Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ultrahangos tisztító

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ultrahangos tisztító

    A minap sikerült szert tennem egy ultrahangos tisztítóra, igaz hogy csak 50W-os ultrahangos teljesítménnyel rendelkezik de mivel viszonylag olcsó volt megleptem magam vele. Sajna csak karburátor méretű alkatrészek férnek bele de kezdetnek ez is megfelel. Egész jó eredményt értem el , a nagy előnye az hogy a legeldugottabb helyeken is tisztít, én sima mosogatószert tettem a vízhez mert úgy olvastam hogy a víz felületi feszültségét kell csökkenteni. Ha valakinek lenne egy házi tisztítófolyadék receptje ami még ennél is jobb azt nagyon megköszönném ugyanis a gyári folyadékok elég drágák.Click image for larger version

Name:	WP_000021.jpg
Views:	1
Size:	184.9 KB
ID:	157540Click image for larger version

Name:	WP_000023.jpg
Views:	1
Size:	184.6 KB
ID:	157541

    #2
    Kívülről szépen néz ki ha belül is hasonló az eredmény akkor okés!

    Komment


      #3
      Belülről is tisztít! De ezek a kicsi barkács gépek nem birják a hosszú egy más utáni üzemet, vigyázni kell, be kell iktatni neki pihenőket. Egy erősen szennyezett alkatrész tisztítása több óra is lehet!

      De valóban hatékiny!
      Fergusson kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Egy erősen szennyezett alkatrész tisztítása több óra is lehet!
        Akkor ez most miért jó? Mosóbenzin (Brigéciol, foltbenzin), kinek mi tetszik és ecset. Eredmény hasonló. Lidli-gazdaságos mosogatószer + körömkefe: az eredmény ugyanez.

        Persze, ha megvan, akkor használni kell és ez idő alatt lehet mást csinálni. De akkor is, pár óra az sok.
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Akkor ez most miért jó?
          Azért, mert az olyan érzékeny alkatrészek, mint pl. a fenti képen a porlasztó, mechanikailag nem igazán tisztítható. Ez a technika a kicsi résekből és furatokbol is fellazitja a szennyeződést és utána fúvatással, vagy az általad említett mecsetes mosással is lejön a szennyeződés. (Pl:a mostani benzinek útálatos zöld lerakódása.)
          Fergusson, sepy és CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Még vagy 15 évvel ezelőtt, robogó porlasztóját én is ultrahangos masinával tisztítottam ki. Tényleg kihozott belőle minden nem odaillő dolgot! Amit előtte hiába fújkáltam, mosogattam, stb.

            - - - Updated - - -

            Totyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            de mivel viszonylag olcsó volt
            Totyi, azt lehet tudni hogy mennyi az annyi?
            CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Én az Aldinál vettem 7000 Ft-ért, meglepő módon az alján made in Germany szerepel. Marha strapabíró semmit nem kímélem és bírja a strapát. Ami igazán jó lenne abba már beleférnének a blokkfelek is de sajna 120000-től indulnak egyenlőre jó ez is,majd írok a jézuskának.

              Komment


                #8
                Pont ilyent és ott vettem én is. Beletettem ultrás vízbe egy villanyvasút sínt és nem történt semmi.
                Egy volt kollégám aki fűnyírók és fűrészek porlasztóit takarítja vele igen elégedett, de ő petróleummal használja.

                Komment


                  #9
                  Egy kis segítség a használatához...


                  Beletettem ultrás vízbe egy villanyvasút sínt és nem történt semmi.
                  Nem azért hívják tehát ultrahangosnak, mert Ultrát kell beletenni.
                  Kísérletezni kell. A lidlis gazdaságos mosogatószer tehát lehet, hogy jobb hatásfokú. A brosúrában azt írják, hogy max. 15 perc a tisztítási idő. Tehát a pár óra mindenképpen sok - szerintem.
                  sepy, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Nem azért hívják tehát ultrahangosnak, mert Ultrát kell beletenni.
                    Csúnya-csúnya magas labda volt. :-)
                    kicsi76 és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      7000 Ft-ért? Be kell szereznem egyet nekem is. Ha egy karbi belefér már az sem rossz.

                      Komment


                        #12
                        Ezt találtam hirtelen. Nem olcsó, de a méretei miatt valamivel nagyobb dolgok is beleférnek. ULTRAHANGOS TISZTÍTÓ MOSÓ GÉP 1,4 LITER 70W 2év GARANCIA - Műszaki cikkek elektronika szerszám nagykereskedelem és kiskereskedelem - webáruház, webshop

                        Komment


                          #13
                          Voltam kettő Lidlben, biztos voltam ,hogy ott írtátok, hogy ott lehet ennyiért kapni. Nem találtam... Utána csak megnéztem, hogy még is akkor hol, hát Aldi. Voltam Aldiban is kettőben, de sehol nem volt. Kár, pedig beruháztam volna egyre.

                          Komment


                            #14
                            Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Voltam kettő Lidlben, biztos voltam ,hogy ott írtátok, hogy ott lehet ennyiért kapni. Nem találtam... Utána csak megnéztem, hogy még is akkor hol, hát Aldi. Voltam Aldiban is kettőben, de sehol nem volt. Kár, pedig beruháztam volna egyre.
                            Ne add fel, Kedves Béla!

                            Egyébként, régebben volt a Lidl-ben is....pár hónapja. Ott pedig az a "divat", hogy időszakonként megismétlik az árusítását

                            Komment


                              #15
                              Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem találtam...
                              Figyelni kell az újságjaikat (a weboldalukra is fel szokták tenni), mert csak 1-1 hétig tartják az akcijjós termékeiket.
                              És ahogy Fergusson is írta, időnként visszakerülnek a kínálatba ugyanazok...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X