Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Úgy látom hogy a korábbi hozzászólások időközben más címmel lettek ellátva , így egy kicsit furcsának hat a hozzászólásom ... A szerszámok , fúrók , kalapácsok cím alatt vannak !
    Áthoztam ide a többi után. Annyi sok jó dolog gyűlt össze spontán a témában, hogy kár lett volna értük. A Pancsi gyújtás témában viszont off volt rendesen, ezért nyitottam új témát neki.

    Komment


      #32
      Lemaradt az elejéről a törött kalapácsos hozzászólás! Kérem vissza!

      Komment


        #33
        Pótoltam. Az érthetőség végett muszáj volt kicsit szerkesztenem az első hsz-on. Bocs, hogy pont a témaindító kép maradt le.

        Komment


          #34
          Kalapácsot -ha már úgy indult - viszont vérprofin nyelezek - de ezt nem kérdezte senki

          Komment


            #35
            Azért az sem egy utolsó szempont , hogy nem repül le a kalapács feje lépten - nyomon ! Egyébiránt nekem azt tanították , hogy som-fából , vagy kőrisből van a legjobb nyél ! A nyers nyelet nem lécből , hanem egy hasonló mérető ágdarabból kellett üveglap segítségével ki naggyázni , majd nyelezés után megfelelőre reszelni és csiszolni ....
            Sokszor a most kapható nyelek nem túl jó minőségűek ..

            Komment


              #36
              Egyébiránt nekem azt tanították , hogy som-fából , vagy kőrisből van a legjobb nyél
              Gyertyánfából, hasítva.
              A legjobban nekem a teszkós irányváltós csigafúró tetszik.
              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 nov. 22, 22:12.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #37
                Az is elég rugalmas és kemény ....

                Komment


                  #38
                  Szervusztok!

                  Jaj de jó annak aki,"vérprofin nyelez",én csak úgy elpiszmogok vele,-ebben a korban mit is akarhatnék már?


                  A kezem közelében,olyan 15-18 db. kalapács van,-tartalékban még ugyanennyi.Mindnek funkciója van,van amelyiknek fel van polírozva a talpa és csak olyan helyekre ütök vele,ahol nem szeretném,ha nyoma maradna az ütésnek.A fent említett kalapácsok,amiknek a feje acél,ezen túl,használok még fakalapácsot is igen gyakran.A fakalapácsok száma is megközelítőleg megegyezik a fenti darabszámmal és mindet magam gyártottam.

                  A használat során,természetesen a nyelek szakadnak rendesen,mert óhatatlan,a melléütés,vagy egyéb rosszul választott nyélanyagból eredő törés és akkor pótolni kell.A régi mestereim,azt mondták,hogy a nyelek legjobb alapanyaga a somfa,-melyet nem vonok kétségbe,de felénk nem fordul elő,ezért én az akácfát használom.

                  Amikor a tűzifát hasogatom,midig figyelem,hogy melyik fa alkalmas nyél készítésre és félreteszem,amelyiket alkalmasnak találom.Az akácfának az a darabja alkalmas nyélnek,melynek a bütü metszetén,jó sűrűk az az évgyűrűk,-tehát sűrű a fa.Bütü metszetnek mondják egyébként a fa tengelyére merőleges metszetét.A kiválogatott nyélnek alkalmas fákat azután,elteszem és pihentetem egy pár évig,nem túl védett,jó páradús helyen,amelyik kibír vagy hat évet és nem indul benne repedés,-nos abból esetleg készülhet jó nyél.

                  A bolti nyelek számomra gyújtósok,ha néha szeretnék nyelet venni valamihez,-hát a bolti készletből,esetleg egyet,ha találok,vagy görcs van benne,vagy a száliránya nem megfelelő.Nagyon fontos,hogy amikor nyelet készítünk,a fának az évgyűrűi,bár azok íveltek,de a lehetőséghez képest,párhuzamosak legyenek,illetve közelítsék azt,az ütések irányával.

