Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kipufogó tisztítása, kiégetése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Joker! Igazán gyors voltál , ezért hívtam én is fel a figyelmet! Lehet, hogy 2db !! jellel kellett volna kiemelni és még annyit jó ha fém toldalék van a porszívó csövének a végén ami bírja hőt!Szép napot.
    CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A külső takarításra és más krómozott felületre a legjobb a sárga flakonos Ciff
      Ha pedig bepenészedik a műhelyetek sarka, akkor legjobb a SAVO penészeltávolító. Tényleg mint a reklámban. Egy óra múlva nyoma sem volt.
      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      régi RAKÉTA ...tutti CCCP
      Nekem is van, még a textilcsöves zöld.
      sepy, CZsolti és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        ETZ kipuff belső kitisztítása.

        Üdv mindenkinek!Mivel van egy csomó igazi szaki(aki tudja is,hogy mit csinál nem csak mókerolgat) ezen a fórumon,érdeklődnék egy kicsit,hogy a 250 ETZ kipufogót milyen eljárással lehet kipucolni(szétvágás,égetés és egyéb barbár lehetőség kizárásával)mivel szétszedni nem lehet.Milyen vegyszer szedi le a lerakódott kokszot,kormot stb.?Előre is köszi mindenkinek!

        Komment


          #34
          Kiégetni. Nincs más megoldás. Esetleg lugozhatod is, de az eredmény ugyanaz: a krómozás elszíneződik, bemattul.
          Amúgy a kiégetés miért "barbár" eljárás, 100 éve ezt csinálják...
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 márc. 25, 09:39.
          sepy kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #35
            Hűha az baj.De ha csak a belsejébe engedek lúgot és a végét ledugózom,hogy ki ne csurogjon akkor is bemattul?Bár nem egy biztos dolog lúgot öntögetni hacsak nem támasztom ki valahova fixre a kipufogót a kezemre nem kéne ráfolyatni. Az égetéssel csak az a gondom,hogy a krómnak lőttek ha kiégetem.Lehet,hogy nem marad választásom mint venni egy új kipufogót.
            Utoljára szerkesztve a következő által: György Bognár; 2013 márc. 25, 09:49.

            Komment


              #36
              Viszont ha a külsejét szépen letakarítod, zsírmentes, újlenyomat, piszokmentes, minimális lessz a szinváltozás kiégetéskor. A lugozástól meg olyan lessz, mintha az akkumlátorsav folyt volna rá(és az nem is tisztít rendesen).
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #37
                György Bognár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                a kezemre nem kéne ráfolyatni
                Mondjuk nem ajánlatos.

                Én is wsievers tanácsát tudnám megerősíteni: a kipufogót kívülről megtisztítani (se olaj, se ráégett szennyeződés, se ujjlenyomat ne maradjon), utána feltenni valami szintén tiszta állványra, ami ellenáll a hőnek (ez kb. azt jelenti hogy fémnek kell lennie). Kell valami amivel be lehet gyújtani a belsejében lévő lerakódást és egy normális kompresszor.

                A krómozást utána vissza lehet polírozni. Nekem pl. a használat közbeni elszíneződést sikerült itthon is, egyszerű fúrógépes rongykoronggal - mondjuk a komplett kipufogót lehet profira bíznám, nem hinném hogy sokat kérne, hiszen csak át kell rajta szaladni, nem kell sokat csiszolni.

                wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A lugozástól meg olyan lessz, mintha az akkumlátorsav folyt volna rá
                Milyen gyors vagy - amíg ütögettem a hozzászólást írtál még egy választ...

                Az akkusav és a króm nem barátok, ennek látszik a nyoma a kipufogómon... De felpolíroztam, szintén itthon, most csak 1 méter távolságból látszik - de engem még mindig bánt.
                Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 márc. 25, 09:58.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #38
                  Aha értem!Akkor bepróbálkozok az égetéssel most úgysem lesz más elfoglaltságom ez az időjárás tett róla,hogy ne motorozhassak! Azért köszönöm a tanácsodat!



                  kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Milyen gyors vagy - amíg ütögettem a hozzászólást írtál még egy választ...

                  Az akkusav és a króm nem barátok, ennek látszik a nyoma a kipufogómon... De felpolíroztam, szintén itthon, most csak 1 méter távolságból látszik - de engem még mindig bánt.
                  Gyorsan válaszoltam az lehet! De ha már ketten javasoljátok ugyanazt akkor megfogadom a tanácsotokat.

