Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krómozott felületek ápolása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Krómozott felületek ápolása

    Kedves Fórumozók!

    Sajnos elfogyott a jól bevált Johnson névre hallgató krómápolóm és kereskedelemben már nem is kapható,ez a számomra bevált termék.Keresgélem én már régen,hogy mivel tudnám kiváltani,de ezidáig nem találtam semmi helyettesítő anyagot.A neten a témában keresgélve sok krómápolót lehet találni,elég fogós áron,de ezekről semmi referencia nem áll rendelkezésre,azonkívül,hogy a reklámozók dicsérik termékeiket.

    A borsos árak ellenére is szívesen megvásárolnám,akármelyiket,ha tudnám,hogy az a szer valóban egy jól konzerváló bevált dolog.Az általam említett Johnson,egy tejföl sűrűségű,színében halványkék árnyalatú massza volt,mellyel,ha átdörzsöltem a krómozott felületet,szépen kifénylett és egy vízlepergető filmet képezett a felületen.

    Kérlek titeket,hogy osszátok meg tapasztalataitokat,a jelenleg kapható szerekkel kapcsolatban,kinek mi vált be,krómtisztításra!

    Üdvözlettel:Che

    #2
    Szia Che

    én a Louisban is kapható Chrome Magic ill. Alu Magic használom a fémfelületek ápolására. Az Alu Magic érezhető csiszolószemcséket tartalmaz ezt alu vagy öreg futórozsdás króm felületre szoktam használni. Új magasfényű krómra ponta csiszolóanyag miatt nem ajánlanám. A Chrome Magicben nincs vagy nagyon finom a csiszolóanyag ezt nem tudom mert nem érzem tapintással. Ezt használom új valóban karcmentes króm felületekre.

    CHROME-MAGIC CHROMPOLITUR - Louis - Motorrad & Freizeit

    ALU-MAGIC GLANZPOLITUR - Louis - Motorrad & Freizeit

    Üdv

    Ba701
    OdinHEM, apacsavo és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Na a Johson az tényleg király volt ! A nyolcvanas évek elején én voltam a király az utcában, mert úgy csillogott tőle simom blokkja, mint a Salamoné. Na de a kérdésedre válasz. Lemegyek és megnézem. De nagyon jó anyag az biztos. Egy cimbi hozta kintről, de a totál lemattúlt felületet is rendbe teszi.
      OdinHEM, Bandido és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        én eddig egy würthös ápoló olajat használtam, miután megtisztítottam a krómot, de ez csak inkább a nedvességtől zárta el, s a port gyűjtötte

        de most ezt találtam:
        https://www.praktiker.hu/haztartas/m...m-apolo-250-ml

        aszthiszem kipróbálom

        Komment


          #5
          Szervusz Noob!

          Csak óvatosan,mert lehet,hogy csak az Aladin lámpájára jó és kidobsz egy csomó pénzt az ablakon.A Sidol nevű ősrégi rézfényesítővel is lehet a krómozott felületeket csiszálni,de az a szalmiákos valami hosszútávon nem tesz jót a krómnak.

          Amikor még sok krómozott felület volt a járműveken,lehetett jó ápolószereket venni,akár NDK gyártmányú olcsóbbat,vagy volt a Johnsonnak is nagyon jó anyaga,-most nem tudom mi van,én is keresem a lehetőséget,de akármilyen helyi boltba bemegyek,csak nemleges választ kapok.

          Amióta műanyag a lökhárító és esetleg aluval vákumgőzölt fémnek tűnő felületek vannak,nincs szükség króm ápolóra,ezért nehéz beszerezni és egyáltalán nem is ismerik.

          Üdvözlettel:Che
          Noob kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            most nem tudom mi van,én is keresem a lehetőséget,
            "Prevent króm és fémtisztító"tubusos,ahogy mi szertjük...és a szaga álaga olyan mint amivel az első jawamat sikáltam
            Cooper341, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Prevent krómtisztító. Én azt használom alura is. Festékboltban kapható.

