Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ez nem kerül ki a kezeim közül, max ahogy mondjátok kifúrom én amit kell Kertes házban lakunk legfeljebb egymást zavarjuk vele ha valamit ki kell fúrni

    - - - Updated - - -


    Komoly, és van mire használnod is?
    Jól szokott jönni, volt egyszer nálunk ilyen akkor döntöttem el hogy lesz egyszer saját is. Ahogy Joker is mondta ez olyan precízen fúró szerkezet és nem az óriás Hilti ami ha nem vigyázol felken a falra kitöri a karod, hanem amolyan kis kezes jószág.

    Komment


      szóval öröm és boldogság
      Zsoltikám!Akkor van már leki társad!https://youtu.be/GJeJVOkHC4U
      U,I:Szeretettel Barátod:Gyula(apacsavo).................szerintem tényleg ki kell bővíteni a CS.O.K.-ot!Hagy szaporodjon az ország!
      Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2016 dec. 20, 12:33.

      Komment


        hanem amolyan kis kezes jószág.
        Volt ilyen precíz fúróm. 380v hoz csatlakoztatva beidult egy 80kg-os 3x36v-ot adó generátor ami forgáskor duruzsolt mint a légó sziréna, a fúró csak 10kg volt,hasonló fogantyúval mint az Ural teherautó. Ha jól emlékszem,20-ig lehetett fúrószárat befogni. Egyszer próbálkoztam vele,de Ő volt az erősebb.. Volt még a készletben lemezolló,és flex is hasonló paraméterekkel. Amikor a haver elvitte ócskavasba,örültem mennyit nyom a gépezet..

        - - - Updated - - -

        .ne add oda senkinek,
        Ezt már párszor megfogadtam,de betartani még nem sikerült. De annyit azért sikerként könyvelek el,hogy elmondom Ildikónak...s utána tudom hová menjek a szerszám után..

        Komment


          Szervusztok!

          Szeretném megkérdezni Tőletek,volt e már alkalmatok dolgozni multifunkcionális csiszolóval és,ha igen mik a tapasztalataitok vele?

          Click image for larger version

Name:	Multicsiszoló.PNG
Views:	1
Size:	374.5 KB
ID:	151403

          A youtuben látni több a fentihez hasonló gépekkel végzett munkát,elsősorban a faiparban és kevesebbet a vasiparban,de valójában nem tudom eldönteni,hogy mennyire tartósak ezek a gépek és a hozzájuk tartozékként kapható kiegészítők.

          Nekem főleg a hántoló funkcióra lenne szükségem,hogy az autó aljáról és a küszöbökről,azokon a részeken,ahol a javítás miatt szükséges,ne kézzel kelljen levakargatni,a rücsinek is nevezett alvázvédő masszát.Sajnos nagyon becsapós ez a massza,mert ránézésre messzebbről teljesen épnek néz ki,de ahol megbomlott,főleg több lemez találkozásánál,-ott bizony problémák vannak alatta.A hagyományos három élű hántolóval,vagy körömmel és foggal igen nehéz és haladatlan munka az eltávolítása,főleg azért is mert néhol lehetetlen helyeken és pozícióban kell dolgozni.

          Nagyon sok cég gyárt ilyen rezgő csiszoló-hántoló gépet a FEIN-tól a Parkside-ig,az árfekvésben iszonyú szórással,nem szeretném a legalját sem,ami jelenleg a LIdli-ben 8999.-Ft. (Parkside) és a 80 000.-Ft.-os FEIN-t sem.Valamilyen középkategóriás gépet szeretnék,ha egyáltalán a fent említett munkára alkalmas,-mert valójában,tapasztalat híján, azt sem tudom.

          Amennyiben ilyen vásárlása mellett döntök,csak hálózati feszültséggel működő gép kell,mert nem használom annyiszor,hogy az akkumulátor állandóan gondozva legyen.

          Üdvözlettel:Che
          Felújítási fogások

          Komment


            alkalmatok dolgozni multifunkcionális
            Nekem van egy fölösleges, holnap megpróbálom előbányászni. Valószinű csak véső adapter van hozzá.

            Komment


              Rücsit meg lehetne próbálni oldani. Elméletileg nem szilikonos, hanem bitumen alapú.
              Hőlégfúvóval melegítve lágyul, a nagy része kaparható. A maradékot meg petróleum/benzin/gázolaj leviszi.

              Komment


                Sajnos nekem is került sokféle kütyüm,mentségemre mondva javarészt mások álltal megunt kisgépekkel szórakozom!
                Józsikám higgy magadban és a régi szerszámokban.!

