Közlemény

Collapse
No announcement yet.

menetek rendbetétele

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Sziasztok!
    Érdeklődnék, hogy átlag mezei módszerekkel javíthatónak találjátok-e pl. egy kormány nyak menetét. Elég finom menet, felülről megcsapkodták épp annyira, hogy az anya nem tud rákapni.
    Megoldható esetleg a fölső 1-2 hibás menet leköszörülésével?

    Komment


      #17
      Persze , de kiszerelt állapotban , -a küszörü kőre sugárirányban tartva . Úgy ,hogy a kő elfele forogjon az anyaghoz (menethez ) képest . Kb 45 fok ban tartva . Ja és persze egyenletes forgatással .
      dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kb 45 fok ban tartva
        Kb. én is így tudtam elképzelni.
        "Úgy ,hogy a kő elfele forogjon az anyagho (menethez) képest"
        Na ezzel kapcsolatban viszont erősen vitáztam magammal.
        Köszönöm!

        Komment


          #19
          Így nem keletkezik sorja . Ezért legsűrübb menetett is meg lehet javítani --vagy esetleg egy csavar elfűrészelése után is üzemképessé tehetó a menet . Sokszor láttam már én is olyant , amikor a kő oldalán , vagy a köszörü tengejével párhuzamossan csinálta ez ember . De csak így a jó . ----DE mindenki úgy- ahogy akarja , nem akarok vitatkozni .
          sepy, wsievers és dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Persze, 6-os, 8-as, 10-es csavarokat már én is vagdostam, és arra már rájöttem, hogy a végét csapottra köszörülve (kb.45fokban) elég könnyen rákap az anya. De ez egész más, elég sűrű a menet, na meg nem olyan mély, a legkisebb hiba is megakadályozza az anyát... nem mertem volna csak úgy belecsapni. Már csak azért sem, mert eddig elég sokat kinlódtam ezzel az alkatrésszel, és a beszerzés sem volt egyszerű... Szóval biztosra kell mennem. Még egyszer köszönöm a tanácsot, hétvégén rárepülök

            ...készítettem egy roppant szakszerű rajzot A biztonság kedvéért, ugye így gondoltad?
            Click image for larger version

Name:	menet.png
Views:	1
Size:	9.2 KB
ID:	141381
            Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 okt. 06, 12:57.
            joker kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Igen de a köszörük nem lefelé forognak --csak hülyéskedek ,meg irigykedek ,hogy csak így ide tudsz rajzolni .
              dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Attached Files
                wsievers és dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Valóban, a forgásirányt elrontottam. Azt leszámítva viszont nagyon profi a rajz ugye? .Miért is nem lettem én gépész, növényvédős agromókus helyett .
                  Egyébként a nagytudású paint programmal dobtam össze, aztán képként bebiggyesztettem

                  Komment


                    #24
                    A jármügyártásban sem vágják a menetet
                    Vannak kivételek, de a terhelésnek kitett menetek mángorlással, menetformázással(belső) vagy menethengerléssel(külső) készülnek.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 okt. 06, 15:43.
                    és sepy kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #25
                      Kedves Dongós!Még a tűreszelő miért nem került elő!Én kis türelemmel hasonló dolgokat meg igazítottam vele. Az első villán lévő sűrű menet igen sérülékeny összeszerelés előtt érdemes össze próbálni mert rajta már keserves.Érdemes egy tűreszelő készletet tartani mert a hátsó lengővilla szerelésekor is adódnak ilyen problémák könnyen.

                      Komment


                        #26
                        Csak az utóbbi időben / 20 év/ mert régebben vágták a menetet csak spórolósra fogták mert mángorlásnál kisebb keresztmetszet is elég. A régi csavarokra lehetett tovább vágni a menetet ez már felejtős.

                        Komment


                          #27
                          Szükség van a köszörűre? Annyira szét van verve? Én kicsit sérült meneteket háromszög keresztmetszetű tűreszelővel javítok. Eddig bevált.

                          Vagy szerezz be egy menetreszelőt Ezt kifejezetten erre a célra találták ki.

                          - - - Updated - - -

                          Most nézem hogy más témában ugyan, de sepy már írta a tűreszelős módszert

                          Megnyugtató, mert ha nem csak én írtam akkor valószínűleg nem hülyeség
                          Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 okt. 06, 17:43.

                          Komment


                            #28

                            Komment


                              #29
                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Érdemes egy tűreszelő készletet tartani
                              Üdv. Sepy! Teljesen igaz. Be is fogok szerezni egyet, ez nem nagy tétel. Sajnos a szerszám állományom jelenleg még igen gyatrának mondható, csak most, a motorfelújítás során kezdett el feljődni. Kb. egy kombinált fogó, csavarhúzókészlet, 8...22 villáskulcs készlet, imbusz készlet, csőfogó volt az induló állomány, amivel nekifogtam. De szépen gyarapodik ez is, viszont néha megnehezíti a felújítást, hiszen az adódó feladathoz először be kell szereznem a megfelelő szerszámokat, esetenként előtte gyűjteni rávalót, stb. De a végére lesz egy jó motorom és egy viszonylag jól felszerelt műhelyem
                              Mindenesetre a kettős köszörűvel szoktam dolgozni, annak nyugodtabb szívvel nekitolom a menetet. Tűreszelős menetjavításban nincs tapasztalatom, és nem szivesen kisérletezem pont ezen az alkatrészen (ha már ennyit dolgoztam vele eddig, nem kockáztatom hogy esetleg el kelljen dobni).
                              De "übung macht den meister" felkiáltással sima csavarokon fogok gyakorolni

                              Komment


                                #30
                                Semmivel nem kockázatosabb a tűreszelős igazítás mert ha nem elég finom szemcsés a köszörű akkor azután is a tűreszelőre fanyarodsz.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X