Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gépek , szerszámok javítása ....

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    vágja eszt a fürész dolgot
    Ha nagyon nem sürgős, be tudom sorolni télre.

    - - - Updated - - -

    veterán,
    Ehhez egy kis hozzáfűzés: Én személy szerint...veteránnak a 2. vilháború előtti gépeket tekintem. Nekem az azutáni gyártmányok klasszikusok. Persze mások máshogyan nézik... Van akinek csak 1914 előtti a veterán. Igen ezt lehetne ragozni...sz@r belegondolni hogy egyesek már engem is leveteránozhatnak..

    Komment


      #32
      A másik lehetne egy új Peticiót indítani
      Sértődés ne essék,de mi kaparjuk ki a gesztenyét az olyanoknak:aki egy egész hivatalt tud befolyásolni?

      Kiskapukkal kihasználnák,viszont nekünk:nem maradna lehetőség!
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #33
        Láttam a vásárban szép méretes régebbi satukat. Mit kell vizsgálni rajtuk, mik a tipikus hibák? Mi javítható és mi az, amitől már selejt?

        Komment


          #34
          Törés , repedés -ez alap . Aztán ha megszorítod szépen lassan --emelkedik-e a mozgópofarésze . Aztán még azt , hogy kígyózik-e a mozgópofa rész miközben kinti végállásból halad befelé .
          Ha ezek nincsenek jó -ill. a pofákés környezetük javítható .

          Komment


            #35
            A mieink otthon (örökölt darabok) mind összehegesztődtek és emlékeim szerint az apám, az öregapám is szerettek a satuba fogott lemezt és csövet hajlítani kalapálás által ami esetleg hajszálrepedést okozhat majd egyszer később esetleg eltörik. a másik a mocskosul megszorrított pofák miatt kiúzza a menetet az öntvényből.
            Hozzáteszem a régi satuink jól viselnek mindent amit vagy 15 éve vettem a Praktikerben az baromi gyorsan kettétört, nem túl durva használattól.
            tehát inkább legyen meghegesztve összeverve mert akkor az mindent kibír!

            Komment


              #36
              Aztán ha megszorítod szépen lassan --emelkedik-e a mozgópofarésze . Aztán még azt , hogy kígyózik-e a mozgópofa rész miközben kinti végállásból halad befelé .
              Ezt nekem a gyári új is tudta, "nullkilóméteresen" is.
              Ezért nézegetek én is inkább pajtaszökevényekeet

              Komment


                #37
                150 mm alatt nem satu a satu , olyant vegyetek . Csak régi magyart , vagy van 1-2 orosz ami nagyon jó .


                --na jó , esetleg 125 ös , de az az alja !



                http://osztva.hu/hirdetes//budapest-...satu_4177.html most találtam


                http://epitkezes-kert.vatera.hu/bark...ce=netpositive ez is jónak látszik
                Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2016 aug. 12, 11:56.

                Komment


                  #38
                  Szerintem is a regi ontveny satu az igazi en is vettem ujat nagyot nem praktikereset de miutan ugyanolyan csufos veget ert
                  hozattam otthonrol egy igazit ami szerintem 50 eves ,kicsit kopott de mukodik.

                  Komment


                    #39
                    Be vallom nincs satum!Se kicsi se nagy!Sőt gyakorlatilag haszna vehető gépem sincs(és pénzem sincs rá!)2db kis barkács fúrógép(az egyik csak a legnagyobb fordulaton hajlandó járni!)2db sikító,1db hegesztő trafó (amin csak egy állás van!)Bármi amit csinálok így készül!Kézzel.(Nem is lehet büszkélkedni velük!) A gépek jó szerszámok hiánya csak mentség a munka halogatására!(Valaha réges-rég az Ózdi gyárban hallottam ezt!)Igaz-e vagy nem azt döntse el mindenki maga!Azért így is elbarkácsolgatok!(ha muszály!)

                    Komment


                      #40
                      Szervusztok!

                      Satu vásárláskor tegyük fel magunknak a kérdést,-mire szeretném használni?

                      A párhuzamsatut,precíziós munkadarabok megfogására tervezték,az nem való nagy ütések elviselésére,mert sérülhet a fecskefarkas illesztés és pontatlanná válik.

                      A vasiparban sok esetben elkerülhetetlen,hogy a satuba befogott munkadarabra igen nagy ütéseket mérjünk kalapáccsal,vagy a olyan komoly erővel kell megszorítani a munkadarabot,hogy sok esetben még egy csővel is meg kell hosszabbítani a satu szorítókarját,ezért azt javasolnám,hogy a fenti munkák miatt,szerezzünk be egy "kovácssatut"..Click image for larger version

Name:	Kovácssatu.PNG
Views:	1
Size:	377.2 KB
ID:	149474Click image for larger version

Name:	Kovácssatu 01.PNG
Views:	1
Size:	534.2 KB
ID:	149475

                      A fenti satukat viszonylag olcsón be lehet szerezni és bírják az ütlegelést,el lehet helyezni akár a műhelyen belül,vagy kívül,pontatlan,de rendkívül strapabíró darabok.A régi öregek,egy földbe mélyen leásott négyszög szelvényű keményfa oszlopra szerelték,-ez ma már túlhaladott,de azért ne egy vékonyfalú zártszelvény konstrukcióra gondoljunk,mert ott az lesz,a leggyengébb láncszem.