                Egy hónapja az uj segédemnek megmutattam ,hogyan kell kézel letakaritani két pótkocsi-felnit mert neki csak a flex kell.....annyi csiszolóval,drótos izével,hogy már vehettünk volna jobb felnit nem beszélve"a nagy nehéz"megőrjített az egész heti berregés! Durván 2,5 óra alatt favésővel kaparókkal salberrel jobban letakarítottam mint ő..!

                Egy jobb multigép ami tulélne egy autót 30-felett lenne!A hőlégfúvó a nyerő egy keskenyebb spaklival viszont abból is egy kicsit tartósat kellene venni.Szerintem ha jól körülnézel,ezért már érdemes felmelegiteni,egy használható benzinlámpával lazán leolvasztod és nosztalgiázhatsz is.Az eredmény ugyan az,nem kellene minden marhaságra rákattannunk:mikor közel teljes műhelyekben kotorászunk!Mindegy mivel melegítel,csiszolsz csak más energiát használ!!!!!
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sajnos nekem is került sokféle kütyüm,mentségemre mondva javarészt mások álltal megunt kisgépekkel szórakozom!
                  Józsikám higgy magadban és a régi szerszámokban.!
                  Egy hónapja az uj segédemnek megmutattam ,hogyan kell kézel letakaritani két pótkocsi-felnit mert neki csak a flex kell...annyi csiszolóval,drótos izével,hogy már vehettünk volna jobb felnit nem beszélve „a nagy nehéz” megőrjített az egész heti berregés! Durván 2,5 óra alatt favésővel kaparókkal salberrel jobban letakarítottam mint ő..!
                  Egy jobb multigép ami tulélne egy autót 30-felett lenne!A hőlégfúvó a nyerő egy keskenyebb spaklival viszont abból is egy kicsit tartósat kellene venni .Szerintem ha jól körülnézel,ezért már érdemes felmelegiteni,egy használható benzinlámpával lazán leolvasztod és nosztalgiázhatsz is.Az eredmény ugyan az,nem kellene minden marhaságra rákattannunk:mikor közel teljes műhelyekben kotorászunk!Mindegy mivel melegítel,csiszolsz csak más energiát használ!!!

                  ... és nem is teszek hozzá semmit !

                  De mégis , én a felsorolt dolgok közul egy nagyon jóminőségü asztalos vésőt használok . Legalább 80 éves , billogos német feliratu , kb 20 mm széles és egy asztalos ölne érte ....Rongyból van rátekerve egy szép gömb , a nyelére szigszalaggal és kész . Így egy alsó vakarás két nap . Azon kívül szerintem minden ide felhasznált gépi megoldás összecseszi a lezt , akaratlanul is .
                  Nincs jobb a kézimunkánál ! Esetleg ha más csinálja .
                  Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 febr. 03, 22:00.

                  Komment


                    Szeretném megkérdezni Tőletek,volt e már alkalmatok dolgozni multifunkcionális csiszolóval és,ha igen mik a tapasztalataitok vele?

                    Kedves (Che) Józsi bátyám!

                    Nekem van ilyen "szerkezetem", ami a Lidl-ből származik...és Parkside a neve valóban. Nem mostanában vettem, de még funkcionál. Elsősorban lakásfelújításnál használtam, ahol kiválóan bevált, minden adapterével együtt. A fémhez igazából eddig csak a csiszolóját vetettem be, de az is kiválóan tette a dolgát. Nem szabad elfelejteni, hogy barkácsgépek, tehát bizonyos használat után ( 20-30 perc) pihentetni kell. Maga az ember is megáll időnként egy szusszanásra, nem igaz?
                    Nekem nincs vele rossz tapasztalatom, azonban hozzá tartozó "adapterei" nem bírják a végtelenig. Szerencse, hogy a Lidl időnként azokat is árul hozzá, nem is vészes áron. Vettem hozzá két garnitúrát, időközben. A hántolást említetted, amire használnád...nos,tapasztalatom -kimondottan- alvázfestékhez nincs, de szerintem megoldaná azt is, ahogy a többiek leírták, némi melegítéssel egybekötve. A rezgése a szerszámnak állítható, van keskeny és széles hántolója is a csomagban. Könnyű a szerszámot cserélni benne. Nekem bevált.

                    Üdvözlettel!

                    Ui.: Azt el is felejtettem (a nagy sietségben ) írni, hogy hálózatról üzemel a gép.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2017 febr. 04, 11:11.

