Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elektronikus barkács kütyük

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Fa ablakot nem tudsz úgy illeszteni tömítés nélkül, hogy jobb legyen akár egy közép kategóriás gumi tömítéses műanyagnál!

    ...Hogy szebb a fa, azt egy pillanatig sem vitatom, bár ez szerintem elsősorban akkor igaz, ha látszik az erezete, pl. lazúrral festett...és ez a szépség is csak néhány évig tart, mert a legjobb UV-álló lazúr is ez után felújítandó...
    mátéapu, mir-mur és bokor28 kedvelte ezt.

    Komment


      #62
      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az üveget sziloplaszt ágyba
      ......ennél , kevés nagyobb ......ség van . majd gondolj rám ha véletlen kitörik és cserélni kell . én már ezt végigcsináltam .


      Szilóval , csak a végén , egy vékon ki csíkban szabad tömíteni , amit ha kell szikével el lehet vágni ....
      Lemezjáték kedvelte ezt.

      Komment


        #63
        Szóval szerintem a műanyag nyílászárókkal semmi gond, nem vetemedik, UV-álló, könnyű tisztítani...Persze könnyen karcolódik és egyen-fehér, legalábbis az alsó közép kategóriáig...Én viszont örülök neki, mert szívtam eleget a fával.
        Nekem is hasonló tapasztalataim vannak. Modern műanyagból még nem láttam rossz nyílászárót. Fából viszont annál többet. Persze a fa sokkal esztétikusabb, viszont meglátásom szerint könnyebben vetemedik mint a műanyag, többet kell vele foglalkozni. Aztán mindenki maga dönti el hogy a kellemesebb kinézet megér-e ennyit.
        Viszont a profi nyílászárók plusz házszigetelés visszaüthet több helyen.
        Párásodás, penészedés. Továbbá... ha már a fatüzelésről is beszélgettünk... nem lehet akármilyen kályhát telepíteni, ki kell építeni külső légbevezetésesre stb...
        Bár ilyen túl jól szigetelő házban még nem volt szerencsém lakni. Viszont azt a jelenséget ismerem amikor a csukott ablak vagy teraszajtó mögött állva érzem a friss levegőt meg a jéghideget. Nem tudom melyik a jobb...
        OdinHEM, Che és Lemezjáték kedvelte ezt.

        Komment


          #64
          bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Flexhez már kapcsoltam, nem sok sikerrel. Elment a nyomaték és leált, nem lehetett jól szabályozni.
          Kis fordulat szabályzós bosch flexben is olyasmi van. Persze gyengébb alacsony fordulaton és a hűtése is elég gyér szóval meg kell állni időnként pihentetni a gépet. De ilyen munkákra tökéletes.


          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ......ennél , kevés nagyobb ......ség van . majd gondolj rám ha véletlen kitörik és cserélni kell . én már ezt végigcsináltam .


          Szilóval , csak a végén , egy vékon ki csíkban szabad tömíteni , amit ha kell szikével el lehet vágni ....
          Itt a pinceablak azzal van összerakva. Szögvas keret és beleültetve az üveg. Nem egyszer tört már ki, nem egyszer cseréltem már benne üveget. Nem olyan vészes művelet, csak azzal kell kezdeni hogy pengét cserélek a tapétavágó késben.
          Meg persze egy jó kesztyű, mert a darabokat meg kell fogni és megfeszíteni kifelé, Alatta meg már szépen el lehet metszeni a megfeszített szilikont.

          Komment


            #65
            ...ennél , kevés nagyobb ...ség van .
            Tudom,de ez még egy darabig összetartja a korhadt ablakot.
            sepy kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #66
              Modern műanyagból még nem láttam rossz nyílászárót.
              Pedig van ! A mienk mellett úgy húz be a hideg, hogy csak na ! Annyiból jobb mint a régi gerébtokos, hogy nem kell festeni, meg jobb pucolni. ( Ez utóbbit, az asszony mesélte !)
              dongos78, mátéapu és Fergusson kedvelte ezt.

