Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Támogatás, adományok a Veterán fórum számára

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Támogatás, adományok a Veterán fórum számára

    Nemrégiben egyikőtök anyagi hozzájárulást küldött a fórum költségeihez. Nagyon jól esett a gesztus, annál is inkább, mert direkt nem tettem közzé gyűjtéssel kapcsolatos felhívást. Némi hezitálás után úgy döntöttem, hogy elfogadok ilyen jellegű segítséget, természetesen kizárólag önkéntes alapon.

    Az oldalnak vannak üzemeltetési költségei, licence díjat fizettem a motor használatáért és minimálisan, de költöttem marketingre is az elején. Ezek az anyagi kiadások, a saját munkámat természetesen nem számolom, mert egyelőre szívesen foglalkozom az oldallal.

    Ezeket figyelembe véve az eddigi adományok és a költségek aránya: 24,35%

    Az adományokat anonim módon kezelem, de adminisztrálom őket, ahogy a költségeket is, így az előbbi arányt rendszeresen közzé fogom tenni. (ebben a hozzászólásban frissítem) Így picit átlátható a dolog, de mégis intim. Hangsúlyozni szeretném, hogy nem várom el senkitől az adakozást, de aki úgy érzi, hogy megteheti (bármilyen kicsi összeggel) attól elfogadok anyagi hozzájárulást is.

    Természetesen rengeteg egyéb módon lehet támogatni a Veterán fórumot. Legnagyobb segítség a felmerült kérdésekre adott részletes és informatív válaszokkal gyarapítani az oldal tartalmát. De segítség még az oldal népszerűsítése is, akár szóban, vagy közösségi oldalakon keresztül.


    A támogatások különböző módjait pedig köszönöm mindazok nevében is, akiknek örömet okoz a Veterán fórum!
    Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2013 jún. 27, 08:33. Oka: 24,35%
    madorka és zahi kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Értem én, hogy értetlen vagyok, de lehet valahol itt találni valami módját a hozzájárulásnak?

    Komment


      #3
      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Értem én, hogy értetlen vagyok, de lehet valahol itt találni valami módját a hozzájárulásnak?
      Teljesen igazad van!

      Én személy szerint annak örülnék, ha valami „modern” dolgot használnátok, pl.: PayPal (teszek majd ide is Donate gombot, ahogy a Veterán apróra tettem), vagy a fejlécben található Flattr gomb lehetne egy alternatíva.

      De természetesen, ha privát üzenetben megkerestek, akkor egyéb technológiákat is egyeztethetünk.

      Köszi!
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        A százalékarány ha jól értem az hogy 4.9 % az adomány és 95.1%(hú beleizzadtam mire kiszámoltam!.....de lehet hogy igy sem jó!)a saját zseb?!Nem tudom ezt beárazni,k.b.menyi ezer Forintban,csak hogy tudjam hová tenni a dolgot!Realista vagyok,tudom hogy minden pénzbe kerül(ingyen sajt nincsen csak az egérfogóban!),jó ötletnek tünik ez az önkéntes adományozás,csak valami nagyon egyszerű módját kellene megalkotni hogy az ilyen nem tul bonyolult ámde jóindulatú ürgék is tudjanak adakozni mint én!Légy szives irj néhány sort ennek a módjáról(jelzem bank kártyát meg ilyesmit elvből nem használok!)
        Maradok továbra is megtisztelő hived:Gyula
        sepy és kvaga kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A százalékarány ha jól értem az hogy 4.9 % az adomány és 95.1%(hú beleizzadtam mire kiszámoltam!.....de lehet hogy igy sem jó!)a saját zseb?!Nem tudom ezt beárazni,k.b.menyi ezer Forintban,csak hogy tudjam hová tenni a dolgot!
          Jól számoltál, de nem szeretném kiírni a pontos összeget. Egyrészt folyamatosan nő picivel, másrészt azt gondolom nem is túl érdekes. De hogy a nagyságrendet be tud lőni, a drága papír nélküli és az olcsó papíros Pannoniák ára körül invesztáltam eddig a fórumba. Viszont hangsúlyozom, hogy ez a saját ötletem volt, saját felelősségem, szó sincs arról, hogy most benyújtanám a számlát a közösség felé. Arra gondoltam jópofa lenne egy ilyen fórum és úgy éreztem, hogy a szabadidőm és anyagi lehetőségeim ennyit még lehetővé tesznek. Két esélyes volt a dolog, simán előfordulhatott volna, hogy nem indul be. Akkor egy x összeget és y munkaórát veszteségként elkönyveltem volna, és más hobbi oldalt találtam volna ki. Most viszont úgy látom, hogy menni fog ez, aminek az is következménye, hogy x-nél többet költök és y-nál lényegesen több meló lesz ez, ha években gondolkodunk.

          Maradok továbra is megtisztelő hived
          Az én hívem semmiképpen ne maradj, mert sok szempontból zavarba hozol és nincs is értelme!

          Akkor már inkább a Veterán fórum közösségének legyél a híve!

          A támogatásra is kérlek, úgy gondoljatok, hogy a fórum közösségét, a fórum jövőjét támogatjátok, nem pedig engem. Csak akkora összeget adjatok (bármilyen pici is), ami nem okoz problémát és csak akkor, ha teljesen önzetlenül örömmel tudjátok adni.

