Közlemény

Collapse
No announcement yet.

hegesztő gépek összehasonlítása: tig vs. mig

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én a helyedben csak CO hegesztőgépben gondolkoznék.
    A CO és az AFI között nem csak a gáz a különbség? Eddig ahol nézelődtem, ezeket együtt szokták MIG/MAG néven emlegetni... Vagy rosszul gondolom?

    Komment


      #17
      frod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A CO és az AFI között nem csak a gáz a különbség?
      De igen ! ( Argongázas Fogyóelektródás Ívhegesztőgép ). Talán félreérthetően fogalmaztam, de arra akartam kilyukadni, hogy "barkácscélra" felesleges. Többszöröse az Argon ára a Szénsavnak

      Komment


        #18
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hát ezért lényeges, hogy mit jelent a mindent mindennel.
        Elnézést még 1x mindenkitől a kezdeti pongyola fogalmazásért.
        A lényeg, hogy most használatban van 6..8 féle elektróda, öntvényhez, saválló acélhoz, és még ki tudja mihez (természetesen Apám tudja ) többféle vastagságban.
        Valóban jobb lett volna így leírni az elején. Ennek tükrében javasoljatok legyetek szívesek!

        És köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget is!



        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        De igen ! (Argongázas Fogyóelektródás Ívhegesztőgép). Talán félreérthetően fogalmaztam, de arra akartam kilyukadni, hogy „barkácscélra” felesleges. Többszöröse az Argon ára a Szénsavnak
        Azt olvastam (mert közben próbálok "szakirodalmat" is keresni), hogy míg Argon alatt egyenletes az ív, CO alatt nem, sokkal nagyobb a fröcskölődés.
        Ez mennyire számottevő különbség, és ez hogyan viszonyul a pálcáshoz?
        Remélem ez értelmes kérdés... ? A cél a pálcásnál szebb varrat elérése.
        Utoljára szerkesztve a következő által: frod; 2012 okt. 25, 10:17.
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          még a 80-as években,de ahhoz még kellene egy frekvencia átalakító,melyet idáig nem sikerült beszereznem,-igazán azt sem értem miért kell.
          Kedves Che azért van szükség a frekvencia átalakítóra, mert mint említetted szeretnél alut is hegeszteni. Ahhoz viszont váltóáramra van szükséged ellentétben az acél hegesztéssel ahol egyenáramot használ a gép.




          frod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A cél a pálcásnál szebb varrat elérése
          Amennyiben ez a cél akkor a te barátod az AWI lesz. Nincs fröcskölés fölös salak és nem kell utána köszörülgetni csiszolgatni a hegesztést hogy szép legyen a varrat. Ellentétben a CO-val ami gyönyörűen összeb****a a végeredményt is. Ha a termelékenység lenne a szempont akkor viszont a CO a nyerő.
          Che kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Még 1 kérdés merült fel, aki látott már ilyet, az mesélje el, h mi ez:
            Több helyen olvastam, hogy pálcás gép AWI-ként is használható, pedig nincs rajta gázcsatlakozó.
            Pl: Linde MMA 130 hegesztőgép | Hegesztésieszköz.hu
            Van olyan AWI pisztoly, ami közvetlenül palackra (reduktoron keresztül) köthető?
            Ha igen, van ennek hátránya? Vagy megéri venni egy jó nverteres pácás gépet, és késöbb upgradelni AWI pisztollyal és palackkal?

            Komment


              #21
              Gergő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ezeknek a trafóján a tekercs nem réz, hanem rezezett alu (!), ami rossz esetben kibírja a garanciaidőt, aztán szépen elég..
              Hát most ellentmondásba fogok keveredni saját magammal. 20 évvel ezelőtt, ( Még Magyarországon nem voltak multik ) Hozott nekem egy ismerős Ausztriából, egy Metrós Einhell CEN 150 Amp. ívhegesztő gépet. Örültem neki, mert az előző gépem 50 kg volt, és nagyon körülményes volt hurcolászni. Azzal jártam maszekolni, tehát kapott rendesen. Igaz tettem bele egy ventíllátórt mert hamar lekapcsolt a hőkioldó, de utána tuti lett. Azóta is megvan tartalék gépnek.
              frod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              hogy míg Argon alatt egyenletes az ív, CO alatt nem, sokkal nagyobb a fröcskölődés.
              Ez sajnos így van ! Argonnal én nem tudtam hegeszteni CO gépen. Corgonnal viszont igen, de semmivel sem találtam jobbnak mint a szénsavat.
              frod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A cél a pálcásnál szebb varrat elérése.
              Ez a hegesztő emberke kezétől függ elsősorban. Én pálcával is ,és CO-val is egyforma varratot csinálok. ( Direkt nem írtam, hogy egyformán szépet )
              Az igazán profi gépeknél ,lehet választani a testkábel kivezetésénél. Ezzel el lehet érni, hogy ne fröcsköljön nagyon. Egyébként ez nem jelentős probléma. Egy vágóval, vagy lamellás koronggal, pillanatok alatt eltüntethető.

