Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Az én melóimhoz:200m/m-es kellene,viszont ahhoz hely is kell! XXX...8".
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Megmértem, most 80as van.

      Komment


        Kedves István!

        Ne kapkodd el a fúrógép vásárlást!A keresőbe be kell írni:Szerszámpiac.hu,-majd a honlap keresőjébe ismét:asztali oszlopos fúrógép és találatként,a Güdével megegyező kategóriájú,de olcsóbb gépeket is lehet találni.

        Amennyiben komolyabb munkákat akarsz csinálni,azt tanácsolnám neked,hogy válassz egy régebbi,-még a Szocializmus korában készült Magyar gépet,mert azok jók és strapabírók voltak,volt bennük anyag.Egy használt gépben nem sok minden romolhat el,a csapágyazáson kívül,-ha nincs "szétfurkálva" az asztala,nem ad sok munkát a felújítása,amennyiben egyáltalán szükséges.

        Az áruk olyan 40 000,-től indul,-természetesen alku tárgya minden,van aki kitartja,de még egy év múlva is olvasni lehet.

        Most kíváncsiságból rákerestem,van sok és érdekességként el is mentettem egyet,bár ez egy kissé komolyabb kategória,de akinek nincs talán érdekelni fogja.Click image for larger version

Name:	oszlopos.PNG
Views:	1
Size:	460.1 KB
ID:	148931

        Egy gép vásárlását mindig jól át kell gondolni,nem érdemes elkapkodni.

        Üdvözlettel:Che

        Komment


          Nem kellett megmérnem..rá van írva 100-as.
          jól át kell gondolni,
          Én mindig addig gondolkozom amíg már majdnem késő..

          Komment


            Köszönöm, azzal nem lennék sokkal előrébb. Nézegetek tovább.

            - - - Updated - - -

            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kedves István! Ne kapkodd el a fúrógép vásárlást!
            Nem tervezem elkapkodni. Sok hobbyszintű szerszámom van, nagy részük ezen a szinten teszi a dolgát. Azonban az "olcsóbb" állványos fúrók szinte használhatatlanok. Rá van írva, hogy 1,5Kw motor. A betonkeverőmön 0,75KW a motor (szokásos szürke hűtőbordás), kétszer ekkora és komolyabb. Egy ilyen fúrógép motoron tartós 1,5KW-t átküldve szerintem elolvad.

            Komment


              Fúróélezésben kérnék tanácsot.
              HSS-Co fúrókat használok, azok is elkopnak. Egy illető egy güde gbs 80 fúróélezővel kezelte meg, nem lett jó vége. Forgácsolás helyett fémport csinál, alig halad az anyagban.

              Click image for larger version

Name:	Képkivágás.PNG
Views:	1
Size:	488.9 KB
ID:	149092
              A bal oldali a gyári, a jobb oldali az élezett.
              Ahogy nézem, gyárilag két szögben élezték meg - negyed fordulatonként váltakozik. A güde pedig egy szögben élez körbe-körbe. Szerintem hegyesebb szögben élezte meg, mint a gyári.
              Szerintetek ilyen güde élezővel meg lehet csinálni a kettős gyári élt, vagy ez ennyit tud?

              Barkácsban láttam ilyen jópofa multifunkciós élezőt, erről mi a vélemény?
              Click image for larger version

Name:	94066-gude-furoelez-gbs-80-.jpg
Views:	1
Size:	14.8 KB
ID:	149093Click image for larger version

Name:	869882.jpg
Views:	1
Size:	193.0 KB
ID:	149094

              Komment


                A jobb oldalinál túl nagy a kereszt él, azért nem megy befelé az anyagba. Hasonlítsd össze a másikkal. Fogj egy sima mezei köszörűt, és kézből meg tudod ennél jobban is élezni. Gyakorolj 1-2 olcsóbb fúrószárral, aztán mehet a komolyabb. Ha meg van a megfelelő szög, azt jelöld be a köszörűdön, vagy nézd hozzá valamihez, és utána már menni fog.

                Valószínű, hogy az a güde rosszul van beállítva. Ennél jobban kellene neki dolgozni.

                Komment


                  Bevallom nem tukok megtanulni én se fúrót köszörülni . Tudom hogyan , meddig , milyen anyaghoz -hogyan ...stb --de a gyakorlat kb 10 % sikert hoz . Én is nézem a hirdetéseket évek óta , de használtban , jó áron még nem volt . A véleményem meg az , hogy a képen látható és az ehhez hosonlók ( ártól függetlenül ) a gagyi kategória .
                  BSM20 fúróélező gép - KAINDL - PERFOR Szerszám WebShop Aztán valahol itt kezdődik és innen megyünk felfelé , egészen a kisüzemi szerszám élező gépig . Néha , ha van egy kis pénz ami égeti a zsebem- nagyon fellángolok - aztán lassan lohad a dolog . Megdumálom magam , hogy ennyi pénzért lassan vehetek mindig új fúrót .......