              Referencia is van:

              Click image for larger version

Name:	Blokkfelújítás 002.jpg
Views:	1
Size:	187.8 KB
ID:	151215 Click image for larger version

Name:	Blokkfelújítás 001.jpg
Views:	1
Size:	185.0 KB
ID:	151216

              A szélső hűtőborda most a lényeg. Ezzel lett felpolírozva. Filckorong és 300-as fordulat. A képen ott a korong is.
              Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2017 jan. 10, 19:26.
              sepy, zahi és 3 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Ezzel lett felpolírozva. Filckorong és 300-as fordulat. A képen ott a korong is.
                Egy év alatt ennyire jutottál?????
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  Ez egy régi kép. Egy kicsit jobban össze van rakva. A ház tatarozása és a Fifi volt tavaly a fő téma.

                  Komment


                    #10
                    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Amióta műanyag a lökhárító és esetleg aluval vákumgőzölt fémnek tűnő felületek
                    Az nem fémgőzölés. Az esztétikai horgany.

                    Főnököm tavaly volt Németországba, hozott pár Merci emblémát meg műszerfal gombokat a gyárból ahol csinálják őket. Hát mintha krómozva lennének.
                    Pedig ócsó műanyag az alapja, és nem króm az hanem csak horgany.

                    Bár szebb mint sok króm amit nálunk csinálnak. És talán a tartóssága is van olyan.


                    Az itteni(úgy az egész Észak MO) horganyozó üzemek minősége meg kritikán aluli.
                    Rendszeres az hogy egy raklapnyi sátorvasnak a fele selejtes. (egy raklap legalább 1 tonna)
                    Ami meg "jó" az is foltos. Néha meg pár hónap tárolás után annyira foltosodik hogy az is selejtes lesz...

                    Ja, a német gyárba ahol az Mercedeshez csinálják a sok kis bigyót olyan minőséget követelnek meg hogy ha egy több kamionból álló szállítmányban 1db hibásat is találnak akkor az összes kamiont visszaküldik.

                    Komment


                      #11
                      Kedves Heeegany!

                      Legyen esztétikai horgany,-bevallom nem tudok már lépést tartani a technológiai fejlődéssel,-mert az rohan előre.

                      Komment


                        #12
                        Az itteni (úgy az egész Észak MO) horganyozó üzemek minősége meg kritikán aluli.
                        Ne haragudj , nem értek egyet ! A régi finomszerelvénygyár területén működő (59 üzem ) galvánüzem (fram steel kft) horganyzási minősége jónak mondható !!!! Még soha nem volt velük problémám !!!! Árfekvésben sem túlárazott ( azt hiszem 3500 / kg) . A keménykrómjuk is jó minőség , csak az ára közelíti meg a kifizethetetlen kategóriát . Sőt náluk szoktam a hengerfejeket is " golyós políroztatni" , szerintem olyan jellegű a felület , mint amilyen gyárilag lehetett , nem olyan idegen mint a homokszórt ...., vagy üveg gyöngyözött ...

                        Komment


                          #13
                          Prevent krómtisztító.
                          ez biztosan jó,használom én is

                          de ebben vannak csiszoló szemcsék, gondolom régi, rozsdás króm felülettel "csodát" tesz, én csak alura használtam

                          viszont én valami olyasmit keresek, ami az ép, megtisztított, szép krómot óvja

                          Komment


                            #14
                            Az még jó rég volt, hogy nem tudtuk megállapítani hogy az amúgy fedél alatt álló P10-es hátsó kerekének, (ráfjának) 1/4-e miért csupa rozsda míg atöbbi része ragyog mint a tücsök segge, míg aztán jött a schnauzer és megadta a választ, mert ugye felemelte a lábát és ahol érte attól a vízszintesig megmarta a felnit.
                            Tavasszal megkaptam feladatba a regenerálást, ami pusztán homokba mártogatott vizes ronggyal történő súrolást jelentett, és jó lett. pedig markánsan nagyon ronda volt.

                            Komment


                              #15
                              homokba mártogatott vizes ronggyal történő súrolás
                              Na, ezt a faterom is így tanította nekem gyerekkoromban a bicikliráf kapcsán.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X