                  Komment


                    #39
                    Ki lehet menet közben is , most a környezetvédő aktivisták kattintsanak máshova , mondjuk kánikulában hamarabb megindul az öntisztulás, nekem anno a csúzlit egy hangsúlyozottan falun kívüli, kihalt úton sikerült "kipucolnom" az előző 15 év lerakódásától, hát mit mondjak egy gőzmozdony megirigyelhette volna azt a füstöt, és álcázófüstnek sem volt utolsó,de megérte mert utána megtáltosodott a kicsike és a króm is megúszta egy-két helyen ellilult,de azt a fent említett módszerekkel orvosolni lehetett, jó azért büszke nem vagyok rá. .
                    Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2013 márc. 25, 11:08.

                    Komment


                      #40
                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Amúgy a kiégetés miért „barbár” eljárás, 100 éve ezt csinálják...
                      Talán azért, mert a boszorkányokkal is ezt csinálták valamikor. (Egy-két népszokást tényleg kár volt hagyni kiveszni. )
                      sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Miért csak nem akad egy-két boszorkány a te kedves családodban vagy ismerettségi körödben is?

                        Komment


                          #42
                          Üdv!
                          Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz!
                          Valóban az égetés és a polírozás a legegyszerűbb és leghatásosabb megoldás és tisztán nem is nagyon bántja a krómot!
                          A menet közbeni tisztítás is működik, csak jó gyújtás, megfelelő keverék és nem gagyi olaj amik elősegítik. Hosszú városon kívüli menetek gyönyörűen megoldják a problémát és még szerelni sem kell
                          De a mögötted haladók nem fognak örülni...

                          Ja, az új kipufogó vásárlással pedig óvatosan, mert már az ETZ-hez is szinte csak utángyártottat kapni, ami elég vegyes minőségű.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 márc. 25, 18:13.

                          Komment


                            #43
                            OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            csak nem akad egy-két boszorkány a te kedves családodban vagy ismerettségi körödben is?
                            Ma jön egy ilyen hölgy - nevezzük annak - a céghez. Elsősorban rágondoltam! Auditálási tanácsadó egyébként. Mindig van valami ötlete, hogyan lehetne a munkánkat bürokratikusabbá tenni.

                            Komment


                              #44
                              Üdv!Asszem amint kijön a jónak mondható idő és nem ér tökig a hó elmegyek egy hosszabb túrára és megterelem kicsit az öreglányt.Aztán ha összejön és kikormolja magát akkor nem piszkállom a rendszert ha nem akkor jöhet az égetés.
                              taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A menet közbeni tisztítás is működik, csak jó gyújtás, megfelelő keverék és nem gagyi olaj amik elősegítik. Hosszú városon kívüli menetek gyönyörűen megoldják a problémát és még szerelni sem kell
                              De a mögötted haladók nem fognak örülni...
                              Az olajjal nincs gond full synt. Repsolt 2T használlok,a többi közlekedő meg tanuljon meg füstben navigállni! :P Csak lenne már jó idő!

                              Komment


                                #45
                                supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ki lehet menet közben is , most a környezetvédő aktivisták kattintsanak máshova , mondjuk kánikulában hamarabb megindul az öntisztulás, nekem anno a csúzlit egy hangsúlyozottan falun kívüli, kihalt úton sikerült „kipucolnom” az előző 15 év lerakódásától, hát mit mondjak egy gőzmozdony megirigyelhette volna azt a füstöt, és álcázófüstnek sem volt utolsó,de megérte mert utána megtáltosodott a kicsike és a króm is megúszta egy-két helyen ellilult,de azt a fent említett módszerekkel orvosolni lehetett, jó azért büszke nem vagyok rá. .
                                Elmagyarázhatnátok, hogyan is történik pontosan ez a menetközben kikormolás. Valamit önteni kell bele, vagy begyújtani a kipufogót is, mielőtt a motor gyúl? De ha csak menni kell vele, és kitisztul, akkor korábban miért kormolódott el? Miért kell akkor időnként kikormolni? Ha meg nem egyszerűen csak menni kell, hanem mondjuk nyélgázon kell menni vele, akkor mi értelme van az egésznek, miért kínozzátok a blokkot? Ha végeredményben ettől is belilul, mint a kiégetéstől.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X