                  A kalapácsokat soha nem ékelem,az Apámtól tanultam,hogy az ékelés helyett,tele kell verni apró szeggel,addig amíg képes a szeget "bevenni"..Az Apám suszter volt,-gondolhatjátok,hogy püfölt eleget,de soha nem volt lötyögős kalapácsa,ha kell meg is tudom mutatni,mert azt a kalapácsot őrzöm a mai napig és meg nem válnék tőle semmi áron.A cipészek a mai napig használnak,egy olyan szeget melynek az a neve,hogy tex,ez egy olyan speciális szeg,mely tű hegyes,azután felduzzad és egy amorf fejben végződik,melyet kalapács ékeléskor lecsípek.Megjegyzem bovden forrasztáskor szintén használom ezt a speciális szeget,mert a dióban szembeütöm a forrasztandó bovden,működésének ellenirányában,még a forrasztás előtt.

                  Jó kalapácsot találni,vagy vásárolni manapság nem egyszerű,figyelni kell,az ócskapiacon,az ócskavasban és ha látni olyat,amin látszik,hogy gyepáltak vele eleget és mégsincs lepattanva,vagy kitorzsásodva,-hát arra rá kell marni,mint éhtyúk a takonyra",-ahogy felénk mondják,-mert az kincs!

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #39
                    Józsi Te profi kép szerkesztő vagy légyszives egy pár képpel illusztráld is , hogyan kell mindezt csinálni hisz én is láttam már ezt- azt de oly szépen kialakítottakat ritkán. Egyet vegyetek figyelembe nem én vagyok a NYALIGÁTOR és nem ezért írtam mindezt!.

                    Komment


                      #40
                      Egyet vegyetek figyelembe nem én vagyok a NYALIGÁTOR és nem ezért írtam mindezt!.
                      Lehet, ha nem hívod fel rá a figyelmet, Kedves sepy barátom, akkor senkinek sem jutott volna eszébe.....így azonban.....

                      Komment


                        #41
                        A nem repedező fáról jut eszembe.
                        Manapság minden faanyag, illetve fa termék nyers.
                        Vettünk néhány beltéri ajtót, pocsék minőségű, puha fenyő. Annyira friss vágás volt, hogy a mókust ki kellett zavarni a lakából. Beállítottam szépen a zsanérokat, másnapra elhúzta magát az összes. Egy hét játék után meguntam és kivárom azt az időt, amíg kiszárad és beáll. Addig a hálóajtót nem lehet becsukni.

                        - - - Updated - - -

                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A legjobban nekem a teszkós irányváltós csigafúró tetszik.
                        Ez az a termék, amit vídiás betonfúró néven árulnak, majd betonban azonnal kitekeri magából a csigát és betekeri a másik irányba? Nekem a nyomástól a tokmánynál elhajlott derékszögben és átment ventilátorba.

                        Komment


                          #42
                          Ez az a termék, amit vídiás betonfúró néven árulnak, majd betonban azonnal kitekeri magából a csigát és betekeri a másik irányba?
                          Azaz, de én találkoztam már fémfúróval is. Az aluba váltott irányt
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #43
                            Egyet vegyetek figyelembe nem én vagyok a NYALIGÁTOR
                            Tudjuk , te a "latin lover " -vagy ! (a pontos fordítását "csoki"-tól , az Üvegtigris II -ben hallottam én is....)

                            - - - Updated - - -

                            Ez az a termék, amit vídiás betonfúró néven árulnak, majd betonban azonnal kitekeri magából a csigát és betekeri a másik irányba? Nekem a nyomástól a tokmánynál elhajlott derékszögben és átment ventilátorba
                            Urak , elnézést de nekem halvány lila lövésem sincs , hogy hogyan is nézhet ki ez az "izé" , és mire is kellene hogy való legyen ???? Ha nem gond tegyetek már róla egy képet , esetleg egy rövid leírással , hogy ne keljen bután lefeküdnöm ....
                            De lehet hogy ismerem , csak nem tudom a leírtak alapján beazonosítani .

                            Komment


                              #44
                              Egyszerű. Bemész a tescoba és veszel ócsón betonfúró szárat, vagy minőségi fémfúró szárat. Innentől kezdődik a buli, befogod a gépbe, próbálsz vele dolgozni, majd meglepődve tapasztalod, hogy olyan pocsék anyagból gyártották, hogy a fúrószár maradandó alakváltozások sorozatán megy át.
                              Pld. vídia megolvad, csiga kitekeredik, elhajlik a fúrószár.
                              Mivel közben tolod neki, fokozottan balesetveszélyes!

                              Kép sajnos nincs, ha összejön, rakj fel párat.

                              Komment


                                #45
                                Zahi ezt bővebben ha ecsetelnéd.Minden hülyeségre én sem emlékszem!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X