Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Karbantartás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az előző pár levélváltásban éreztem enyhe kakaskodást. Ilyenre szoktam mondani, hogy amíg mások egymáshoz méregetik a p&@#+ket
    Aztán beszállsz te is
    bokor28 és zahi kedvelte ezt.

    Komment


      Viccelsz, az egyik motorod kétszer annyit ér mint az enyém!
      Ha eladom , és az árán veszek Vape-t , már nem lesz mibe rakni ....


      ezek szerint desztilált víz sincs ...
      Igen éppen ez volt a baj...
      Bár lehet hogy felesleges , miután felöntötted , nem kellene a biztonság kedvéért a savsűrűséget is megmérni , ellenőrizni ???? Nehogy valami gond legyen . ( lehet hogy baromság , de sajnos jártam úgy hogy pont az akksi hibájára volt visszavezethető a kevés elektrolit , rossz töltöttségi állapot - pedig nem volt egy éves "JP" - cserélni kellett .)

      - - - Updated - - -

      Ócskább multimétereknél sokszor a mérőzsinór-szonda is hitvány. Ez átlag mérésnél max. akkor probléma, ha áramot mér az ember és eléri a három elemi rézszál max. teljesítményét, melegszik és mászkál az ellenállása. Egyszer elmolyoltam egy potméteres kapcsolás finombeállításával pár órát, mire rájöttem, hogy a drót a ludas.
      Nos ,nem vagyok egy kifejezett villanyász , de akkor valószínűleg ezért mondta "éccsapám" hogy olyan műszert szeretne , amelynek legalább a kapacitás mérési funkciója független a műszer vezetékeitől ?

      - - - Updated - - -

      4804277.jpg

      Ez lenne az? Ha igen,akkor ehhez tényleg komoly „idegzet” kell
      Igaz nem ekkora tudású , de minőségében , mérési pontosságában is elég jónak mondhatót, sikerült becserkészni viszonylag alacsony áron , igaz hogy használt volt .... de műküdik teszi a dolgát.
      Azt hiszem a komolyabb tudású műszerekhez már, az én hozzáértésem kevés , így nincs értelme egy ilyent beszerezzek !
      Valamikor a '90-es évek elején sikerült vásárolni egy orosz analóg műszert , méghozzá autóvillamossági mérésekhez készítve . Pl : fordszám , zárásszög , töltés , ellenállás mérési funkciója is van . (azt hiszem van rajta tükör is , ezért úgy gondolom elég pontos lehet... ) amíg nem volt digitális is ,ezt használtam , és szerintem jól működött , csak tudni kellett mit melyik skálán kell leolvasni !
      Fergusson és bokor28 kedvelte ezt.

      Komment


        https://www.google.hu/search?q=pr%C3...w=1280&bih=608


        ..............................................
        Fergusson és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          ...
          Igen és ha mindezt megvettem!

          Utána kinek fog eszébe jutni,hogy benézzen az ülés alá mikor ezeket rendezgeti?
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Aztán beszállsz te is
            Óóóó, természetesen.
            "Kavarja ez, vagy nem kavarja?" Megint nagyon valószínűen hangzik, amit mond, tehát biztos, hogy hazudik. (Rejtő - A megkerült cirkáló)

            - - - Updated - - -

            [QUOTE=zahi;72349]
            Bár lehet hogy felesleges , miután felöntötted , nem kellene a biztonság kedvéért a savsűrűséget is megmérni -
            Elektrós fórumon sokat rágtuk az akkumulátor, töltés, töltési karakterisztika témát. És az alaptétel, valamint a végkövetkeztetés nagyjából az volt, hogy savas ólomakksit savsűrűség alapján kell(ene) tölteni, illetve ellenőrizni a végpontokat. Régi akkusok ezt mind hangoztatták. A feszültség-töltőáram sok mindentől függ. Nem beszélve a hőmérsékleti kompenzációról. De igazából nézi a fene. Ha olyan töltő van, ami úgy ahogy követi a megfelelő töltési karakterisztikát (mélymerülésnél nagyon alacsony árammal tölteni a minimum cellafeszig, onnan a meghatározott töltőárammal tölteni a vízbontási határig, ott feszültséget korlátozni és hagyni az áramot csepptölteni) akkor az akksi élettartama igen szépen megnő. Ha túlmerítik, túltöltik, akkor pedig rohamosan csökken.

            amelynek legalább a kapacitás mérési funkciója független a műszer vezetékeitől - Egy kis drót belehord az egyenletbe némi induktivitást meg ellenállást is. Olcsóbb készülékeknél megoldják valami tappanccsal, aminek közvetlenül a készüléknél neki lehet nyomni a mérendőt. Gondolom drágábbaknál már beleszámolják a mérővezeték csalását is.
            zahi és Fergusson kedvelte ezt.

