Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szegecselés szakszerűen. Hogyan kell?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ugye ez csak vicc? Vagy csak nem értem a tréfát ? --a videó --
    Diesel125, neked persze -már bocsánat - de nem biztos , hogy kéne tudni a dolgot . Már hideg van a gaázsba menni-fotózni - de talán van aki tud ide varázsolni néhány képet a szegecselés szerszámairól

    https://www.google.hu/search?q=szege...w=1280&bih=608


    csak félig sikerült , de talán ad némi támpontot
    Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2015 febr. 01, 21:24.

    Komment


      #17
      https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j...zK5h0OCryaLyLg

      Talán ez is, jó lenne a szegecseléshez?

      Komment


        #18
        Igen a videó vicc, ezért van ott a vigyor jel. Szerszámom nincs, de olvastam milyen.
        Nem ez volt a lényeg.

        Komment


          #19
          A szegecselésről kértél segítséget. Ha a hozzá szűkséges kis összegből beszerezhető szerszámot / húzó és fejező / nem használod ne is várjál szép munkát. Természetesen érdemes kicsit gyakorolni előtte hiszen a gyakorlat teszi a mestert!.

          Komment


            #20
            Diesel125 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Igen a videó vicc, ezért van ott a vigyor jel. Szerszámom nincs, de olvastam milyen.
            Nem ez volt a lényeg.
            Akkor bocsika a "félreértésért"-azt hittem/tük, hogy segítségre szorulsz

            Komment


              #21
              Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Akkor bocsika a "félreértésért"-azt hittem/tük, hogy segítségre szorulsz

              Én kérek elnézést. Azt hittem egyértelműen fogalmaztam, bár én most is annak olvasom.

              Komment


                #22
                Szóval ez lenne a nem szakszerű szegecselés
                Igen, innen már világos!

                Komment


                  #23
                  Nagyapám műlakatos volt , elég sok bonyolult és míves kovácsolt munkát készített , és előszeretettel használták a szegecskötést, ahová csak lehetett . Gyerekként , meglehetősen sokat sertepertéltem a műhelybe , és "minden érdekelt"...
                  Amikor már cseperedtem , már sokszor el is magyarázták ,hogy mit hogyan mivel és miért csinálunk . De ha a szegecselésről van szó, a mai napig látom magam előtt és hallom ahogy magyaráz : " ... a nyitoláshoz, ettől nagyobb nagyobb zenkolás nem kell..."(mármint a szegecseléshez szükséges elősüllyesztés mértékéről folyt az oktatás éppen... )
                  Nos emberünk a videón nem sokat vacakolt a "zenkolással" csak úgy össze ba..ta az egészet ! Szegény öreg ha látta volna ténykedését , bizonyára elhelyezett volna egy laskát a tarkóján, a nagy lapát kezével !
                  Elnézést hogy úntatlak benneteket ezzel a kis szösszenettel, de a felszínre jött emlékek kikívánkoztak belőlem , így 35 év távlatából .

                  Komment


                    #24
                    Nincs evvel semmi gond örüljünk együtt, hogy mi átéltük és hallottuk az igazi Szakik magyarázatát "intelmét" csak gondoljatok bele mit fognak hallani a gyerekeik után érkezők?. Kitől fogják megtanulni a szakmát mikor igazi szakemberek kik át tudnák adni a tudást már nem lesznek! Szomorú és késői lesz az ébredés! Csak a netről és könyvekből szakmai analfabéták fognak kikerülni az intézményekből. Hol van már a " Szakmunkás" képzés?! Bocs, hogy kesergek csak eszembe jut miért szerették a világon bár- merre a Magyar Szakmunkásokat azért mert sokkal többet tudott szakmailag mint a többi ország szakmunkása és szeretett is dolgozni!!.

                    Komment


                      #25
                      A szegecselésről kértél segítséget. Ha a hozzá szűkséges kis összegből beszerezhető szerszámot / húzó és fejező / nem használod ne is várjál szép munkát. Természetesen érdemes kicsit gyakorolni előtte hiszen a gyakorlat teszi a mestert!.

