Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A flex csak kényszer megoldás mert megégeti a fúró élét.
    80-as lamellással, vagy fíbertárcsával nem is olyan rossz az. Főleg mikor nem visz a fúró és kint az udvaron dolgozol valahol. A bakköszörű viszont tényleg jobb.

    Komment


      Az enyém az KUKK köszörű! Zsolti Te ijesztgeted a köszörűt! Ha mindez sérti a témát kérem áthelyezni! Köszönöm.

      Komment


        Véleményetek szerint ezt hogy a fenébe tudom kiszedni a falból?
        Click image for larger version

Name:	20161105_165748.jpg
Views:	1
Size:	190.3 KB
ID:	150111Click image for larger version

Name:	20161105_165807.jpg
Views:	1
Size:	189.0 KB
ID:	150112

        Épp békésen fúrom a falat, vitte is szépen de egyszer csak megállt. A fúró elkezdett racsnizni, hátrafelé nem bírja megmozdítani. Próbáltam kalapács módban is, az se használt. Aztán elkezdtem püfölni kalapáccsal a fúrószárat, de még így se hajlandó megmoccanni. Kb 20cm mélyen lehet a falba.
        Ötletek?

        Komment


          Tegyél rá egy jó patent fogót és tekerd vissza felé.

          Komment


            bsa10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tegyél rá egy jó patent fogót és tekerd vissza felé.
            Nagy csőfogóval próbáltam. Esélytelen
            Elég acélos a szár, megcsúszik rajta a fogó.

            Komment


              Ha egy nagyobb teljesítményű gép sem tudná elforgatni akkor mondj le a fúróról. Vágd le tőbe flexel és a helyét "tüntesd " el. Valószínű, hogy egy vas valamibe elakadt. Nem neki ment egy lemeznek vagy egy zártszelvénynek mert akkor azt átfúrná hanem a "csigába" befordult valami és azzal össze feszült a furó.....szerintem.

              Komment


                bsa10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha egy nagyobb teljesítményű gép sem tudná elforgatni akkor mondj le a fúróról. Vágd le tőbe flexel és a helyét "tüntesd " el. Valószínű, hogy egy vas valamibe elakadt. Nem neki ment egy lemeznek vagy egy zártszelvénynek mert akkor azt átfúrná hanem a "csigába" befordult valami és azzal össze feszült a furó.....szerintem.
                Erősebb gép van, a nagy Hilti. De annak nagyobb a tokmánya is.

                Én is arra gondoltam hogy valami vasba akadt meg. Bár a végén a vídia szélesebb mint a csiga rész, ezért csodálkozok azon hogy így beszorult. Betonvasba fúrtam már párszor, ott egyszerűen csak megakadt a fúró(ha mellé szorult be) de simán ki lehetett húzni.

                Nem messze van tőle a garázsajtó kerete. Ami azt hiszem hogy U vasból van(de lehet hogy zártszelvény). A falba bebetonozva. Szóval nem kizárt hogy valamelyik tartófület kapta el. (mélységre kb a vas belső oldalával egy vonalba van a hegye. )



                Vagy két éve fúrtuk át a falat a képen látható konnektor miatt. Arra már nem emlékszem hogy ezzel a fúróval csináltuk-e vagy valami kisebbel. De az, a vakolat híján nem érte át. Azt később ütöttük át át egy vasdarabbal.
                Ahogy néztem ez is csak pár cm híján nem érné át a falat.
                Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2016 nov. 05, 16:50.

                Komment


                  Kő is tud ilyet. Ablakos járt így, ott még flexelni se nagyon lehetett, mert összeégeti az új ablakot, üveget. Ütöttük, vertük, egyszer csak elengedett. Nem érdemes a kiszedéssel játszani, mert úgy is használhatatlan lesz. Hátrafelé kalapáló csapágy/fékdob leszedővel lehetne játszani, ha hozzá tudod fogatni valahogy.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 nov. 05, 17:15.