          Legrosszabb esetben még az átutalás jöhet szóba, de nekem a PayPal lenne a legjobb. A legnagyobb kiadás a licence díj, amit én is PayPal-el fizettem. De privát üzenetben meg tudunk beszélni bármit.
          OdinHEM, kvaga és 4 további látogató kedvelte ezt.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #6
            Érdekes lehet ez a Flattr-dolog!Olvasgattam,persze nekem eddig csak nagyon halványan ködlik valami!Ha jól értem ehez is bankkártya kell!?! Az lenne a lényege hogy a betöltött összeget egy kattintással oda lehet juttatni a kedvelt oldalhoz vagy oldalakhoz?!Elég bonyulultnak tünik,legalább is számomra!
            Szia:Gyula.

            Komment


              #7
              apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Érdekes lehet ez a Flattr-dolog!Olvasgattam,persze nekem eddig csak nagyon halványan ködlik valami!Ha jól értem ehez is bankkártya kell!?! Az lenne a lényege hogy a betöltött összeget egy kattintással oda lehet juttatni a kedvelt oldalhoz vagy oldalakhoz?!Elég bonyulultnak tünik,legalább is számomra!
              Szia:Gyula.
              Jól érted a lényegét. Eldöntöd, hogy havonta például 2 eurót szívesen szétosztasz weboldalak között. Aztán kattintasz annak az oldalnak/oldalaknak a Flattr gombjára amit támogatni szeretnél. A 2 eurót pedig a kattintások arányában megkapják a weboldalak.

              Természetesen valahogyan el kell tudni juttatni a pénzt. Leginkább "dombornyomott" bankkártyával lehet ezt megoldani.

              Valóban elsőre bonyolultnak tűnik. Talán picit segít majd, ha magyar nyelvűre is lefordítják a rendszert.

              De azt látni kell, hogy az ötlet pont az ebben az egészben, hogy egyszerűsítse a támogatások kifizetését. Hiszen itt csak egyszer kell pénzt küldeni a közös kalapba, után már egy-egy kattintással lehet 50 vagy 100 forintot eljuttatni másoknak. A Flattr nélkül sokkal macerásabb lenne, havonta 50-50 forintokat küldözgetni mondjuk 10 weboldal számára.
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #8
                Nagyon ügyes!
                Sajnos ez nekem nem jó,amint már irtam elvből nem tartok kapcsolatot semmilyen pénzintézettel!Tehát marad a postai út,légy szives egy privát vagy bármilyen üzenetben adj meg egy elérhetőséget hogy szerény lehetőségemhez mérten hozzá járulhassak a munkádhoz!Talán még jobb is ha nyilt üzenetben,hátha más is szeretne egy kicsit adni!
                Szia:Gyula

                Komment


                  #9
                  szia tz. egyet értek apacsávóval, a támogatással kapcsolatban. tiszteletre méltó amit a fórumért teszel. szeretnék én is a lehetőségeimhez mérten anyagilag hozzájárulni a fórum működéséhez. számlaszám kellene amire lehetne pénzt küldeni. nekem nagyon gyenge a számitó gépes tudásom, nehezen boldogulok vele. pár alap művelet, és vége. tisztelettel, és köszönettel. hajdu 12.

                  Komment


                    #10
                    Köszönöm, hogy gondoltál a támogatásra, küldtem privát üzenetet a részletekről. Nem szeretnék számlaszámot, vagy ilyesmit közzétenni, talán megértitek. De nyugodtan keresetek meg privát üzenetben.

                    Nagyon örülök minden segítő szándéknak, de elsősorban nem az anyagiak miatt. Van valami ködös és idealista elképzelésem arról, hogy milyen lehetne egy egészségesebb világban egy közösségi oldal. Úgy érzem, hogy minden segítőszándék, ehhez visz közelebb minket egy lépéssel. Éppen ezért kérlek titeket, hogy csak picike összegben gondolkodjatok! Mivel sokan használják már most is az oldalt, és remélem a jövőben még többen, így azt gondolom, hogy nagyon sok pici adomány is bőségesen elég lehet a költségekre.

                    Viszont az előnyöket és hátrányokat mérlegelve, a feljebb említett Flatta gombot levettem a fejlécből, ugyanis pontosan nulla tranzakciót generált, viszont picikét lassította az oldal betöltési sebességét.
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      #11
                      TZ! légyszi nekem is küldj egy számla számot privátban, annyi segitséget kaptam már itt, és infót!! hogy nincs pofám csak úgy lógni itt! Várom az üzeneted!

                      Komment


                        #12
                        TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        TZ! légyszi nekem is küldj egy számla számot privátban, annyi segitséget kaptam már itt, és infót!! hogy nincs pofám csak úgy lógni itt! Várom az üzeneted!
                        Szép gondolat! Jó hogy nem privátban kérted a számlaszámot! Hátha így másnak is eszébe jut, hogy küldjön egy kisebb-nagyobb összeget!
                        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                        Komment


                          #13
                          -t5-! azt a számlaszámot szeretném ahova én utalhatok, támogatás címén....sajnálom ha valami félreértés történt...

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              Köszi, nagyon figyelmesek vagytok! De ahogy korábban írtam, ódzkodok attól, hogy számlaszámot kitegyek a netre. Nem tudom miért, de valahogy az olyan fura lenne, hiszen nincs szervezeti háttere a fórumnak... tovább inkább nem ragozom.

                              PayPal linknek viszont híve lenék, azt azonnal felszerelek, ha valaki azon keresztül tud adományt küldeni.

                              Máskülönben marad a privát üzenet. Küldök is egyet mindjárt.
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X