                    Komment


                      volt e már alkalmatok dolgozni multifunkcionális csiszolóval és,ha igen mik a tapasztalataitok vele?
                      Van akkus, gerendákba csináltam vele négyszög keresztmetszetú zsákfuratot, nem volt más technológiai gondolatom.
                      Működött de nem egy túl hatékony eszköz, szerintem az esetedben egy lamellás korong jobb megoldás, a sarkokban érdemes ezt használni,

                      Komment


                        Én azért vettem,hogy a nehezem hozzáférhető sarkos helyeket könnyebben csiszoljam. Munkám során oly sok formájú alkatrésszel dolgozom,hogy nem tudom használni (pedig jó ötletnek tűnt). Csiszolásnál marad a kézi munka,esetleg nagyobb felületen az excenter csiszoló. A véső adapterrel megpróbáltam falról a régi festéket ledúrni,de rengeteg glettelni valót csináltam magamnak. Ezért szivesen odaadom ajándékba,talán másnál, (Che)más célra beválik.

                        Komment


                          Józsi Zolinál a pont szerintem. Egy régi asztalos véső. Én a gépi fűrészlapot részesítettem előnyben ilyen helyeken. Az egészet úgysem kell lekaparnod. Ezért fognak a mai autók is elrohadni mert a gyári alvázvédő / rücsi/ kiszárad és alá megy a sólé stb. Ezért kell átfújni , hogy a gyári ne száradjon ki. 8 évig csináltam alváz üregvédelmet napi szinten / Lobakon service/ a kaszni javítással párhuzamosan ezért is írom tapasztalataimat.

                          Komment


                            Kedves Sándor!

                            Ezeken kívül,még nagyon sok szülinapi gyertyát fújj el!!!
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Szervusztok!

                              Mindenkinek köszönöm a multicsiszolóval kapcsolatos válaszokat.

                              Valamikor a hatvanas évek elején,amikor inas (ipari tanuló)voltam a munkahelyemen a hegesztési varratokat,a mai szemnek igencsak nagynak tűnő 42 V-os,kétkezes kézi köszörűvel simították és ahová az nem fért oda,ott reszelővel.Telt az idő és a 70-es évek elején már megjelent a Bolgár gyártmányú Lovecs nevű sarokcsiszoló,egyenlőre 230-as átmérővel,de az már lényegesen többet tudott,mint a kétkezes borzalom.

                              Napjaink talán túlzott márkájú,funkciójú kisgépeiről sokat lehet hallani és informálódni is,de valódi hasznosságukat,csak a rendszeres használat igazolhatja,ezért kérdeztem meg tőletek.

                              Az alvázvédő eltávolításának hagyományos levakarós módszerét nagyon is jól ismerem,a Zoli és a Sándor által említett szerszámokkal és módszerekkel,de mondjuk én két nap alatt,nem vagyok képes egy egész alját tisztára vakarni,sőt talán két hét is kevés nekem.

                              A gyári alvázvédő massza metszete,az esetemben bézs színű,ami azt jelenti,hogy nem bitumenes alapú,hanem valamilyen műgyanta,bár nem vagyok vegyész,így a tévedés nincs kizárva.A hagyományos általam birtokolt oldószerek,hígítók nem oldják,benzinlámpás melegítésre még csak nem is gondolok,mert az deformálhatja a lemezrészeket,vagy esetleg felgyújthatom az egész autót,mert nem tudok egy állandó figyelőt valamilyen oltókészülékkel őrzőnek állítani.

                              Köszönöm az érdemi válaszokat,azoktól akik használtak már ilyen gépet,külön köszönöm Attinak,hogy felajánlott nekem egy gépet ajándékba,ami nagyon jól esett.Jól esett a szándék,de azt mondanám neked Atti,hogy ha már van neked egy ilyen géped,-tartsd meg,mert soha nem tudhatod és egy hónap múlva,-lehet hogy szükséged lesz rá,mert lehet,hogy tojást szeretnél hámozni és pont ez lesz hozzá a legjobb!

                              Úgy 40 éve még a karosszériákat lánggal hegesztették és a varratokat reszelték,csiszolták,azután jött a Co,most meg az AWI,a varratsimításokra itt a sarokköszörű,excenter és egyéb rezgőcsiszolók,a reszelők bent maradtak a fiókban,úgy gondolom az alvázvédők eltávolításában is lépni kell.Nem fogom elkapkodni és először egy kölcsön kért géppel megpróbálkozom,mert ebből a kapirgálásból már elegem van,a karosszériát meg nem szeretném üresre bontani,mert csak helyi javításokról és nem teljes restaurálásban gondolkozom.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                Ha gyári, akkor az vagy szilikon, vagy poliuretán alapú ragasztó. Vagy más. Azt valóban nem oldják le a szokásos dolgok. A nem szokásos meg mérgező. A rücsi spray-k a bitumenesek.
                                Szilikonnál még a melegítés se segít, mert jól bírja. Benzinlámpától azért elég egy idő után.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X