Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kisgépek-szerszámok Pocsék Áruk Fóruma, esetleg csodák csodájára működik

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Előreutalás már nagyon sok helyen általános. Nem véletlenül. Sok bivaly azzal szórakozik, hogy rendel, majd nem veszi át. Ilyenkor az eladó elbukta a feladás díját, majd a posta van olyan szemét, hogy addig nem adja ki az árut, míg a visszaszállítás díját be nem csengeti a feladó.
    Rendkívül sok életcél nélküli majom él ezen a földön, akik a legjobb szórakozásuknak ezt találják.
    Futárral kell kérni, utánvéttel. Az csak 200 forinttal drágább.
    sepy, movisz és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Futárral kell kérni, utánvéttel.
      Olyan opciót nem találtam viszont a darabszám állandóan duplázódott,valamiféle lehúzásnak véltem és radir!

      Van egy személyes problémám hogyan utaljak ha nem tudom megjegyezni az azonosítókat és még a saját számadataimmal is küszködöm Írjam a homlokomra vagy egy naplóba,melyik jelszó micsoda........nem,nálam csak a kp.működik!

      Szabadnak érzem magam nem kényszeríthetik rám ,hogy ne kapjam a fizetésem a kezembe,hogy másnak fizessek minden alkalommal,mert ad a pénzemből:::!!!?????
      OdinHEM, dongos78 és 3 további látogató kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        Barátom Máté! Régi igazság kinek nincs esze legyen notesze. Az ilyen dolgokat én is leírom és e szerint cselekszem igaz már én is vesztettem egy pár Rammot a memóriámból. Az a gond neked is hiába reszket a kezed mikor leszámolják a fizidet nem nő az összeg csak a kifizetni valóid.

        Komment


          #19
          Az a gond neked is hiába reszket a kezed mikor leszámolják a fizidet nem nő az összeg csak a kifizetni valóid.
          Ti nem nézitek a TV-t.
          Én is onnan tudom hogy mennyi pénz marad meg a zsebemben.
          Nézzétek a TV-t és jobban érzitek megetokat.

          Komment


            #20
            Hogy neked milyen igazad van Emu!Nézni kell a TV adásait és egyből rájöhetünk,-hogy itt már majdnem a Kánaán van,-csak még egy kis türelem.

            Jómagam nem érzem teljesen így,de az biztos azért van,mert nagyon keveset nézem a TV-t,-tőlem azután még a falnak is fordíthatnák a képernyőjét.Röhej az amit műsornak neveznek,a "Magyar vándort",azután van még az a Szerb cigányos,a címe nem jut hirtelen az eszembe és még nagyon sok filmet,szinte hetente kétszer is meg akarnak velem nézetni.Túl sok az ismétlés,-kevés a tartalom.Politikában,pedig az önpolírozás."Macskajaj"-a Szerb film címe,-mit össze nem gondolkodtam rajta!

            A Magyar vándort,-egyenesen gyalázatnak tekintem,mert a honfoglalás témakörét,olyan paródikusan dolgozza fel,-melyet sértőnek és megalázónak találok a népemre.Egy ilyen filmtől nem fog erősödni a nemzettudat,de nyilván az a cél.

            Üdvözlettel:Che
            Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2017 márc. 01, 13:43. Oka: előjött

            Komment


              #21
              Nézni kell a TV adásait és egyből rájöhetünk,-hogy itt már majdnem a Kánaán van
              De jó hogy 7 éve nincs tévé a lakásomban!
              Még a végén hinnék a fényeknek amik a dobozban villognak...
              Semmi értelmét nem láttam, már a hírműsoroknak sem. Az is csak arról szólt hogy milyen szerencsétlenségben hányan haltak meg.
              Egyébként meg, a reklámokat néha filmrészletekkel szakították meg

              Komment


                #22
                Dongós ez azóta tovább fejlődött hatalmas mennyiségű film részletet nézünk a műsor időt javarészt kitöltő reklámok között. A következő Olimpiján pl. a birkózóink csak aranyérmesek lesznek hisz addig mi leszünk a legerősebbek. Azt nem értem miért kell egy este 20 x döngetni a mellünket még a végén minket lepnek meg teljesen a Migránsok!!