                      Nem kértem, hanem csináltam és bemutattam az eredményét. Egyébként a gyári is dettó ilyen, semmivel nem különb. A gömbfej része, ami ugye látszani is fog az meg pláne.

                      Komment


                        #26
                        Bocsáss meg , hogy ellent mondok (
                        Diesel125 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a gyári is dettó ilyen
                        ) akkor talán mégsem érted a szegecselés alaplényegég .
                        Mert a szegecslés nem abból áll , hogy egy szegecsre felfűzött anyagok két végén agyoncsapjuk a szegecset .
                        A műtét lényege inkább a szegecshúzóval történő zömítés -ami az összeszegecselendő anyagokat összeszorítja , helyzetüket stabilizálja ----aztán ezután "fejezzük " el a szegecset --de semmiképp se verjük laposra . He eggyes gyári szegecselések belső fele nem " szép " --akkor sem szétverik ,hanem csak megnyomják és esetleg elkókad , --nem szép .

                        Viszont elnézést kérek , ha ezt Te mind tudod -----viszont mivel igyekszünk a lehetőségek szerint szakmai fórum maradni --jobban szeretjük , ha a majdani olvasók elé --többé kevésbé -- valós , helyes infók kerülnek .

                        Komment


                          #27
                          Csak vigyorgok magamban , a "fazékfótozó tótok" jutottak eszembe az előbbi kis közjáték olvasása közben , aki a lyukas lábos, aktuálisan azt a lyukát, -amire már szükség nem lévén- "fótozásra "készítette elő , a megfelelően körbenyírt előre lyukasztott bádogdarabok ívre illesztésével, majdan mindkét befelé eső oldalát csirízzel szakszerűen megkente , közepébe szegecset illesztett , és bal kézzel "rátartva " végezte el a szakma csúcsát jelentő zömítő- formázó hideg képlékeny alakítást , a szóban forgó kis alkatrészen . Magyarul elverte mint a bu.i a fa..át !
                          Az így kialakított "szakszerű ,fejezett " rész ,formája és mechanikai tartalma is tükrözte kialakítójának előképzettségét.
                          Az ezen mód reparált "konyhaművészeti berendezések " , még sokáig bosszanthatták tulajdonosaikat.

                          Szándékosan írtam mindenhova "lyuk"-at , hiszen ahogy mondani szokták a műszaki ember egy lyukat ismer , az összes többi furat . De hát vannak nem műszaki emberek is ...
                          Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 febr. 03, 20:05.

                          Komment


                            #28
                            ----viszont mivel igyekszünk a lehetőségek szerint szakmai fórum maradni --jobban szeretjük , ha a majdani olvasók elé --többé kevésbé -- valós , helyes infók kerülnek .
                            Távol álljon tőlem, hogy másokat félre vezessek. Ennek okán - és mielőtt még jobban felzaklatnád magad - töröltem az előbbi kis közjátékot elindító hozzászólásomat. Várom a gyakorlott, magukat műszaki embernek valló hozzáértők videó és képi illusztrációját, hogy a majdani olvasó ne csak olvasó maradjon.

                            Komment


                              #29
                              Szervusztok!


                              Lassan már egy hidat is felépíthettetek volna,annyit szegecseltek itt.A lényeg,-pontos fúrat,fúratok éleinek letörése,szegecs behelyezése,húzás,fejezés.Lényeges dolog,még a szegecshossz,ezt féldomború szegecs fej esetén 1,5-d-ben szokás számolni,de ez nem mindig jön be.Elképzelhető,hogy a szegecsek eltérő anyagminőségében keresendő az ok,ezért célszerű próbaszegecselést végezni,ha valami briliáns munkát akartok végezni.

                              További jó szegecselést kívánok!

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                #30
                                Távol álljon tőlem, hogy másokat félre vezessek. Ennek okán - és mielőtt még jobban felzaklatnád magad - töröltem az előbbi kis közjátékot elindító hozzászólásomat. Várom a gyakorlott, magukat műszaki embernek valló hozzáértők videó és képi illusztrációját, hogy a majdani olvasó ne csak olvasó maradjon.
                                Így most már esélyünk sem lesz, hogy megértsük, miről is volt szó... :-)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X