Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
1-10-ig a(z) 25 találatból

Krómozott felületek ápolása

Az alábbi beszélgetés „Krómozott felületek ápolása” témáról szól, ami a Felújítási fogások fórumban szerepel Szerelés, felújítás kategóriában; Kedves Fórumozók! Sajnos elfogyott a jól bevált Johnson névre hallgató krómápolóm és kereskedelemben már nem ... che, króm

Che
    Che nem elérhető
    Támogató
    Összes hozzászólás
    1,775

Krómozott felületek ápolása

Kedves Fórumozók!

Sajnos elfogyott a jól bevált Johnson névre hallgató krómápolóm és kereskedelemben már nem is kapható,ez a számomra bevált termék.Keresgélem én már régen,hogy mivel tudnám kiváltani,de ezidáig nem találtam semmi helyettesítő anyagot.A neten a témában keresgélve sok krómápolót lehet találni,elég fogós áron,de ezekről semmi referencia nem áll rendelkezésre,azonkívül,hogy a reklámozók dicsérik termékeiket.

A borsos árak ellenére is szívesen megvásárolnám,akármelyiket,ha tudnám,hogy az a szer valóban egy jól konzerváló bevált dolog.Az általam említett Johnson,egy tejföl sűrűségű,színében halványkék árnyalatú massza volt,mellyel,ha átdörzsöltem a krómozott felületet,szépen kifénylett és egy vízlepergető filmet képezett a felületen.

Kérlek titeket,hogy osszátok meg tapasztalataitokat,a jelenleg kapható szerekkel kapcsolatban,kinek mi vált be,krómtisztításra!

Üdvözlettel:Che

További érdekes témák:
    Bandido, sepy és OdinHEM szívesen olvasták.

Támogató Ba701 logója
    Összes hozzászólás
    409
    Blog bejegyzések
    1
    Szia Che

én a Louisban is kapható Chrome Magic ill. Alu Magic használom a fémfelületek ápolására. Az Alu Magic érezhető csiszolószemcséket tartalmaz ezt alu vagy öreg futórozsdás króm felületre szoktam használni. Új magasfényű krómra ponta csiszolóanyag miatt nem ajánlanám. A Chrome Magicben nincs vagy nagyon finom a csiszolóanyag ezt nem tudom mert nem érzem tapintással. Ezt használom új valóban karcmentes króm felületekre.

CHROME-MAGIC CHROMPOLITUR - Louis - Motorrad & Freizeit

ALU-MAGIC GLANZPOLITUR - Louis - Motorrad & Freizeit

Üdv

Ba701

Che, apacsavo és OdinHEM szívesen olvasták.

Támogató mir-mur logója
    Összes hozzászólás
    3,004
    Na a Johson az tényleg király volt ! A nyolcvanas évek elején én voltam a király az utcában, mert úgy csillogott tőle simom blokkja, mint a Salamoné. Na de a kérdésedre válasz. Lemegyek és megnézem . De nagyon jó anyag az biztos. Egy cimbi hozta kintről, de a totál lemattúlt felületet is rendbe teszi.

Che, Bandido és OdinHEM szívesen olvasták.

Támogató
    Összes hozzászólás
    196
    én eddig egy würthös ápoló olajat használtam, miután megtisztítottam a krómot, de ez csak inkább a nedvességtől zárta el, s a port gyűjtötte

de most ezt találtam:
    https://www.praktiker.hu/haztartas/m...m-apolo-250-ml

aszthiszem kipróbálom

Che
    Che nem elérhető
    Támogató
    Összes hozzászólás
    1,775
    Szervusz Noob!

Csak óvatosan,mert lehet,hogy csak az Aladin lámpájára jó és kidobsz egy csomó pénzt az ablakon.A Sidol nevű ősrégi rézfényesítővel is lehet a krómozott felületeket csiszálni,de az a szalmiákos valami hosszútávon nem tesz jót a krómnak.

Amikor még sok krómozott felület volt a járműveken,lehetett jó ápolószereket venni,akár NDK gyártmányú olcsóbbat,vagy volt a Johnsonnak is nagyon jó anyaga,-most nem tudom mi van,én is keresem a lehetőséget,de akármilyen helyi boltba bemegyek,csak nemleges választ kapok.

Amióta műanyag a lökhárító és esetleg aluval vákumgőzölt fémnek tűnő felületek vannak,nincs szükség króm ápolóra,ezért nehéz beszerezni és egyáltalán nem is ismerik.

Üdvözlettel:Che

Noob örült ennek az írásnak.

Támogató mátéapu logója
    Összes hozzászólás
    2,246
    Blog bejegyzések
    5
    most nem tudom mi van,én is keresem a lehetőséget,
    „Prevent króm és fémtisztító” tubusos,ahogy mi szertjük...és a szaga álaga olyan mint amivel az első jawamat sikáltam

OdinHEM, zahi és sepy szívesen olvasták.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

Moderátor CZsolti logója
    Összes hozzászólás
    3,347
    Prevent krómtisztító. Én azt használom alura is. Festékboltban kapható.

Referencia is van:

blokkfelujitas-002.jpg blokkfelujitas-001.jpg

A szélső hűtőborda most a lényeg. Ezzel lett felpolírozva. Filckorong és 300-as fordulat. A képen ott a korong is.

Utoljára módosítva: CZsolti által : 2017 jan. 10 20:26
    mátéapu, OdinHEM, Fergusson és 2 további tag olvasták örömmel.

Támogató mátéapu logója
    Összes hozzászólás
    2,246
    Blog bejegyzések
    5
    Ezzel lett felpolírozva. Filckorong és 300-as fordulat. A képen ott a korong is.
    Egy év alatt ennyire jutottál???

Fergusson, movisz, zahi és 1 további tag olvasták örömmel.

Moderátor CZsolti logója
    Összes hozzászólás
    3,347
    Ez egy régi kép. Egy kicsit jobban össze van rakva. A ház tatarozása és a Fifi volt tavaly a fő téma.

mátéapu, sepy és OdinHEM szívesen olvasták.

Támogató heeegany logója
    Összes hozzászólás
    2,214
    Blog bejegyzések
    1
    Idézet Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amióta műanyag a lökhárító és esetleg aluval vákumgőzölt fémnek tűnő felületek
    Az nem fémgőzölés. Az esztétikai horgany.

Főnököm tavaly volt Németországba, hozott pár Merci emblémát meg műszerfal gombokat a gyárból ahol csinálják őket. Hát mintha krómozva lennének.
    Pedig ócsó műanyag az alapja, és nem króm az hanem csak horgany.

Bár szebb mint sok króm amit nálunk csinálnak. És talán a tartóssága is van olyan.

Az itteni (úgy az egész Észak MO) horganyozó üzemek minősége meg kritikán aluli.
    Rendszeres az hogy egy raklapnyi sátorvasnak a fele selejtes. (egy raklap legalább 1 tonna)
    Ami meg „jó” az is foltos. Néha meg pár hónap tárolás után annyira foltosodik hogy az is selejtes lesz...

Ja, a német gyárba ahol az Mercedeshez csinálják a sok kis bigyót olyan minőséget követelnek meg hogy ha egy több kamionból álló szállítmányban 1db hibásat is találnak akkor az összes kamiont visszaküldik.

mir-mur, mátéapu, sepy és 1 további tag olvasták örömmel.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •