Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Feljegyzések a múltból.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Feljegyzések a múltból.

    Az Izs-56-os motorom gondos (volt) gazdájának köszönhetően, megvan az eredeti Orosz nyelvű gépkönyvem. Ebben a könyvben találtam néhány kézzel írt feljegyzést, amit szeretnék veletek megosztani.

    Olajadalék készítése:

    1-rész faggyúhoz (olvasztott) 2-rész benzint adunk, és ebből a keverékből minden liter benzinhez, egy gyűszűnyit adagolunk.

    Teleszkóp olaj :

    Az első villa csövébe 150 cm3 olajkeveréket kell tenni. 75% trafóolaj, 25% autóolaj.
    Nyáron 6-os vagy 18-as gépkocsiolajat kell használni.

    Hátsó teleszkóp: 50% turbinaolaj, 50% trafóolaj keveréke. Összesen 60 cm3.
    sepy, emu és zahi kedvelte ezt.

    #2
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teleszkóp olaj :

    Az első villa csövébe 150 cm3 olajkeveréket kell tenni. 75% trafóolaj, 25% autóolaj.
    Nyáron 6-os vagy 18-as gépkocsiolajat kell használni.

    Hátsó teleszkóp: 50% turbinaolaj, 50% trafóolaj keveréke. Összesen 60 cm3.

    Ezzel a problémával szembesülve én is megtaláltam ezt az adatot, de nem tudni mennyi volt annak idején a trafó olaj viszkozitása (a maiaké 9 centistock, ami meglehetősen kicsi, és hogy milyen sűrű motorolajjal keverték? Ráadásul azt írja a könyv, hogy 10 Celsius fok felett emelni kell a 25%-os motorolaj arányt...

    Három ismeretlenes egyenlet...

    (Ma már van külön teleszkpba való olaj, de azok is számos eltérő viszkozitásban...)

    Esetleg van valakinek mostan kapható megfelelő olajról információja??? A gyakorlatban bevált megoldás biztos jó...

    zahi kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szerintem ha a most kapható teleszkópolajakból bármelyiket töltöd bele az pont jó. azka teleszkópok gyakorlatilag semmit nem tudnak egy minimális csillapításon túl, ami az olaj használatából adódó koszolódásával ugyan erösödik majd meg is szűnik mert az a kis lyuk amin visszafele áramik az olaj eltömődikde ettől nem lesz végtelen csillapítás mert az olaj megtalálja a kiskaput. Márpedig ha aza kiskapu egyszer kinyílik az utána egy teljeskörű felújításnal csukódik be vagyis egy tisztítás után marad a kiskapu+a csillapító lyuk. Innentől tökmindegy hogy 5w 8w vagy 15w olaj megy bele.
      Azonkívül köztünk kevés akkora ász van aki érzi a külömbséget.
      Én egyszer a DRZ-be vettem egy prémium direkt neves lengéscillapítógyártó nevével fémjelzett (ÖHLINS) olajat. a változást nem éreztem még akkor sem hogy tudtam olajra 4x annyit költöttem.
      Azt viszont azonnal észrevettem hogy egy gyakorlatban hozzáértő ember egy negyed órát rászánt a húzó és nyomófokozati csiilapítások állítócsavarjaira, úgy hogy beállította megának maj tekert rajta még rgy kicsit mert én egy dagadt disznó vagyok.
      movisz, sepy és 6 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én régebben 10W-s teló olajat raktam bele, aztán kapott 5W-set helyette. Szerintem az én súlyomhoz ez 5W jobb. Valamivel finomabbnak tűnik.

        Komment


          #5
          Emu nyomtuk a tetsziket de nem a nagyfokú önkritikádra valló hsz.-od utolsó mondata miatt!! Azt mondják az igazi férfi 1 mázsa fölött kezdődik no ehhez még nekünk igyekezni kell bár én akkor guruló üzemmódba közlekedek majd!
          Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2018 aug. 18, 20:56.
          madorka, RedBull477 és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            A CZ ajánlása szerint 1 / 2 rész automata váltó olaj és 1 / 2 rész hidraulika olaj. Ha tévedek kéretik kijavítani!​​​​​​​

            Komment


              #7
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Azt mondják az igazi férfi 1 mázsa fölött kezdődik no ehhez még nekünk igyekezni kell bár én akkor guruló üzemmódba közlekedek majd!
              Nektek!
              Nekem ez már összejött és egy kis tartalékot is képeztem.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X