                Komment


                  #23
                  Visszatérve a témához !
                  Én nagy szerszámgép gyíkos vagyok ,hiszen napi szinten használom őket. Sok év tapasztalata alapján.

                  A BD. sarokcsiszoló minősíthetetlen ! A régi 35 éve vásárolt fekete alul kapcsolós profi gépek jók, és kényelmesek voltak. Típushibája, hogy a beszippantott szikra zárlatolta az állórészt. A mostani gépek 2 hetet bírtak ki ! Lejött az összes fog a hajtóműből, a cseredarabnak szintén.

                  AEG : Kb 8 db van a szekrény aljában, mind forgórészes. De egy 1-2 évet kibírnak, és jó az ára ! 14-16.000 ft

                  Makita : Nagyon jó gépek, a sarokcsiszolók, a fúrógépek, és aksisok is jók ! Igaz az aksis behajtóm 3 aksijából 1 db 1 évet, a többi 4-5 évet bírt.

                  DeWalt : Drága, de jó ! A nagy sarokcsiszolóm hibátlan, a kicsit leégettem, de nem ő tehetett róla !

                  Milwaukee : Nagy csalódás aranyárban ! Az aksiját + 2-3 fok alatt lehetetlen tölteni !

                  Parkside : Barkács kategória, de ár-érték arányban jó !

                  Hitachi : Aksis behajtóm volt belőle, és nagyon szerettem ! 4-5 évet bírt !

                  Metabó : Én nem vagyok elájulva, de teszi a dolgát ! Fúrókalapácsom van belőle.

                  Einhell : Van egy 140 amperos trafóm. 25 éve megvan, ( még Ausztriából hozták nekem ) Azzal maszekoltam évekig, és még most is megvan tartaléknak a Fronius mellé !

                  Komment


                    #24
                    Einhell : Van egy 140 amperos trafóm. 25 éve megvan, (még Ausztriából hozták nekem
                    Na igen, de akkor valószinűleg még valóban az Osztrákok gyártották.
                    Ma már messziről kerülendő ez a márka (is)

                    Komment


                      #25
                      MITUTOYO -t meg könnyebben le is tudom olvasni ... és nem digitális egyik sem !
                      Találtam elfogadhatót...egy órás küzdelem után ki-írta csak előreutalással!Nem is láttamm!Ezt...nekik,megint nem lessz
                      Csak nem új súblert keresel ??? a régivel mi lett ???? ezekre a nóniuszos műszerekre ha odafigyel , vigyáz az ember lehet számítani , és pontosak is csak nem mindegy "milyen rongyot rak rá az ember " ...
                      Ezt nézted már ???

                      https://www.jofogas.hu/csongrad/Tolo...45.htm?first=1

                      vagy ezt ???

                      https://www.jofogas.hu/veszprem/Mitu...69.htm?first=1

                      Esetleg : ???

                      https://www.jofogas.hu/heves/Holex_t...g_60836567.htm

                      Valahogy ezek a mechanikus csodák jobban bejönnek , mint a kijelzős villanyos verziók ... állítólag sok mai "ficsúr " már pontosan leolvasni sem nagyon tudja őket ????
                      Én barom ... meg a mai napig őrzök egy MOM -os logarlécet is ..... pedig már esélye sincs ....

                      Komment


                        #26
                        Sziasztok! Einhell gyártmányok színjelölései: sárga-- egyszer egy évben használható, rég nem gyártják. Kék-- amatőr, hobbi jobb, mint a sárga. Piros (figyelj), mert az RT széria a félprofi. C széria= classik, h = haus- házi. A Bavaria széria lett a sárga színű fiók foglaló vackok neve.
                        Ha ló betűméret a hozzá szólásom, akkor a telefonom a hibás.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2017 márc. 02, 05:18.

                        Komment


                          #27
                          .. állítólag sok mai „ficsúr” már pontosan leolvasni sem nagyon tudja őket
                          Megerősítem. Sajnos nem csak állítólag. A műhelybe muszáj volt digitálisakat venni, mert nem tudták leolvasni a nóniuszt. Én azért utálom szegény digitálist, mert ha véletlen lenullázom kinyitott pofa mellett bárhol, akkor hamis a mérés.