              Komment


                #67
                Kimondottan rosszat nem láttam még. A bejárati ajtónk sima becsukáskor húz, kulcsos bezáráskor fekszik össze rendesen a felület. Nem izgat, nem azon a résen szellőzik ki a ház.
                Nézd meg a gumi szigetelő közé dugott papírral, hogy nekifekszik-e a keretnek.
                Ha nem, állíts rá.
                Vetemedés alatt annyit láttam, hogy a frissen átépített, hidalt fal mocorgott annyit, hogy megnyomta minden irányba a kereteket.
                Nézd meg, hogy nem-e a fal-ablak illesztésnél húz. Láttam már olyat, hogy berakták, belül rátapétáztak a szerelési hézagra, kívül szintén elfedték valami vékonnyal. A huzat meg körben jött a réseken.
                Kend ki ujjnyi szilikonnal.

                Komment


                  #68
                  Az alu nyílászárókra lehet tetetni automata szellőzőt így még lehúzott redőny mellett is szellőzik a lakás. Nem cugol csak nyit és zár halkan . Írtuk már a legnagyobb gond mikor egy konyhai szagelszívóval vákumot csinálnak egy jól szigetelő nyílászárókkal rendelkező házban! Hol kap levegő utánpótlást ha nincs egy ilyen autom. szellőző beépítve hát a kéményből fogja beszívni a szénmonokszidot!! Ha megnézitek mikor erről szól a Híradó sosem egy ős régi házat mutatnak hanem egy szép küllemű- rendben lévőben történik a baj. Ezért és erről megfelejtkeznek. Nekem is 3 rétegűek az ablakok de a páraelszívo csak forgatja a konyhában a levegőt így nem csapódik le a pára. Igaz nálam nincs a lakásban a mosó és szárító gép mely nem luxus cikk nálunk. Gondoljatok bele mikor 10 ágyneműt kell szárítani és tél van?! Csak így lehetséges mert ekkora fregoli nincs
                  dongos78 és bokor28 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #69
                    Ez így igaz. A régi, nyílt égésterű kazánok mellett mindig volt egy szellőzőcső. Társasházakban ezen felül egy zománcozott tábla, hogy a szellőzőt letakarni életveszélyes! Mindkettőt áttapétázták.
                    Vegyes tüzelésű kályhánál ezzel nincs nagy probléma, mert jóval a CO mérgezés előtt vágni lehet a füstöt.
                    Nekünk a konyhai elszívó bekapcsolásakor mindkét(!) konyhaablakot meg kell nyitni, pedig ott be van építve az ablakba a folyamatosan nyitott szellőző is. Nem elég. Szerencsére nyílt kazánt már jó ideje nem építenek be.

                    Komment


                      #70
                      vagy ha ez sem használ, akkor érdemes kidobni az egész ablakot, akár fa, akár műanyag!
                      Tudod mit odaadom a félévi fizetésemet ha kicseréled a nyilászáróimat és annyit eszel és iszol amennyi beléd fér,ha ez nem elég:akkor szerinted akkor rajtam múlik????
                      OdinHEM és Che kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #71
                        Szervusztok!

                        Az egész környezetünk tele van műanyaggal,a ruhánk,cipőnk,amire fekszünk és amivel takarózunk,az mind részben,vagy egészen műanyag.Műanyag vesz körül a konyhában,a műhelyben és az autóban is,ha beleülünk.Műanyag a pelenka és a hullazsák is,-tehát a születéstől a halálig elkísér bennünket.Műanyagok tömkelege van beépítve egy új építésű házba,a szigetelő anyagoktól,a csövekig,-akkor mit zavar már a műanyag nyílászáró,főleg ha jól működik és nem rohad el.

                        Új építésű házakat napjainkban,már falazott kéménnyel nem is lehet csinálni,illetve nem adnak rá engedélyt,csak az un.szerelt kénnyel lehet elkészíteni.A szerelt kéményeknek van olyan kivitele is,nem emlékszem már rá,hogy melyik gyártmány (Leier,Schiedel),hogy az égéstermék kiáramlása mellett,van egy párhuzamos visszafele út az égéshez szükséges friss levegő számára.Ráadásul ezek a kémények hőszigetelt kerámia csőből készülnek,ami miatt az égéstermék nem veszít túl sokat a hőmérsékletéből a kiáramlás folyamán,ezért nem csapódik ki a füstgázból a vízgőz,mely a kátrányt is tartalmazza.Az más kérdés,hogy mennyibe kerül egy ilyen kémény,nyilván nem a mi zsebünkhöz van az ára szabva,de technikailag megoldott.

