Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gépek , szerszámok javítása ....

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    Hát viszonylagos működésig és tovább adni másnak had játszon vele, te meg veszel helyette egy 038-as stihl-t és örülsz.
    Utoljára szerkesztve a következő által: OdinHEM; 2016 okt. 18, 20:17.

    Komment


      #77
      Ez a sorsa. Mivel évi 1-2 fa kicsapása és 1-2 köb faanyag aprítása van, maradok egy új stihl ms170-nél.

      Komment


        #78
        Aki szeretne egy jó minőségű, finom, hobby célra való - és nem utolsósorban olcsó forrasztópákát, itt a lehetőség.
        Évek óta áll a polcon ez a - elvileg hamis - hako forrasztópáka. Azon lamentáltam, hogy kellene hozzá szerkeszteni egy hőfokszabályzót. Beépített hőérzékelő van benne, csak az általam használt jlt-02 állomáshoz képest más a jeladó, nem lehet egy az egyben kicserélni. Pár napja megérett az ötlet, hogy nem kell ide komoly hőfokérzékelés, elég lekorlátozni az áramot.
        Jlt-02 állomáshoz egy új páka 4000Ft körül van, gyakori használatnál ki tud égni egy fél év alatt. Egy ilyen hamis Hako-hoz 3900ért már hegyeket is adnak, de 500 forint egy csere fűtőszál. Maga a páka 2400.
        Click image for larger version

Name:	hako.jpg
Views:	1
Size:	203.7 KB
ID:	150152
        Rákötöd egy 30 watt körüli tápra, áramot lekorlátozod tapasztalati úton (250-300Cfok, nekem 19V betápon 4,8V 1,2A).

        http://www.ebay.com/itm/HAKKO907-Sol...EAAOSw37tV97p9
        Keresőszavak: HAKKO907 Soldering Station Iron Handle+ Soldering TIPS + Welding cleaning sponge
        Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 nov. 09, 17:59.

        Komment


          #79
          steklámpa


          Na ma begyulladt az agyam amikor kiégett az égő századszor , és nem volt másik . Körülnéztem mi a felhozatal és abból főztem ami van itthon . Mint a régi szép időkben , nem mindjár a vásárlás , hanem csináljuk meg . Igaz ráment a fél délutánom , de amikor majd kilomtalanítják utánnam a garázst , talán valamelyik elteszi --ezt a nagyfater csinálta! --

          Click image for larger version

Name:	steklámpa 001.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	150174Click image for larger version

Name:	steklámpa 002.jpg
Views:	1
Size:	190.0 KB
ID:	150175Click image for larger version

Name:	steklámpa 003.jpg
Views:	1
Size:	191.7 KB
ID:	150176Click image for larger version

Name:	steklámpa 004.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	150177Click image for larger version

Name:	steklámpa 005.jpg
Views:	1
Size:	190.2 KB
ID:	150178Click image for larger version

Name:	steklámpa 006.jpg
Views:	1
Size:	190.9 KB
ID:	150179Click image for larger version

Name:	steklámpa 008.jpg
Views:	1
Size:	190.8 KB
ID:	150180Click image for larger version

Name:	steklámpa 009.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	150181

          Komment


            #80
            Szervusztok . Szerszámok . Nézzétek mit "szereztem" . Soha nem láttam így, és főleg ilyen anyagból ezt az eszközt . Üdvözlettel.Click image for larger version

Name:	Balaton '16 julius 013.jpg
Views:	1
Size:	205.2 KB
ID:	151157Click image for larger version

Name:	Balaton '16 julius 014.jpg
Views:	1
Size:	208.8 KB
ID:	151158Click image for larger version

Name:	Balaton '16 julius 015.jpg
Views:	1
Size:	202.1 KB
ID:	151159

            Komment


              #81
              Nézzétek mit „szereztem” . Soha nem láttam így,
              Szép darab!