                  Aztán jönegy szombat este amikor nagyon kéne a 19 es fúró -de életlen - aztán köszörülöm - nem jó - megint - most mint ha vinne ! --igen de ferdén -------na akkor eldontöm , hogy legközelebb ....... -aztán kezdődik minden előről .

                  Komment


                    Szervusztok!

                    Szabadkézből,szemre,-utána próbafúrás,ha nagyon méretpontos furatot szeretnénk korrekció,ha szükséges.A titok csak annyi,hogy sokat kell gyakorolni.A gyakorlásra nagyon megfelelnek az olcsó kategóriás,ócskapiacos fúrók.A Zolival abban nagyon is egyet értek,hogy a pár ezres élező készülékek nem valók semmire,-majd Keszin kivesézzük.

                    Ami lemaradt,egy jó köszörű,egy jól futó,minőségben megfelelő köszörűkő okvetlen szükséges,-annélkül nem megy!

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      Szerintem a Güdébe rosszul van betéve a fúró. Próbáljátok elforgatni jobbra vagy balra és úgy rögzíteni köszörülés előtt. Ettől vÍ£ltozni kell a keresztélnek.

                      Komment


                        bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Fúróélezésben kérnék tanácsot.
                        HSS-Co fúrókat használok, azok is elkopnak. Egy illető egy güde gbs 80 fúróélezővel kezelte meg, nem lett jó vége. Forgácsolás helyett fémport csinál, alig halad az anyagban.

                        [ATTACH=CONFIG]33095[/ATTACH]
                        A bal oldali a gyári, a jobb oldali az élezett.
                        Ahogy nézem, gyárilag két szögben élezték meg - negyed fordulatonként váltakozik. A güde pedig egy szögben élez körbe-körbe. Szerintem hegyesebb szögben élezte meg, mint a gyári.
                        Szerintetek ilyen güde élezővel meg lehet csinálni a kettős gyári élt, vagy ez ennyit tud?

                        Barkácsban láttam ilyen jópofa multifunkciós élezőt, erről mi a vélemény?
                        [ATTACH=CONFIG]33096[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]33097[/ATTACH]
                        Ma kiprobaltam es rajottem a nyitjara. A hasznalati utasitast olyan emberek irtak, akiknek fogalmuk sincs a gep mukodeserol. A gep bbal resze egy kiveheto tokmany es egy kozpontozo res hozza. A jobb resbe dugva a koszoru egy kupfelulet menten kuposra koszoruli a furot. A kepen lathato furo meg itt tart. A leiras kihagyja, hogy ezek utan a felso resbe dugva tobbszori eloretolassal le lehet csapni a keresztélt. A leirat szerint oda kizarolag fafurot lehet dugni. Most mar forgacsol a furo. Nem gyari elezes, de mukodik.

                        Komment


                          Az a jobb oldali képen lévő inkább hasonlít egy hajó csavarra mint egy csiga fúróra. Nincs is olyan éle mint az első képen lévőnek ami kipattant.Én sem bízom gépre mert nem tudja csak esetleg a nagyon drágába lehet be programozni a megmunkálandó anyagot. Az pedig nagyon lényeges, hogy pl.vékony lemezen vagy esetleg alun vagy keményebb anyagon kell furatot készíteni. Egy finomabb szemcsés köszörűkő min. asztali kivitel de egy nagyobb fúróhoz már az kevés Pl. esztergályosnak állványos gép szükséges + fordulat mert másként csak porol a kő! A gyakorlat teszi az embert bizonytalanná a kezdő mindent biztosra vesz! Ez saját értelezésem és megfogalmazásom.

                          Komment


                            Megvolt a napi jó cselekedetem ! Megmentettem egy veteránt a MÉH teleptől. Megjegyzem, nem esett nehezemre !Click image for larger version

Name:	SAM_2173.jpg
Views:	1
Size:	197.6 KB
ID:	149744Click image for larger version

Name:	SAM_2174.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	149745Click image for larger version

Name:	SAM_2175.jpg
Views:	1
Size:	197.8 KB
ID:	149746Click image for larger version

Name:	SAM_2176.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	149747

                            Komment


                              ez a legjobb fúró ---- és csak egy cső csere , aztán rögtön magas is .


                              megedom érte a dupláját

                              Komment


                                Ilyet nekem is menthetnél mir-mur!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X