellőzik. Ilyen esetekben pótlólagos szellőzőt szerelnek, ami plussz költségért ugyanazt tudja, mint a fa.
                              Úgy érted a fa keret szellőzik? Ez kizárt, ill. ha szellőzik is valamennyit, az minimális.
                              A fa keret is le van festve, így azon nem diffundál át a pára. Ha át is menne, olyan kicsi össz keresztmestzetről van szó, hogy már csak azért sem számít...

                              Ha egy modern nyílászáró légáteresztő, akkor be kell állítani rendesen a zsanérokat, vagy ki kell cserélni a gumi profil tömítéseket, vagy ha ez sem használ, akkor érdemes kidobni az egész ablakot, akár fa, akár műanyag!

                              A páradiffúziónak a falakon keresztül kellene mennie, és ez megy a hagyományos szigeteletlen téglafalakon keresztül rendesen, meg a kőzetgyapot szigetelésnél is viszonylag jól. Ha az olcsóbb Nikecell, Hungarocell, Austroterm, stb. szigetelést használsz, akkor a hőszigetelés jó lesz, de "bedunsztolod" a házat ha még jó nyílászáród is van hozzá, és ekkor jön a penész...
                              Megoldod a hőszigetelést, de cserében kapsz egy másik problémát!

                              Ilyenkor jönnek a semmit érő páracsapdák tablettákkal, penészgátló festékek, ami persze csak tüneti kezelés, és átmeneti eredményt hoz, stb. és ha már kidobtál rá elég sok pénzt, akkor ha beszerelsz egy komoly pára vezérelt szellőző berendezést (alsó hangon 250 ezer Ft), de ezzel legalább megoldod az említett problémát!

                              Szóval szerintem a műanyag nyílászárókkal semmi gond, nem vetemedik, UV-álló, könnyű tisztítani...Persze könnyen karcolódik és egyen-fehér, legalábbis az alsó közép kategóriáig...Én viszont örülök neki, mert szívtam eleget a fával.

                              ...Ja, és 3 rétegű üveg van benne, ami eszméletlenül jól szigetel, és nem csak hőt, hanem hangot is!!!

                              Komment


                                #60
                                Nem. Úgy értem, hogy egy jól illesztett fa ablak tömítés nélkül jobb, mint egy gumitömítéses műanyag. Mellékesen szebb is.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X