              Rakok fel néhány képet a saját bevált masináimról.

              Click image for larger version

Name:	20121025814.jpg
Views:	1
Size:	192.0 KB
ID:	133166Click image for larger version

Name:	20121025815.jpg
Views:	1
Size:	196.6 KB
ID:	133167Click image for larger version

Name:	20121025816.jpg
Views:	1
Size:	199.7 KB
ID:	133168Click image for larger version

Name:	20121025817.jpg
Views:	1
Size:	188.6 KB
ID:	133169Click image for larger version

Name:	20121025818.jpg
Views:	1
Size:	198.6 KB
ID:	133170Click image for larger version

Name:	20121025819.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	133171

              Rajta van az AWI gépen a nagykőrősi mester elérhetősége
              frod, soveny és Che kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Sziasztok!
                Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat. Jól esett, hogy ennyien foglalkoztatok a témával. Viszont sajnos ezek a hozzászólások alapján be kell látnom, h túl nagy érvágás lenne ez nekünk jelen pillanatban. Ami még utolsó mentsvárként maradt, azok az inverteres DC pálcás gépek. Olyan gépeket kerestem, amiknél említik, hogy lehet vele AWI-zni is (szelepes AWI munkakábellel). Van valakinek erről tapasztalata? Vagy ez már nagyon nyakatekert?
                Bevágok pár linket, hátha valakinek van kedve végigbogarászni...
                Linde MMA 130 hegesztőgép | Hegesztésieszköz.hu
                MMA-160 S PROLINE hegesztő inverter | G-TA Szerszám
                TIG PEGASUS 160A/230V egyen
                JASIC ARC 200A inverteres hegesztőgép
                Inverteres hegesztőgép akciós áron - Szikrahegesztés

                Remélem senki nem érzi úgy, hogy semmibe vettem a tanácsát, vagy hogy felesleges volt hozzászólnia, de a keretbe most csak ez fér bele, vagy semmi, mint még utolsó lehetőség.

                Komment


                  #23
                  Nekem pofára a harmadik szimpatikus. Jelzem , nem dolgoztam még ilyenekkel. Nekem is van egy Fróniusom amivel lehetne koppintós awizni, de nincs hozzá kábelem. De én azért egy telefont megengednék Nagykőrösre.

                  Komment


                    #24
                    Ezt most találtam, nem igazán tudom mire vélni, gondoltam megosztom:
                    A 2 gép között árban pont 2x-es szorzó van:
                    http://bolthely.hu/kepek/hegesztestechnika/01288.jpg
                    http://www.nagyheggep.hu/Forgalmazott/ITIG160.jpg

                    A gombok, az elhelyezkedéseik, a feliratok, a csatlakozók mind ugyan azok. A drágább kijelzőjén van még 1 digit...
                    Vajon a Pegasus 1 az egyben nyúlta a technológiát, vagy ugyan az a cég, csak eladja drágán márkásként, és olcsóbban is? Meg mernétek venni az olcsóbbat?

                    Komment


                      #25
                      Józsi bácsinak tartozok némi CO hegesztő információval. Rozsályon feltett kérdésedre válaszolva, ezt a hegesztőgépet ( for-mig ) illetve a levonókon szereplő kereskedőket ajánlom. Mindketten maximálisan korrektek ! Click image for larger version

Name:	SAM_2556.jpg
Views:	1
Size:	190.2 KB
ID:	150137Click image for larger version

Name:	SAM_2557.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	150138Click image for larger version

Name:	SAM_2558.jpg
Views:	1
Size:	187.6 KB
ID:	150139
                      emu és Che kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Köszönöm a képeket,még nem döntöttem a hegesztőgép kérdésben.Azon töröm a fejem,hogy először át kellene nézetnem a TW 200-ast,mert az már megvan,de hogy AWI-ra is jó legyen,ahhoz a tetejére kell még egy doboz,ami nem is tudom mi.Van még egy MANSFEL huzalelőtolóm,ami elméletileg működőképes,de azt nem tudom,hogy össze lehetne e hozni a TW 200-al,-mindenféleképp keresnem kell egy hegesztőgépes szakembert.