                      Párhuzamsatu vásárlása esetén,szerintem is a régebbi gyártmányokat kell keresni.Azt,hogy milyen pofaszélességű legyen,mindenki maga dönti el.Szerintem a nagyobb pofaszélességűek kevésbé hajlamosak a kopásra,de ez igen szubjektív,mert a kinézett darab lehet egy agyonterhelt,szétvert,széthegesztett darab is.
                      Click image for larger version

Name:	Párhuzamsatu.PNG
Views:	1
Size:	408.4 KB
ID:	149476

                      A fenti képen látható konstrukció a legelterjedtebb és a legbeváltabb darab is.Vásárlás előtt,figyeljük meg,hogy a forgatókar nem deformált e,látható törések,repedések,ne legyenek,-ha már hegesztett valahol tegyünk le róla.A satu mozgó részén szokott lenni,egy kis kalapálásra kialakított ülő szerű rész,az mennyire van összeverve.A satut csavajuk teljesen szét és takarítsuk meg a fecskefarok csúszkáit és az orsó és hüvely menetét,-figyeljük meg azok kopottságát,keressünk berágásra utaló nyomokat.A mennyiben a szétszedett satu minden említett részét épnek találjuk és a pofák és azok rögzítő csavarjai is rendben vannak,akkor rakjuk össze és következhet,a Zoli által említett kígyózó mozgás és meghúzáskor a mozgó rész emelkedésének megfigyelése.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        #41
                        Tévhit, hogy a mai időkben nem tudnak megfelő satut csinálni, csak nem a barkács boltokban kell keresni!
                        Click image for larger version

Name:	048-049.jpg
Views:	1
Size:	17.4 KB
ID:	149478
                        Nem reklámnak szánom, YORK, típus, de 30.000 Ft-től kezdődik az ára fölfelé!

                        Bírja az ütéseket, nem fecskefarok illesztésű, a mozgó pofa az eleje, nem a vége és forgatható!

                        Komment


                          #42
                          Szervusz Nyuszifül!

                          Nincs szándékom bántani sem Téged,sem a YORK-ot és azt sem mondom,hogy napjainkban nem gyártanak minőségi dolgokat,-de most nézzük egy kicsit kritikus szemmel,a hozzászólásodban képmellékletként látható satut.

                          A fecskefarok vezetés helyett,itt egy hüvely és az abba illeszkedő csap képezi,a tengely irányú vezetést.Úgy gondolom,hogy a pofák radiális elfordulását,valahol egy retesz biztosítja,amely most nem látható.Mi is a gond a hüvellyel,-a munka folyamán leeső reszelék,és egyéb szennyezők jó része ráesik a csapra és a tengelyirányú mozgatás során,azok bekerülnek a hüvelybe is.A bekerült szennyeződés,azután teszi a dolgát,koptat,berágódást okoz,.....A radiális elfordulást meggátolni hivatott retesz,nagy valószínűséggel,a satu csap részében szilárdan rögzítve van,de a hüvelyben tengelyirányban elmozdul,a satupofák mozgatásával,-tehát valamilyen átmeneti illesztéssel készül.Úgy gondolom,hogy a használat során,ez az átmeneti illesztés egyre lazábbá válik,melynek kapcsán,a satupofák felső síkjai,nem fognak egy síkban feküdni.

                          További hibájának tartom,hogy a satu vezetőcsapjára leérhet a munkadarab,mely megsértheti azt,főleg ha ütés éri és ez a satu megszorulását okozhatja.

                          Konstrukciós szempontból a fecskefarok vezetésű satut jobbnak találom,de ez csak az egyéni véleményem.


                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #43
                            Joker találmányára: az elsőt jónak tartom én is de a másodiktól óva intek mindenkit! Nem véletlen kenték le oly vastagon figyelmesen nézve a nyakrészen látható egy hosszú repedés mely hegesztve sem lesz az igazi eredeti állapotú!. Én is a fecske farkas illesztésűt részesíteném előnyben. Egy régi legalább 150-es vagy annál nagyobb alkalmas a hajlításra. Nekem van egy 75-ös és egy 200-as. Bazdi nagy és nehéz az utóbbi de stabil fel is fogattam rendesen mert az ha leesik!!

                            Komment


                              #44
                              Vettem ma egy kovácssatut a vásárban.
                              Az eladó flexxel kisimította és kifényezte a pofát, ennek örömére simára csiszolta a pofa recés részét is. Hiába húzom a satut, az anyag már összeroppan, de ki lehet mozgatni belőle.
                              Mivel lehet azt a finom recét visszaállítani? Kicsi kézi köszörűre gondoltam, annak a vékony gyémántkorongjával be lehetne irdalni.

                              Komment


                                #45
                                Kedves Pityu!


                                Egy hülye(én) leírta itt,hogy a kovácssatu egy strapabíró,ütéseknek kimondottan ellenálló munkadarab megfogó alkalmatosság és ez így is van,de úgy érzem elkapkodtál valamit.Mielőtt elkezdenéd irdalni a satu pofáit,egy közönséges reszelővel,próbáld ki,hogy reszelhető e a satu bármely része,-esetünkben a pofa tájéka.Amennyiben könnyen reszelhető és ismered az eladót vidd vissza és kérd el az érte adott pénzt!

                                Azt javasolnám neked,hogy légy türelmes,-ne ugorj bele megfontolatlanul,akárminek a vásárlásába,-mi itt vagyunk és azért,ha mással nem is,de tanácsokkal segítsünk.A mai napon elég sok hirdetést megnéztem a satuk tárgyában és annyi hulladékot találtam,-hogy talán 5%-át találtam vásárlásra érdemesnek,a képek alapján,de ez átvizsgálás után,lehet,hogy 2%-ra zsugorodna.Nem szabad kapkodni,-túlkínálat van szerszámból és nem nagyon kapkodnak utánuk,mert azzal dolgozni kell,az meg izzadtsággal jár,a "zsé" meg kevés.

                                Amennyiben megteheted,a kovácssaturól tegyél fel képet,mert akkor jobban felfogható,mi vele a gond!

                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X