              És még engem kiröhögtek mikor meséltem,hogy volt egy fából készült faesztergája a keresztapámnak......
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #82
                És még engem kiröhögtek mikor meséltem,hogy volt egy fából készült faesztergája a keresztapámnak...
                Dédöregapámnak is, lábbalhajtós.

                Komment


                  #83
                  Dédöregapámnak is, lábbalhajtós.
                  Nincs fotód?.............................

                  - - - Updated - - -


                  Dédöregapámnak is, lábbalhajtós.
                  Nincs fotód?.............................
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #84
                    fából készült faesztergája a keresztapámnak...
                    jómúltkor a youtube-on láttam elég klassz csináld magad esztergát... megnézem, hátha meglelem...

                    - - - Updated - - -

                    https://www.youtube.com/watch?v=AAHVNmm-AfU

                    - - - Updated - - -

                    https://www.youtube.com/watch?v=eG9R0q9QJQc

                    Komment


                      #85
                      Led bűvölőktől kérdezem.
                      E27 foglalatba 24V védőtrafóról szeretnék járatni lehetőleg kukorica elrendezésű led égőt.
                      Műhelylámpa, leesés ellen biztosítva. Tudomásom szerint az előtétnek elég széles a működési tartománya, alacsonyabb feszültségen is begyújtja a fényt. Ismertek olyan konkrét típust, ami 24 voltról elketyeg?
                      Az is megoldás lenne, ha leszedném a foglalatot, kiszedném az előtétet és beállítanám. Csakhogy múltkor szedtem szét egy égőt és meglepetésemre a led chip 230 volton akart csak működni, kívülről nem látszik, melyik alacsony feszültségű, melyik magas.

                      Komment


                        #86
                        bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Led bűvölőktől kérdezem.
                        E27 foglalatba 24V védőtrafóról szeretnék járatni lehetőleg kukorica elrendezésű led égőt.
                        Műhelylámpa, leesés ellen biztosítva. Tudomásom szerint az előtétnek elég széles a működési tartománya, alacsonyabb feszültségen is begyújtja a fényt. Ismertek olyan konkrét típust, ami 24 voltról elketyeg?
                        Az is megoldás lenne, ha leszedném a foglalatot, kiszedném az előtétet és beállítanám. Csakhogy múltkor szedtem szét egy égőt és meglepetésemre a led chip 230 volton akart csak működni, kívülről nem látszik, melyik alacsony feszültségű, melyik magas.

                        Az első találat


                        De van még pár

                        - - - Updated - - -

                        De elvileg olyan fényforrást ami nem folyamatos fényt ad hanem adott frekvencián vibrál nem szabadna forgó gépekhez használni. Mert ha a villogás és a forgás frekvenciája azonos akkor nem látod hogy forog.

                        Elvileg. Egyébként meg úgyis hallod meg úgyse jön össze
                        Ráadásul sok ilyen LED-es cuccban nincs egyenirányítás. A LED-ek egyik fele így van bekötve. a másik meg amúgy. Így már elég nagy a freki.

                        Komment


                          #87
                          Egy M16-os menetből lehet valami egyszerű módon M14-est csinálni?


                          Esztergámon a késtartóban lecseréltem a puha és lapulós anyagból készült, erősen leharcolt csavarokat jóféle belső kulcsnyílásúakra. De a 8 csavarból kettőt már valaki felfúrt 16-osra. Gondolom beleszakították a 14-est.
                          Viszont jó lenne ha egyforma csavarok lennének benne.
                          A méretkülönbség ugyan elég kicsi, de a menetemelkedés azonos.

                          Komment


                            #88
                            hozd el , amig rajzolsz megbetétezem

                            Komment


                              #89
                              Inkább M10-re csináld menetes betéttel. Hatlapfejű M16/M14 8.8-as csavarba fúrj furatot, és vágj bele M10 es menetet.(jóféle menetfúró kell ) Cnc-ken ilyen betétekkel javítjuk a szerszámtartók beszakadt meneteit.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment


                                #90
                                demármegvettea14est , és így csak 2 őt kell megcsinálni

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X