                        Egyenlőre tanulgatom a gépeket,mert szilárd elhatározásom,hogy beruházok rá,de annyi van a piacon,hogy az elképesztő,de először el kellene kezdeni abból építkezni ami van.Egyenlőre abban sem nagyon tudok dönteni,hogy inverter (kapcsoló üzemmódú transzformátor),vagy a hagyományos.A hagyományos szimpatikusabb számomra,mert abban van anyag és kevesebb lehet a hibalehetőség,mert nincs teletöve IC-vel . Engem nem vonz a digitális kijelző,csak az,hogy szépen tudjon dolgozni.

                        Foglalkoztat a dolog,mert karosszériázni szeretnék,a meglévő roncsaimat illetően,amihez igen nagy az indíttatásom és a kedvem.Most azonban inkább a párom egészségi állapota a fontos számomra,mindenek felett és természetesen készülni kell a nagyapaságra is,amely számomra egy idegen terület és meg kell vele ismerkednem.Gondolom majd belejövök és nem lesz belőlem rossz nagyapa.

                        A páromat ma hoztuk ki a "szervizből" és ahhoz képest,hogy az elmúlt pénteken operálták,nagyon szépen gyógyul és jól érzi magát,a varratokat 14.-én szedik ki,most szigorú diétán vagyunk,ami közösnek mondható,mert nekem is jó amit Ő eszik,mi a fenének többféle ételt készíteni.Nehéz volt nekem ez a durván két hónap,mióta jelentkeztek ezek a tünetek,ami végül epekövességben diagnosztizálódott,de az a jó,hogy ezen túl vagyunk már.Most az a dolgom,hogy hogy kikíméljem a mielőbbi felépülés reményében,-azután majd hegesztünk és srófolunk tovább,mint korábban.

                        Üdvözlettel:Che
                        sinter, sepy és 5 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Józsi bácsi !

                          Először is örülünk, hogy a párod már jobban van !
                          TW 200-ast,mert az már megvan,de hogy AWI-ra is jó legyen
                          Az AWI-ra csak akkor lesz jó, ha telel rá egy adaptert, ahogy írtad is. De ebben az esetben is csak DC üzemmódban, az az csak rozsdamentes hegesztésére lesz alkalmas, alura nem. Az átküldött képeket szereplő kereskedők javítanak, és gyártanak is, tehát érdemi információkat tudnak neked adni az összeépítésről. CO gépet én is szerettem volna fabrikálni a TW-200 as tetejére, de az akkor nem jött össze. Küldök néhány képet az én TW -200 ról, hogy látható legyen az adapter. Valamiért nem tudok új bekezdést érni, mert akkor nem tudok szóközt használni. Ezért írtam tömbösítve ! Click image for larger version

Name:	SAM_1124.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	150141Click image for larger version

Name:	SAM_1125.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	150142Click image for larger version

Name:	SAM_1126.jpg
Views:	1
Size:	193.2 KB
ID:	150143Click image for larger version

Name:	SAM_1127.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	150144Click image for larger version

Name:	SAM_1128.jpg
Views:	1
Size:	196.6 KB
ID:	150145Click image for larger version

Name:	SAM_1129.jpg
Views:	1
Size:	192.6 KB
ID:	150146Click image for larger version

Name:	SAM_1130.jpg
Views:	1
Size:	198.3 KB
ID:	150147

                          - - - Updated - - -

                          Az inverterhez egy észrevétel ! Nekem van egy, mert muszáj volt. A trafós 250 es AC-DC awim ,AC üzemmódban 150 amper fölött, mindig leverte a 3x25 ampert. Ezért vettem egy invertert, de én sem vagyok híve a nyomtatott kütyüknek ! Arról nem is beszélve, hogy a korábban ajánlott szervizes szerint ezeket is csak 5-6 évre tervezik.
                          sinter, Che és kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            .Most az a dolgom,hogy hogy kikíméljem
                            Mielőbbi jobbulást!
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #29
                              Mi is gyors felépülést kívánunk!

                              Gábor és Anita

                              Komment


                                #30
                                Mielőbbi felépülést kívánok én is!
                                Másik kérdésem karosszériázni nem lenne elég a CO? Bár olvastam hogy alut is szeretnél hegeszteni akkor persze awi...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X