                          Komment


                            #28
                            műhelybe muszáj volt digitálisakat venni, mert nem tudták leolvasni a nóniuszt.
                            Szellemi problémáim:vannak a számokkal.A nóniusz akár a gépen,akár a tolómérőn rögzül az agyamban:és fogáskor bent látom az egyenlőséget anélkül,hogy megtudnám mondani a méretet.Valahogy olyan:mintha egy mikrométert látnék mikor ér a nullához!A kiirt számokat el kell képzelnem ezen a skálán addig nem tiszta,ugyan így vagyok az órával is,egy pillantás és tudom az időt.a digitálisnál bambulok,míg el nem képzelem a mutatók állását?????

                            Nem értem,de így van!!!
                            ezekre a nóniuszos műszerekre ha odafigyel , vigyáz az ember lehet számítani
                            Volt egy német tolómérőm kopottan is tudta az 0,05-századot mindent azzal mértem elmentem egy"meghalgatásra"próbamunka vittem magammal fejetlen hely volt vire elkészültem a "vizsgadarabbal örültem ,ha eljöhetek ott maradt:másnapra már nem találták.......Azóta vettem interneten,piacon,műszaki boltban kegyetlenül átvert mivel nem ugyanazt mutatja a belső és a külső.....0,2-0,3-az eltérés és az szörnyű.elajándékozgattam olyanoknak akik nek nem igazán használatos,de örültek neki.A mostani kb.30-éves jó,de már a számok is kopottak,és a sarkai is kerekek!
                            Többször akartam netes Mitutoyo-t,de mikor nagyított fotót kértem eltűnt a cím,arra jutottam kínait árulhat ködös fotóval M..nevén.

                            Ötszámjegyű összeget csak akkor adok rá:ha tényleg tudom használni!!!Azt egy fotó után:nem perkálom....
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #29
                              A műhelybe muszáj volt digitálisakat venni,
                              Nekem is van egy Lidl digitál, akcióban 999 ft-ért, és arra pontosan jó amire vettem. Fúrókat keresgélni !

                              Komment


                                #30
                                Esetleg valakinek ( nem olcsón ! ) egy digitális? Ma hajnalban ugrott be , hogy őrzök valamit a DANUVA gyár hagyatékából ( ja persze azért több mindent ) . Már pedig ott már akkoriban olyan cuccok voltak , amikor a közönséges esztergás csávó még colostokkal méricskélt ..... mert ugye a motorok ...

                                Click image for larger version

Name:	digit. tolómérő , HONDA póló 001.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	151525Click image for larger version

Name:	digit. tolómérő , HONDA póló 002.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	151526Click image for larger version

Name:	digit. tolómérő , HONDA póló 003.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	151527Click image for larger version

Name:	digit. tolómérő , HONDA póló 004.jpg
Views:	1
Size:	194.9 KB
ID:	151528Click image for larger version

Name:	digit. tolómérő , HONDA póló 008.jpg
Views:	1
Size:	191.6 KB
ID:	151529Click image for larger version

Name:	digit. tolómérő , HONDA póló 009.jpg
Views:	1
Size:	193.9 KB
ID:	151530Click image for larger version

Name:	digit. tolómérő , HONDA póló 006.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	151531

                                Viccet félretéve , ha valami gyülytő "récsavarodik " beszélhetünk a dologról . Vagy egy újszerü mittojó órás , DE EGY "0" ÁS 200 mm es lehet a cserealap ( esetleg 150 es ) vagy majdnem annyi pénz amiből olyant tudok venni .

                                - - - Updated - - -

                                mátéapu,

                                ilyent keresel ? Click image for larger version

Name:	mitutojó , sima és órás 001.jpg
Views:	1
Size:	197.3 KB
ID:	151532Click image for larger version

Name:	mitutojó , sima és órás 002.jpg
Views:	1
Size:	199.2 KB
ID:	151533Click image for larger version

Name:	mitutojó , sima és órás 003.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	151534


                                ...amit pedig én szeretek : Click image for larger version

Name:	mitutojó , sima és órás 004.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	151535Click image for larger version

Name:	mitutojó , sima és órás 005.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	151536

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X