Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
21-25-ig a(z) 25 találatból

Krómozott felületek ápolása

Az alábbi beszélgetés „Krómozott felületek ápolása” témáról szól, ami a Felújítási fogások fórumban szerepel Szerelés, felújítás kategóriában; Igazad van UK,egy krómozott lökhárító nem olyan mint egy bőrcipő,-sokkal kényesebb és annak ápolására lényegesen ... che, króm

Che
    Che nem elérhető
    Támogató
    Összes hozzászólás
    1,696
    Igazad van UK,egy krómozott lökhárító nem olyan mint egy bőrcipő,-sokkal kényesebb és annak ápolására lényegesen nagyobb gondot kell fordítani.

A jó krómápoló felfényesíti a „lemattult” krómot,minden csiszoló szemcse nélkül és egy védő filmet képez a felületen a tisztítás után.A Johnsont valamilyen finom pamut ruhából képzett labdacsra kentem és körkörös mozdulatokkal átdörzsöltem a krómozott felületet,amíg teljesen kifényesedett.Nem kellett se filc,vagy rongykorong minden kézzel volt csinálva és nagyjából egy évig nem kellett ismételni.A rozsdásodást nem lehetett vele eltüntetni,de azt mással sem,legfeljebb újra krómozással.

Üdvözlettel:Che

OdinHEM, Atti69 és Noob szívesen olvasták.

Támogató Atti69 logója
    Összes hozzászólás
    1,135
    A hosszabb tárolás alatt vazelinnel érdemes átkenni a védendő felületeket. Gyógyszertárban beszerezhető,bár kicsit furcsán néznek az emberre.. Enyhén átütött rozsdára a szalonnabőrrel való átkenést hallottam öreg szakitól,s az alufóliával való átdörzsölést.

Che, wsievers, mátéapu és 2 további tag olvasták örömmel.

Támogató
    Összes hozzászólás
    188
    A jó krómápoló felfényesíti a „lemattult” krómot,minden csiszoló szemcse nélkül és egy védő filmet képez a felületen a tisztítás után.
    pont erre gondoltam én is megvan a feladat, már csak a megfelelő terméket kell megtalálni

még ezt találtam az interneten (TLF használati utasítás):
    A festett és krómozott felületek rendszeres kezelése különösebb megerőltető munkát nem jelent: a besározódott felületeket azok megszáradása előtt nedves szivaccsal töröljük le, majd megszáradás után puha flanell ruhával töröljük azokat tisztára. A háztartásban mindig található Sidol vagy Superpolit fémtisztító folyadékkal vékonyan kenjük be a festett alkatrészeket arra ügyelve, hogy a díszítő csíkozást és matrica felületeket kikerüljük. „Bécsi fehér” fémtisztító porba mártott ruhával dörgöljük át a fényesített alumínium és krómozott felületeket, majd úgy a festett, mint a fényesített felületeket tiszta flanellel fényesítsük ki.
    A krómozott és festett felületek téli leállítás előtti beolajozása helytelen és káros, mivel a kenőolajok savtartalma úgy a festett, mint a krómozott felületeket megtámadja. Hosszabb ideig nedves helyen tárolás esetén rozsdavédésre kizárólag olvasztott parafint, vazelint.

Annyi még, a vazelinnal bekenés után krétaporos ruhával szárazra törlést ajánl egy másik oldal

Utoljára módosítva: Noob által : 2017 jan. 12 11:03
    mátéapu és emu kifejezte a tetszését.

Támogató
    Összes hozzászólás
    931
    Blog bejegyzések
    1
    De gondolom nem is tonna számra hordod oda a vasat. Amikor elkezdi valami másik horganyozó céghez vinni a vasakat érdekes módon az első néhány raklap többnyire jó. Aztán meg már szarnak a minőségre...
    Nem , nem tonnaszám ... bár az utóbbi 10-12 évben már megfordultam náluk párszor . Csalódás csak egyszer ért , amikor az összes holmi készen lett , szép kadmiumszínben pompázott ...de ezt is javították gyorsan ! Az igazsághoz az is hozzátartozik hogy a cuccost mindig rendesen előkészítve , és CO drótra felfűzve viszem.

3500 az nem 350Ft véletlenül? 3500 az baromi sok. Esetleg a krómozásnál tudok olyan árat elképzelni.
    (bár még a 350Ft is sok, a többi cég olcsóbban csinálja asszem)
    Nem 350 ft , annyiért a mai világban már rágógumit sem nagyon kapsz ! Én egy motorkerékpár összes horganyzást igénylő cuccait összerakom , egyszerre csináltatom meg , és kb 3000-3500 Ft körül fizetek (természetesen küllőket nem horganyoztatok , azokat cserélem) , ez szerintem mintegy 1-1,5 kg vasat jelent . Egyébiránt pedig ha az ember talál egy helyet , ahol meg van elégedve a minőséggel, hajlandó inkább többet fizetni . Arról meg ne is beszéljünk , hogy nekem helyben van , ha más galvánüzembe vinném - ahol az általad leírt minőséget produkálnák - az utiköltség miatt sem jönnék ki olcsóbban . Csak azt sajnálom hogy dekor krómot nem csinálnak ... annak pedig már kb 10 évvel ezelőtt is kb 1000 ft fölött volt négyzet dm -e , mert annál a felület méretének függvényében állapították meg az árat .

emu, Fergusson, mátéapu és 1 további tag olvasták örömmel.

Támogató
    Összes hozzászólás
    3,026
    Kedves Noob! Én a festett részekre inkább védő viaszt vagy vaxot alkalmaznák mert a festék öregedését a száraz anyag meggyorsítja. Sokan csak lemossák és megtörlik a napsütés meg bombázza és hajszál repedések keletkeznek/ nagyítóval néz meg/ a viasz meggátolja a kiszáradást ezáltal védi az öregedéstől.

zahi és Fergusson kifejezte a tetszését.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •