Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elektronikus barkács kütyük

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szervusztok!

    Az egerek ellen a mérget nem szeretem alkalmazni,mert eszegetik azután elpusztulnak valahol és csak a bűzt lehet érezni és órákat kutatni a tetemek után.Nekünk a legjobban bevált módszer a hagyományos egérfogó,ha szükséges,akár több darabot is fel kell állítani.A csaléteknek a legjobban bevált nálunk,a fogóra feldrótozott negyed dió,amely lehet akár avas is.A fogó "nyelvére" egy vékony vörösréz tekercsből vett dróttal jó erősen rákötöm és elég sok egeret el lehet vele kapni,ha elég érzékenyre van állítva a fogó,mert nincs ideje lakmároznia a dióból.

    Nagyon fontos,hogy az egér számára minden ehető dolgot ,úgy helyezzünk el,hogy azokhoz az egér ne férhessen hozzá,illetve a hozzáféréshez nagyon sokat kelljen dolgoznia.Mondjuk az összegyűjtött diót rachel zsákba felakasztani,valami alkalmas helyre a menyezetre,vagy a magvakat jól lefedhető vashordóban tárolni,.........

    Jó módszer lenne még a jól egerésző macska is,azonban a fogyasztói társadalom következményeként,no és a saját hülyeségünk miatt úgy el lettek rontva ezek a qrva macskák,hogy csak a kite-katot,vagy a viskast,vagy a jófene tudja milyen agyon reklámozott macskaeledelt eszik meg.Számtalanszor előfordult nálunk,hogy a fogóval fogott és még mozgó egeret megszagolták,majd elcsapták a fejüket méla undorral és otthagytak az egérrel együtt.Sajnos ezek a mai macskák,már csak arra jók,hogy a nyakunkra nőjenek és uralkodjanak felettünk,-meg is fogadtam,ha még egyszer macskánk lesz a (úgy értem,ha a most tartott két macska kihal),a házi koszton kívül mást nem fog kapni,-teljesen elegem van már ebből a két elkényeztetett mihasznából,de mit csináljak,ha egyszer már elkényeztettük őket és valahol azért kedvelem is őket.

    Az Apámnak még volt egy olyan módszere is az egérfogásra,hogy egy deszkalapra szájával lefele fordítva felrakott egy már használaton kívüli kislábast,melyet egy ponton feltámasztott egy nyél nélküli hegyes késsel,úgy hogy a kés hegye a lábas belseje irányába legyen.A kés hegyére felszúrt valami egér számára ehetőt,pl.a disznósajt bőrét.Amikor az egér bebújt a kotlába és elkezdte rágcsálni a csalétket,a kés elbillent és az egér a lábas alatt maradt,ezek után deszkástól fel lett emelve az egész egerestől és egy félig vízzel telt vödör felett az egér szabadon lett bocsájtva,-mehetett az útjára.

    Üdvözlettel:Che
    sepy és apacsavo kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Egér nagyon kíváncsi, mindent megvizsgál. Üres egérfogóval is fogtam már egeret. A régi hagyományost kell keresni, vagy valami jó minőségűt. Tele van hitvánnyal a piac. Többi módszer játék kategória. Ha elengeded, visszajön.

      Komment


        #18
        Nálam 200 ft a jóminőségü hagyományos

        Komment


          #19
          Hacsak egér lenne...
          Click image for larger version

Name:	20161019_212359.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	150158
          Az a baj hogy ezek a dögök átrágják magukat a házalapon, be az alagsorba.
          Régen még hatásos volt ellenük a pórhab, azt nem rágták meg és gyorsan el lehetett tüntetni a járatokat vele.
          Mostanában már azt is kiszedik, sőt, még az eddig szintén hatásos üvegszilánkos gipszet is.
          Legújabb módszer az, hogy az eszterga tálcájából a forgácsot a lyukakba tömködöm be. Az pár hétig tart, aztán mellette kaparják ki a betont...

          Az egerek ellen elég hatásos volt az egérragasztó. De a Patkányok ellen semmit sem ér.
          Először egy bejött az alaksorba és ottragadt. Egy doboz mérget megzabált(zacskós, kikötözve, szóval nem tudta egyben elvinni és elrejteni) A bolti méreg mellé még raktuk a hagyományosat is, kis tálkába kutyatáp, búza vagy bármi amit szeretnek. Felöntve egy kis fagyállóval. Na már ez se hat. Persze az udvaron egy tálnyit pár óra alatt megzabálnak, de fogyni nem fogynak.

          A fogó működik, de hiába van odadrótozva a dió képesek úgy leenni róla hogy nem sül el a csapda. Szóval mostanában már nem diót rakok bele.

          Click image for larger version

Name:	20161105_140312.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	150159
          Ezt meg már dróttal is átkötöttem, mert túl gyorsan fogyott és túl kevés fogó csattant el.
          (ez a kék zacskós méreg elvileg valami új cucc, gyak ez se ér többet mint a piros zacskós)

          Tavaly egyet leszedtem légpuskával. Azóta ha este kimegyek hátra rögtön eliszkolnak...
          CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Láttam egy patkányt az udvaron este (még nyáron,azóta nem szerencsére) A szomszédasszony azt tanácsolta keverjek kukoricadarát gipsszel és mellé tegyek vizet,hogy tudjon rá inni. Azt mondta tuti módszer,nagyon hatásos. Mivel elég költséghatékony szerintem egy próbát meg ér.
            emu, dongos78 és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              A gipszet próbáltam. Csak többen lettek tőle anno. Tehát szerintem nem hatásos. A méreg fogy rendesen, tehát tutira egér, mert a patkány ismeri a ratexet. Nagy ívben kikerüli.

              A házunknak régi központi fűtése van. Egykor gravitációs lehetett, ezért a visszatérő ág a földben megy vagy 5 m-t. Ott a gond és a bejárat. Egyenlőre üvegszilánkos purhab megy bele. Ha nem lesz újabb kitúrás, akkor részemről a fáklyásmenet.

              Komment


                #22
                Kb. 2 hónappal ezelőtt nálunk is beköltöztek a garázsba. Egészen addig nem is nagyon izgatott a dolog, amíg meg nem láttam hogy a motorom sárvédője, ülése tiszta egérszar és egérpisi. Hogy a frissen felújított motoromat összeszarják??? Aztán ki tudja, mikor akarják megkóstolni mondjuk a vezetékeket vagy a szintén frissen huzatozott ülést...
                A helyi m.g. boltban kértem tanácsot, mondtam hogy nem érdekel mennyire humánus vagy mennyire nem. A pépes-tasakos (rózsaszín) csalétket ajánlották, valamint a tubusos ragasztócsapdát.
                Ezekkel körbe is szórtam a motort.
                A tasakos pépet naponta pótolni kellett, mindet felfalták. A ragasztót egy kartonpapírra nyomtam ki. Egy beleragadt, de valahogy el tudta vonszolni magát valahova kartonpapírral együtt...
                De a pép egyre lassabban fogyott, majd már egyáltalán nem. És az egérszag is elmúlt a garázsban.
                Szóval jó ez a tasakos pép, de nem azonnal hat, jó mennyiséget fel kell falniuk belőle.
                (mondjuk ezt a m.g. boltban is mondták hogy ne ijedjek meg hogy nem azonnal tűnnek el)
                apacsavo, sepy és zahi kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Nálam is van már a műhelyben,érzem a szagukat. A szomszédok macskáit már kezdetektől etettem,hogy ne legyen ilyen gondom. Józsinak igaza van,ezek a macskák nem futnak egér után...megvárják a kaját amit kiteszek. Mérget nem fogok használni..valami mechanikus kütyü lesz beállítva,lehet a hagyományos jól bevált.
                  zahi kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Youtube-on írd be, hogy mouse trap, vagy rat trap és csodákat fogsz látni...Szórakozásnak se rossz...
                    heeegany kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Az a csodálatos, hogy egérízű macskaeledel egyszerűen nincs.

                      Ha már itt tartunk, ez a kocsi elejére ragasztott vadriasztó síp mennyire hatásos? Nem szeretném élesben tapasztalni azt, hogy nem ér semmit.

                      Természetesen köszönet a válaszokért. Ma a ragasztót és a vitamint már bevetettem. Lyukak bepurhabozva. Várom a fejleményeket.
                      sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        ez a kocsi elejére ragasztott vadriasztó síp mennyire hatásos?
                        Hát az egyik ismerősnek nem igazán jött be...ami bejött az a minimum 30 tagot számláló vaddisznócsoport...nagy mészárlás volt, egy Honda Civic ment az örök vadászmezőkre, követve 6 db vadkannal a kondából. Jah, és a vadásztársaság is díjjazott bőven az elhullott állatokért, mert tábla az volt, hogy vadállatok vannak arra. Nah azok a vadriasztók a szobában vannak a polcon azóta az ismerősömnél. Azt mondja, h riasztó ide vagy oda, ennyi világító szemet még soha nem látott egyszerre.
                        Ha a kipufogó és a motor hangjára nem mennek el, akkor két műanyag biszbasz álltal keltett légörvény hangjára sem fognak. A megoldás: üres kipufogó!
                        Atti69, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #27
                          Vagy Te mész elöl a zöld "mennydörgővel" még Náni néni is leesik a bicigliről! Kitti is majdnem helybe ugrotta át a kerítést mikor elindult.

                          Komment


                            #28
                            mert a patkány ismeri a ratexet
                            Állítólag a patkány intelligens, ha kiteszel valamit akkor pár egyed eszik belőle, a többiek pedig figyelnek és várnak.
                            Ha nem lesz bajuk a társaknak, akkor mehet a zabálás, de ha kinyúvadnak a tesztelők, akkor a többi hozzá nem fog nyúlni az életben.

                            Komment


                              #29
                              Youtube-on írd be, hogy mouse trap, vagy rat trap és csodákat fogsz látni...Szórakozásnak se rossz...
                              ...mint mikor nyáron megoldást kerestem vakond ellen.. én is nézelődtem a youtube-on. Nos, ahol nem védett állat a vakond, ott alkalmaznak olyanokat hogy csak lestem. Pl. gyúlékony gázzal teleereszik a járatokat, majd egy szondával adnak egy kis szikrát

                              Komment


                                #30
                                l. gyúlékony gázzal
                                Ha én ezt megtenném (karbidom még van) kereshetnék egy sima placcot a sátornak.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X