Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kisgépek-szerszámok Pocsék Áruk Fóruma, esetleg csodák csodájára működik

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Ha jól emlékszem akkor 1 mkp≈10 Nm. Tehát ha 1m végére 3kg-ot teszel akkor annak a forgatónyomatéka 30 Nm. Az már kulcsfüggő, hogy mekkora erővel tudod megemelni. Minél rövidebb a kulcsod, annál nehezebb.

    Komment


      #47
      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A munkapad modellezőknek megfelelő lehet,de aki vassal foglalkozik,annak csak nyersanyag forrás,-
      Ebből egy anyagot termeltem ki,a menetes rudakat. Ismereteim szerint az is valami edzetlen anyagból van. Az összes többi hajlított lemez. Ha a modellező a világegyetemet modellezi, akkor megfelelő lesz neki az állvány.

      Komment


        #48
        bokor28
        Ilyen és hasonló jellegű munkapadot csak az vegyen, aki szereti elbukni a pénzét.
        Hát igen, ezek az eszköznek látszó tárgyak...Én állványt vettem, amibe a pisztolyfúrót lehet befogni. Na az sem jó semmire...


        Az emlegetett dremelt még nem használtam.
        Az olcsóknak a drótkeféiből szeret kirepkedni a szál. Némelyik üresjáratban megkopasztja magát. Szemüveg viselése ajánlott!
        Én mindenkinek azt ajánlom, aki drótkoronggal dolgozik, hogy vegyen föl szemüveget!...Akár Dremel, akár más...
        Én pl. ha rugóval dolgozom, akkor is csak szemüvegben...egy volt évfolyamtársam vagy húsz éve banális okból veszítette el egyik szemére a látásának 80%-át: hegesztés után salakolt, és a kalapács ütésre a szemébe repült a salak...

        Kicsit más, de én már sajnos a térdelést sem bírom. Siheder koromban órákig szereltem a beton placcon a D-Csepelt, simán bírtam a guggolást, térdelést. Mára a pocakom miatt nem tudok guggolni sokáig, és a vagy plusz húsz kiló miatt térdelni sem nagyon. Egy éve füvön térdelve szereltem néhány órát, és úgy bedagadt a térdem, hogy egy hétig feküdnöm kellett. Azóta olyan térdpárnára térdelek, amit a burkolók használnak. Most szombaton egész nap az IZS-t szereltem, és a párna ellenére most nem az igazi a térdem, érzem menés közben...

        ...Lehet, hogy kellene egy emelőpad?

        Komment


          #49
          ...Lehet, hogy kellene egy emelőpad?
          Én akkor vettem ki az Africa-ból a blokkot amikor szemműtét után sem emelni sem hajolni nem volt szabad.
          Vissza már emelőpadon szereltem.

          Ilyen és hasonló jellegű munkapadot csak az vegyen, aki szereti elbukni a pénzét. Én megtettem, elbuktam. Blokkot is elhagytam annak idején, visszavinni se tudtam. Teljes mértékben alkalmatlan arra, amilyen céllal árusítják.
          Vagy 20 éve vettem, és mocskosul szeretem. bárhova odatehetem mert könnyű viszont összecsukva alig foglal helyet.
          pompásan megfelel hogy a kulcskészletemet kiterítsem rá, nem kell mindig lehajolni, satuba fogott hosszú szálakat alátamsztom vele, anyám ezen ülteti a virágait, permetezőszert ezen keverem, a permetezőt erre teszem hogy megtöltés után fel tudjam venni, a hátamra, stb, stb,
          az tény hogy satu vagy gyalupadnak nem használom, de azonkívül bármire.

          Komment


            #50
            ...Lehet, hogy kellene egy emelőpad?
            Persze hogy igen. Nekem is kell, de megvárom amíg jobban szenvedek.. (enyhe mazochizmus)

            Komment


              #51
              Kedves Emu!

              Akkor viszont funkcióját tekintve nálatok a munkapadként vásárolt alkalmatosság,mint könnyű állvány funkcionál.

              Komment


                #52
                ha még 2 doboz sör is ráfér, akkor már megérte!

                Komment


                  #53
                  Az olcsóknak a drótkeféiből szeret kirepkedni a szál. Némelyik üresjáratban megkopasztja magát. Szemüveg viselése ajánlott!
                  Drótkorongozni csak sarokcsiszolóra szerelhető, menetes holmikkal szoktam. A barkácsáruházas kivitelektől tartok (volt olyan, még a szakállas időszakomban, hogy felmentem kimosakodni és furcsán csillogott egy-egy szál a szakállamban: megnéztem közelebbről, hát drótszőrű lettem... ), de a festékboltos cuccok nem repkednek annyira, pl. egy Pannoniát végig lehet takarítani egy jobb minőségű darabbal ha csak a gyári egy réteg festék van rajta helyenként rozsdával...
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #54
                    Ilyen és hasonló jellegű munkapadot csak az vegyen, aki szereti elbukni a pénzét.
                    Én vettem hasonlót az Aldiban, aztán még kettőt. Kőműves bakként árulják. Igaz rá nem állnék, de alátámasztani remek. Könnyű, összecsukható ! Mondhatjátok sokan, hogy miért ad pénzt egy lakatos ilyen vackokért ? Mert az időm, meg az anyag többe van ! ( Este teszek fel fotót )

                    Komment


                      #55
                      Vegyél most is egyet 20 év után és nézd meg, merre tart az evolúció. Abban még talán volt anyag.
                      Erre ha rádobod a hátikannát, összecsuklik.
                      Húztam a satu részét és a hajtogatott lemezház csuklott össze, nem a pofa szorított.

                      Komment


                        #56
                        Én vettem hasonlót az Aldiban,
                        Erre gondoltam !Click image for larger version

Name:	SAM_2828.jpg
Views:	1
Size:	191.2 KB
ID:	151655Click image for larger version

Name:	SAM_2829.jpg
Views:	1
Size:	190.8 KB
ID:	151656

                        - - - Updated - - -

                        Talán érdekes lehet, mint régiség. Legalábbis , a kinézete nem a mai vonalakat idézi !Click image for larger version

Name:	SAM_2830.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	151657Click image for larger version

Name:	SAM_2831.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	151658Click image for larger version

Name:	SAM_2832.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	151659Click image for larger version

Name:	SAM_2834.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	151660Click image for larger version

Name:	SAM_2833.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	151661

                        Komment


                          #57
                          Talán érdekes lehet, mint régiség.
                          Király én pedig,lehajtottam kézzel 32-db zártszelvényt kézzel és volt amit háromszor.......Mikor kértek mégegy állványt kiakadtam!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #58
                            Szervusz Gyuri!


                            Eltekintve a korától és a formavilágától,ez egy ívelőgép és ahogy elnézem,nagyon egyszerű felépítésű,melyből egyenesen következik,hogy nagyszerűen működhet.A régiek mindig az örökkévalóságnak dolgoztak,amit ez a gép is bizonyít.

                            (Még az is lehetséges,hogy valamilyen bowden munkánál is alkalmazni lehet,mondjuk a bowden egyengetése fejezetnél.)

                            Click image for larger version

Name:	Humor 04.jpg
Views:	4
Size:	157.1 KB
ID:	151662

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #59
                              nagyszerűen működhet
                              Vagy 6-8 éve használom. Mindenütt csúszócsapágyak vannak, de üzemel.

                              Komment


                                #60
                                Na de egy ilyen gépnél kerítés elemek gyártásánál mennyire számít akár néhány mm lógás?
                                Ha nem szorul meg sehol a csapágy akkor dolgozik a gép

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X