                        A fa ablakok legjobb alapanyaga,az irodalom szerint (átolvastam),a luc és vörös fenyő,valamint a tölgyfa (megjegyzem én felénk még tölgyfából készült ablakkal még nem találkoztam)..Használnak még az asztalosok jegenye és borovi fenyőt,de azok nem alkalmasak nyílászárók készítésére.Véleményem szerint,a legtöbb kárt egy fából készült ablaknak a zománc festékkel lehet okozni,mert a zománc légmentesen zár,de a hőtágulása eltér a fától,ezért a dilatáció miatt a festéken repedések támadnak,ahol beszivárog a víz,és a részben záró zománc miatt nem tudod azonnal elpárologni.A megoldás a lazúr festés lehetne,de az sem örök,a lazúr minősége szerint néhány évenként ismételni szükséges.

                        Kedves Máté!

                        Tudom,hogy nem rajtad múlik,-illetve csak részben,-mert teszem azt,ha bent ülnél a soktornyú házban Budapesten,és rozsdás vasak csuszmákolása helyett az észnek tűnőt osztanád,a kezed se lenne piszkos (bár az nem esne jól,ahogy megismertelek) és a nyílászárókra se lenne gondod,-mert dőlne a lé,-bár én így,ahogy vagy sokkal jobban becsüllek.

                        Üdvözlettel:Che
                        sepy, OdinHEM és bokor28 kedvelte ezt.

                        Komment


                          #72
                          mátéapu
                          Tudod mit odaadom a félévi fizetésemet ha kicseréled a nyilászáróimat és annyit eszel és iszol amennyi beléd fér,ha ez nem elég:akkor szerinted akkor rajtam múlik???
                          Én azt írtam, hogy: "Ha egy modern nyílászáró légáteresztő, akkor be kell állítani rendesen a zsanérokat, vagy ki kell cserélni a gumi profil tömítéseket, vagy ha ez sem használ, akkor érdemes kidobni az egész ablakot, akár fa, akár műanyag!"

                          A régi nyílászárók eleve nem tudják a mai követelményeket, ahogy egy Trabant, Wartburg, vagy Zsiguli sem tudja a mostani előírásokat!

                          Ha már felvetetted, én szívesen kicserélem a nyílászáróidat, ha a 14 éves Citroenemet lecseréled egy új középkategóriás autóra!!!...
                          sepy, mátéapu és bokor28 kedvelte ezt.

                          Komment


                            #73
                            Ha már felvetetted, én szívesen kicserélem a nyílászáróidat, ha a 14 éves Citroenemet lecseréled egy új középkategóriás autóra!!!...
                            Miből gondolod ,hogy nem két autó telik a félévimből..........
                            sepy, és kedvelte ezt.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #74
                              Sziasztok!
                              Ritkán tudok a fórumra tévedni, de ha mégis, akkor örömmel olvasok sok mindent!
                              Felvetődött a fordulatszabályozású masinák használata az ablakos hsz-ek előtt. Ehhez adok tippet.Einhell TE-AG 125 CE fordulatszabályzós sarokcsiszoló, 125 mm, 1100 ford/perc - eMAG.hu
                              Az egyik értékelő én magam vagyok! Fehér Antal
                              Érdemes elolvasni. A gépet ajánlani tudom csak, de nem feltétlen ott kell megvenni! Én 13 900 Forintért vettem.

                              Komment


                                #75
                                Van pár csiszolószerszámom,de a munkák egyszerűbbé tételéhez vettem egy hyundai fordszámszabályozós csiszolót (nem volt akkor készleten Bort) használtam kb 2hónapig nem intenzíven. ha csiszolópapírral használtam, 2 perc után már sütötte a kezem. ösz használat kb 2óra, s tönkrement a szabályzó csak teljes fordulaton üzemelt. Utána még párszor pár perc használat és elszakadt a kábelban a vezeték. Ugyanazon áron vettem egy szabályozós Bort csiszolót (közben beszerezték) ég-föld különbség. Ezzel lehet dolgozgatni. Négertárcsával,homloklamellás koronggal,csilótalppal,polírszivaccsal is használom.

                                - - - Updated - - -

                                Ezt nemrég hallottam: A flex olyan a vidéki embernek mint fénykard a Jedi lovagoknak.

                                - - - Updated - - -

                                Még valami: intenzív és kisipari használatra ajánlott gép. Ebben az árkategóriában nem sokról olvasni ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X