                  Komment


                    Ha csak pár cm hiányzik a másik oldalon --- akkor furd meg szemből - és kész

                    Komment


                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha csak pár cm hiányzik a másik oldalon --- akkor furd meg szemből - és kész
                      Kb 15-20cm lehet. De nem is az a gond, hanem hogy ahhoz le kellene szedni egy szekrényt a másik oldalról, ahhoz meg el kellene pakolni pár tábla gipszkartont, néhány ytongot megy egy jó adag faanyagot, hogy odaférjek a fúróval. De még akkor se biztos hogy ki tudnám fúrni a megfelelő szögben, mert van ott még egy vízcső is...


                      De ha nem adja magát akkor nekiesek a szomszédboldogító nagytesójával:
                      Click image for larger version

Name:	20161105_192419.jpg
Views:	1
Size:	198.7 KB
ID:	150113
                      Ez legalább átéri a falat.

                      Komment


                        Jártam úgy egyszer, hogy anyagban beragadt rendes fúrót géppel próbáltam feszegetni. Négy mm körülit. Egyszer csak elpattant a fúrószár, egy darab fütyülve elrepült, mint egy lövedék és a padlóra érve őrült sebességgel pörgött tovább. Ha egy ilyen eltalál... Rideg anyagok túlfeszítésével vigyázni kell.

                        Komment


                          Jelentem a beavatkozás sikeres volt. A luk is jó lett és még a fúró is használható. Igaz a kilógó részén kicsit meg lett gyepálva az élszalag a csőfogóval, de jó az még.
                          Végül óvatosan tovább fúrtam a lyukat ezzel a fúrószárral. Azon a részen akadozott egy kicsit, de a vakolat híján átért. Köracéllal meg át lett ütve a vakolat.
                          Click image for larger version

Name:	20161106_154723.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	150118


                          bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jártam úgy egyszer, hogy anyagban beragadt rendes fúrót géppel próbáltam feszegetni. Négy mm körülit. Egyszer csak elpattant a fúrószár, egy darab fütyülve elrepült, mint egy lövedék és a padlóra érve őrült sebességgel pörgött tovább. Ha egy ilyen eltalál... Rideg anyagok túlfeszítésével vigyázni kell.
                          Vékony fúróval én is jártam már úgy hogy a tőle pár cm-re lévő fenyőfába beleállt. Bár nem mélyen, szóval ha a bőröm kapta volna el mélyre nm ment volna.

                          Annó jártunk úgy hogy hétvégén kelletett volna valamit drótkorongozni. Hát mit csinál ilyenkor az ember (kivéve Jokert ), megveszi jópénzér valami nagyáruházba. Esetünkbe a Praktikerbe. Hát, pár perc alatt az összes drót eltűnt a korongról(pedig sima felületet csiszoltunk vele) Persze nyár volt, én meg pólóba dolgoztam vele. A munkásnadrág még fel is fogta nagyjából a drótokat. Viszont a póló nem igazán.
                          A művelet végén szépen egyesével kihúzgáltam azt a 30-40 drótot a karomból. Meg még sokszor annyit a munkásnadrágból.
                          Készült pár kép(már nem találom őket) meg írtunk egy levelet a Praktikernek. Hétfő reggel hívták is apámat telefonon(ő írta a levelet) hogy nagyon sajnálják... vigyük vissza és kicserélik vagy visszafizetik a pénzt. Persze még egy ilyen szar nem kell, az árából vetünk a helyi boltba egy jót flexhez meg egy készletet fúróhoz
                          Pár hét múlva már nem volt ilyen drótkorong a boltba a polcon. És azóta sincs.

                          Komment


                            Na, ennek örülök.

                            Most már csak a levegő csatlakozót nem értem a kapuban.......

                            Komment


                              Nem kell lapos gumival a szűk kiskapun tologatni a Pancsit?

                              Komment


                                Nem olyan szűk az a kapu. Elvégre a garázs előtt van, a kocsibejáróval szemben, de még a kapun belül persze. (ott jobb oldalt felül a fa és a kerítés mögött )
                                Azért kell oda mert általában ott csinálok mindent ami poros, koszos és sokszor használok hozzá sűrített levegőt is. Csak mindig bentről kell kihozni. Pedig csak 3 könyök meg néhány méter cső kelletett hozzá, ráadásul meg is volt minden, csak egy lyukat kelletett fúrni a falba.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X