            Komment


              „Kavarja ez, vagy nem kavarja?” Megint nagyon valószínűen hangzik, amit mond, tehát biztos, hogy hazudik. (Rejtő - A megkerült cirkáló)
              Kicsi off, belefér

              Rejtő Jenő és a klasszikusok....nem rossz Click image for larger version

Name:	piszkosfred.jpg
Views:	1
Size:	106.3 KB
ID:	147228
              OdinHEM, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                Savas akkunál a desztvíz párolog el és nem kell a savat bántani az én tudásom szerint. Érdemes a pótlás után keveset várni és még egy lényeges ha feltöltöd csak a minimum értékig mert ha elkezded tölteni a szint megemelkedik és biztos, hogy kárt tesz a gépben! Én nem töltök akkut csak kiszerelt állapotban! ,ebből a meggondolásból a meggondolásból. Ifjúságom kedvenc regényei a Rejtő Jenő sorozata.
                Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2015 szept. 25, 10:01.
                zahi, mátéapu és 4 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  Nem tudom, hogy ezt Sepy melyik gondolatra írta a sok közül, azért válaszolok egyet.

                  A kénsav sűrűsége csökken merülés közben, mivel reagál az elektródokkal. Töltéskor pedig nő, mivel a folyamat visszafordul. Ezért alkalmas az elektrolit sűrűségének a mérése (sokkal pontosabban) a töltési szint megállapításra. Pótolni valóban akkor kell, ha esetleg kifolyik. Hogy a szulfátosodás miatt fogy belőle... gondolom előbb kap fenékzárlatot az akksi, mint pótolni kellene. Enne a savméricskélésnek szerintem manapság a mi szintünkön gyakorlati értelme nincs nagyon.

                  A kiszerelve töltött akksi egyik előnyét ismerem. UC3906 IC alapú akksitöltőt raktam össze. Ez egy régi bevált IC ami figyeli az előre beállított feszültség szinteket és úgy kapcsolja a mélykisülés/főtöltés/csepptöltés/töltés újrakezdése fázisokat. Itt majdnem örökre szakítottam az elektronikával. Mire kiderült, hogy az akksi mellé csatolt feszmérő ill. árammérő is bezavart annyit, hogy teljesen megzavarta a töltőt.
                  zahi, mátéapu és heeegany kedvelte ezt.

                  Komment


                    Érdeklődnék,hogy mi van a "Naptár" menüponttal, miért hiányzik a 2016-os év?
                    Január végén jönnek hozzánk a Rozsdamarósok beszámolót tartani a Nordkapp túráról, azt akartam föltenni,de csak múltbeli időpontot tudok megadni...
                    TZ kedvelte ezt.

                    Komment


                      Csak nekem tünt el a kezdőlap oldaláról a Veteránapró ? hülye vagyok , mit nyomkodtam el ?

                      Komment


                        Csak nekem tünt el a kezdőlap oldaláról a Veteránapró ?
                        nem .
                        joker kedvelte ezt.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Akkor hülye vagyok ...http://veteranapro.hu/


                          akkor most mi van ? neked megált a kép és a multhetit nézed
                          Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2016 jan. 15, 22:30.

                          Komment


                            nem megy nekem sem...

                            Komment


                              nem megy nekem sem...
                              Karbantartás volt náluk,de már működik.

                              Komment


                                Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Érdeklődnék,hogy mi van a "Naptár" menüponttal, miért hiányzik a 2016-os év?
                                Január végén jönnek hozzánk a Rozsdamarósok beszámolót tartani a Nordkapp túráról, azt akartam föltenni,de csak múltbeli időpontot tudok megadni...
                                Köszi, erről megfeledkeztem, de most már okés.
                                sepy, jagdtigger és 2 további látogató kedvelte ezt.
                                Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X