Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nagynak tűnő 42 V-os,kétkezes kézi köszörűvel simították
    Valami ilyesmi?
    Click image for larger version

Name:	20170205_205623.jpg
Views:	1
Size:	199.8 KB
ID:	151412Click image for larger version

Name:	20170205_205633.jpg
Views:	1
Size:	196.8 KB
ID:	151413

    Komment


      Ha gyári, akkor az vagy szilikon, vagy poliuretán alapú ragasztó. Vagy más. Azt valóban nem oldják le a szokásos dolgok. A nem szokásos meg mérgező.
      Díszhal tenyésztő koromban a sziloplasztot és az FBS-t sebbenzinnel oldottuk!!

      Komment


        Valaki ?

        Leírná nekem egyíkőtök,hogy lehet egyszerűen megtalálni a VF-katalógust..............

        Eddig mindig visszapörgettem az oldalt,de egyre messzebb kerül!!!!Úgy tűnik mások sem lelik,mert a szétszórt már megírt oldalak sem kerültek be!
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          Veterán Fórum járműkatalógus

          Komment


            Veterán Fórum járműkatalógus
            Szuper! Akkor minden 20-25-hsz után újból felrakod ide?

            Találtam egy megoldást rákattintottam a zöld kiirásra és mikor bejött,elmentettem a könyvjelző menümbeAki nem tudja ,hogy van ilyen oldal az miképpen talál rá?
            Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 febr. 05, 22:30.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              Második akváriumos korszakomat nemrég zártam le. Szerencsére.
              Amíg nem térhálósodik, addig elviszi. Aceton még jobban. Ha kiköt, akkor nem tudom, mi oldja. Borotva, spakli, szike, penge, kés, tűz. Van néhány spéci oldószer, ami egy napos áztatás után lágyítja. Drágák. És néhány véleményt olvasva nem tökéletesek. Összetételüket még nem találtam meg.

              Komment


                Szervusztok!

                Ami a kétkezes 42 v-os köszörűt illeti,az a képen láthatóhoz volt hasonlatos,vagy esetleg pont ilyen,-már nem tökéletesen emlékszem rá.A köszörűhöz tartozott eredetileg egy védő is,mely korongrobbanás esetén hivatva volt megvédeni a vele dolgozó munkást.Tartozott továbbá,egy 42 V-os transzformátor,ami volt vagy 15-20 Kg..

                Click image for larger version

Name:	Evig 01.jpg
Views:	1
Size:	148.5 KB
ID:	151414

                A kép a méretarányokat nem tükrözi,de a teljes hossza,emlékeim szerint 550-650 mm. lehetett.El kell képzelni,milyen kellemes és a csukló ízületekre milyen jó hatást gyakorolhatott egy ilyen géppel végzett 8 órás munka,főleg akkor,ha a kő nem koncentrikusan forgott,amely ritkán fordult elő,mert itt aztán nem beszélhetünk semmilyen megvezetésről.

                Olyan régen volt már,hogy feltölthető képet is nagyon nehéz volt levadászni a netről.

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  oldószer, ami egy napos áztatás után lágyítja
                  Pl benzin. A sima szͬntelen szilikon pár nap alatt puhul tőle.
                  BÍ r az is drÍ ga oldószer de legalÍ bb könnyen beszerezhető.

                  Komment


                    Józsi ez egy gyilkos gép volt. Még a cégnél is használatos volt mikor kazántelepeket csináltunk. Megváltás voltak a későbbiek.Mint máshol írtad karosszéria javításnál sem volt köszörű megtanította a kényszer az ember fiát a gyök oldali lapos varratra. Különben tényleg maradt a reszelő, olyat én is csináltam.Ívesre hajlítottam melegen majd újból edzettem. / legalább is igyekeztem/Még relikviaként őrzöm bár használni nem szeretném. A gyári alvázvédőről csak annyit csak mechanikusan érdemes eltávolítani. Régen mikor még lánggal kellett hegeszteni a kasznit akkora füstbe dolgoztunk mintha köd lett volna/ egészség védelem /és tele volt az ember keze égés nyommal. Később váltottunk vágásnál sorokköszörűre mikor volt.

                    Komment


                      a képen láthatóhoz volt hasonlatos,
                      Nekem ilyen volt 3x36v Orosz gyártmány. A készletben volt még fúrógép,lemezvágó olló hasonló súlyban+ a generátora amit 380v-ra kellett catlakoztatni. Nem vot elég a tömege,amikor felvette a fordulatot,iszonyatos zajjal üzemelt. Click image for larger version

Name:	motorépítés 088.jpg
Views:	1
Size:	193.0 KB
ID:	151415 A képen a gép amiről szó volt korábban.

                      Komment


                        Valami ilyesmi?
                        Ehhez legalább három kéz kell!
                        Everything is better when you decide you don't care.

                        Komment


                          Megint menetvágás.
                          Egy metrikus menetű csavar végére szeretnék kettővel kisebb metrikus menetet vágni.
                          A végcél az, hogy a lent látható bilincsbe egyel nagyobb menetes szárat tudjak befogni.
                          Gyárilag nyolcas anya van ráhegesztve, tízes szárral szeretném rögzíteni.
                          Más esetben próbáltam M8-M7-M6 lépéseket, azonban az új menet nem az eredeti csavar tengelyében alakult ki, hanem excenteres lett. Nehéz az M8-ra rátekerni az M7 metszőt, ahol épp rákap, ott lesz az új menet tengelye.
                          Eszterga nincs.
                          Új anya felhegesztése talán lehetőség, vékony az anyag, előtte ezzel játszanék.
                          Click image for larger version

Name:	m8.jpg
Views:	1
Size:	5.4 KB
ID:	151423

                          Komment


                            Eszterga nincs.
                            Furógépbe befogod:a csapot köszörűn,flexen lecsiszolod régen lereszeltük! Kipróbáltam csapot lehet esztergálni furaton keresztülvezetve fúrógéppel(több db-nál)érdemes,egy esztergakést kell rögzíteni a furat túloldalán és méretes csapot lehet vele készíteni
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Nem tudom láttátok, hallottátok -e , de Rákospalotán havazott a múlt vasárnap !!!


                              Aztán megjött a Jézuska ! Magam se gondoltam , hogy így alakul , de össze álltak a csillagok , aztán kos meghágta vízöntőt és megtörtént a csoda .

                              Click image for larger version

Name:	fúróköszörü 001.jpg
Views:	1
Size:	193.6 KB
ID:	152736Click image for larger version

Name:	fúróköszörü 002.jpg
Views:	1
Size:	196.5 KB
ID:	152737Click image for larger version

Name:	fúróköszörü 003.jpg
Views:	1
Size:	191.7 KB
ID:	152738Click image for larger version

Name:	fúróköszörü 004.jpg
Views:	1
Size:	196.4 KB
ID:	152739Click image for larger version

Name:	fúróköszörü 005.jpg
Views:	1
Size:	197.4 KB
ID:	152740..... sajnos csak egy első szériás terméke a gyárnak . De amire akartam -fúrót köszörülni - 2-20 mm ig (nagyon)jó . Csak hát ugye ez ember ( én meg főleg ) telhetetlen , mindig az kéne ami nincs .... Mert ennek a legújabb változata , látom és értem , hogy mennyivel többet tud . ( képekről , videókról )

                              De akkor is ! kurva jó a kedvem , már két este csak fúrót köszörülök - ez elmúlt évek dobozba zárt , két bal kezem termékeit ....

                              Komment


                                kurva jó a kedvem ,
                                Örülök,hogy örülsz!
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X