Közlemény

Collapse
No announcement yet.

menetek rendbetétele

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    menetek rendbetétele

    Ducati motoromon töltésgondok adódtak , ezért meg kell bontani a blokkot . M6 csavarok , gondos menetrögzítős ágyban -én csináltm --mikor még hülye voltam . Mindegy -rég volt , szóval elővettem a menet jav. szerszámot és betekertem -kitekertem és szuper . Aztán arra gondoltam megmutatom -esetleg van aki nem ismeri , mi tesz jót az alu meneteknek !

    Click image for larger version

Name:	P9140353.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	157171Click image for larger version

Name:	P9140354.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	157172Click image for larger version

Name:	P9140355.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	157173Click image for larger version

Name:	P9140356.jpg
Views:	1
Size:	195.3 KB
ID:	157174Click image for larger version

Name:	P9140357.jpg
Views:	1
Size:	194.9 KB
ID:	157175

    ez az amivel illene egy motorgenerálkor az összes menetet átfésülni .

    #2
    Sajnos még nincs nagy gyakorlatom a menetek készítésében, javításában, pedig lesz ilyen feladatom.
    Konkrétan egy rövidke zsákfuratban megszakadt a menet, készíteni kell bele nagyobbat. Fúrás után erre alkalmas ez a szerszám, vagy ez meglévő, menthető menet felújítására szolgál?
    Örs kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nem , ez gyakorlatilag egy mángorló . A megnyúlt ,eröltetett , nem végig haszált menetet "helyrefésüli" . A megszakadt menetbe nem kell nagyobbat csinálni --hozd át aztán dobunk bele egy "helicolt "---mert ugye minden ütvefúró Hilti és minden gyorsvágó Flex
      sinter, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Mind a két szerszám menet mángorló, vagy csak az amin nincs horony? Légyszives írd mér le a betétes javítás menetét és a szükséges szerszámait!
        dongos78 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nincs horony egyiken se csak nem tudtam jobb képet csinálni rengeteg jel van a fényképezőn , de éncsak az "automata" feliratot ismerem . Az a közeli még nem megy
          Tehát mind három azonos célu --csak :M6-M8-M10 ---vagyis a kívánt menethez kell venni . De az igazság az ,hogy ennek az elsőleges felhasználása nem a javítás , hanem az új menet készítés . Ha igazán jó strpabíró menetet akar az ember akkor ez kell . A jármügyártásban sem vágják a menetett ... sőt már szinte sehol .
          Mindjárt keresek valami idevágót .
          sepy kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            hozd át aztán dobunk bele egy „helicolt”---mert ugye minden ütvefúró Hilti és minden gyorsvágó Flex
            Sajnos ebben én is érdekelve vagyok!Ugye ahogy a szakzsargon tartja:Nagy-nagy akarattal és önbizalommal.főleg ha hü...gel társul..........mindent el lehet b...ni!!!!Ráadásul a blokkfél alsó csavarját sikerült megszakítani,ezért most az olaj azt mondja......csöpp-csöpp!!!!!............de mi a t...m az a ,,helikol"?!

            Komment


              #7
              Menetjavítás HELICOIL® plus-sal – Böllhoff .........
              Lemezjáték, apacsavo és sepy kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                rengeteg jel van a fényképezőn , de éncsak az „automata” feliratot ismerem
                Próbáld azt amelyiknek virág a jele, mostanság azzal jelölik a makrót, amivel nagyon jó közeli képeket lehet csinálni akár 4-5 centis távolságból.

                Komment


                  #9
                  gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Próbáld azt amelyiknek virág a jele
                  áááá, azzal csak tulipánokat szabad fényképezni

                  Köszi joker, ügyes dolog ez a helicoil! Mindig tanul az ember...
                  apacsavo kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Menetformázó - PERFOR forgácsoló szerszám nos még itt is érdemes elidőzni ,olvasgatni . Persze ez csak egy cég , számtalan más gyártmány , beszerzési lehetőség van . Csak a lényeget kell itt megnézni.

                    - - - Updated - - -

                    ez itt a fiat 850 motor gyenge pontja , a 45 éves , víztérbe átfúrt M9 heng .fej csavarja . Ezt mindig élből megbetétezem :Click image for larger version

Name:	P5160201.jpg
Views:	1
Size:	197.4 KB
ID:	141090Click image for larger version

Name:	P5160202.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	141091Click image for larger version

Name:	P5160203.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	141092
                    dott, és 4 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Jó téma, nekem is van egy javítópersely megoldásom.
                      Hengerfejben gyertyapersely:

                      Click image for larger version

Name:	IMG_20140916_104043.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	141093 Click image for larger version

Name:	IMG_20140916_104248.jpg
Views:	1
Size:	201.0 KB
ID:	141094

                      Sajnos nem én követtem el, így vettem. Egy leírást azért kaptam hozzá.
                      Elméletileg adott a kész persely és hozzá szerszámok.
                      Először egy menetfúró, ami a régi menetnek megfelelően kezdődik, így nem megy félre, majd az új persely külső menetének megfelelően ér véget. Mikor már majdnem végigért a menetfúró, rá kell rakni egy marószerszámot, ami kivesz a furat pereméből annyit, amennyivel szélesebb a persely felső preme.
                      Aztán van egy sajtolószerszám, amivel a perselyt be lehet hajtani és feszíteni a furatba, erre jöhet egy másik marószerszám, amivel a felületet síkba lehet munkálni.

                      Komment


                        #12
                        Ismerem a FIAT motort, nekem 900-as van. Egy menetem nekem is döglött egy kicsit.

                        Komment


                          #13
                          Ezt inkább idomszernek titulálnám, a mángorló szerszám két részböl (görgő vagy henger) áll...
                          Külső menetre én is csak olyan mángorlót láttam, ami két görgőből állt, de ez itt belső menet, ráadásul elég kicsi ahhoz, hogy két görgő helyettesítse...

                          Az általunk használt idomszerek mindegyike olyan volt, hogy az egyik végén a "megy"oldal, a másik végén pedig a "nem megy" oldal. Bár ki tudja, sokat fejlődött a világ...

                          Komment


                            #14
                            Hogy nyugodtan tudjatok aludni : Menetformázás
                            és ne keljen a szavakon rágódni .
                            Idomszerhez hasonlítani kb, olyan mint a mini rigát -a honda manky hoz , hiszen kicsik , 2 kerék .. stb

                            Szerk.: Kép beszúrása, hogy meglegyen később is:

                            Click image for larger version

Name:	menetform1.jpg
Views:	1
Size:	165.5 KB
ID:	141132 Click image for larger version

Name:	menetform2.jpg
Views:	1
Size:	126.3 KB
ID:	141133

                            Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2014 szept. 24, 09:51. Oka: Weboldal képének beszúrása

                            Komment


                              #15
                              Való igaz! Mindegy az elnevezés. A lényeg, ami mögötte van, hogy a görgőzéshez hasonlóan forgács nélkül készít menetet, aminek a felülete sokkal simább és kicsit keményebb is, mint a hagyományos metszett meneté.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2014 szept. 24, 07:26.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X