Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Átiratási bonyodalmak, kérdés! :)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Segítségeteket kérjük:
    Kinéztünk egy motort, már évek óta nem volt forgalomban. Papírja, tulajdonosa megvan, de: a régi blokkja tönkrement, ezért kicserélték és műszaki nélkül motorozgattak vele a "kertek alatt".
    A blokkcsere nincs bejegyezve a forgalmiba és a működő blokkról se adásvételi se semmilyen papír nincs, egyszerűen áttették egy balesetes motorból és kész.
    Hogy lehet ezt forgalomba helyezni?

    Komment


      #17
      Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      a működő blokkról se adásvételi se semmilyen papír nincs
      Kell egy adásvételi...Én a sógoromtól szoktam venni(még jó hogy mindene van ).
      kicsi76, Titus és 4 további látogató kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #18
        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én a sógoromtól szoktam venni
        Amikor megépítettem a dongómat, akkor jött a nagy kérdés, hogy oké, de -mivel nálam keletkezett a gép- mivel menjek be megkötni a biztosítást? Így aztán kénytelen voltam megvenni (egy olyantól, akinek szintén mindene van...)!
        Ricsi, szerintem Te is meg tudod venni a blokkot...
        Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 nov. 24, 07:41.
        Ricsi95D kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Oké, ez jó ötlet!
          Nálunk is lesz, akinek van mindene!

          Ilyen esetben a motort csak a közlekedésfelügyelet vizsgáztathatja? És ők nem fogják kérdezni,hogy hol van annak a blokknak a forgalmija??

          Komment


            #20
            Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            hol van annak a blokknak a forgalmija?
            Nem kell forgalmi, egyszerűen bevezetik az új számot a motor kiállított új forgalmijába.
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 nov. 24, 10:50.
            Ricsi95D kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #21
              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Amikor megépítettem a dongómat, akkor jött a nagy kérdés, hogy oké, de -mivel nálam keletkezett a gép- mivel menjek be megkötni a biztosítást?
              Ezt nem mondod komolyan Dongóra biztosítás ? És mi alapján számoltak összeget ? KW, vagy CM2 után Mennyit fizetsz ?
              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem kell forgalmi, egyszerűen bevezetik az új számot a motor kiállított új forgalmijába
              Hol vizsgáztattál így ?

              Komment


                #22
                Nagyon helyes -fizessen is biztosítást ! Mert ugye közlekedik , oszt mi van ha "lebontja" a Ferrarim oldalát -ert nem ad meg egy jobbkezes utcát ?
                A sok sutyerák biciklisnek is fizetni kéne ! Országos szinten nagyon sok a szabálytalan biciklis miatti baleset --aztán futhat az ember a pénze után .
                dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Nekem a Pillémre mondták, hogy ugyanazok az átírási, kötelező-biztosítási és súlyadók vonatkoznak, mint a 750 kg összsúlyú utánfutóra. Ugyanis mindkettő könnyűpótkocsi. Vicces. Egyébként azt sem értem, miért kell kötelezőt fizetni, hiszen csak motorhoz kapcsolva vesz részt a forgalomban. És még egy kérdés felétek: az új forgalmiba is beírják, hogy milyen rendszámú motorhoz kapcsolva közlekedhet?

                  Komment


                    #24
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Dongóra biztosítás ? És mi alapján számoltak összeget ?
                    Persze, hiszen letagadhatatlanul SEGÉDMOTOROS KERÉKPÁR. 1,7 LE, 48 köbcenti...
                    Évi 4ezer-x forint a kötelező biztosítás.
                    És természetesen szigorúan bukósisakban hajthatok
                    De végülis jogos! Romettel, Babettával, Rigával simán felveszi a versenyt! Sőt, ősszel egy Simsont hajszoltam vele! . Láttam a pilóta megdöbbent tekintetét a visszapillantójában, hogy jön mögötte egy rötyögő bicikli... jobban odahúz neki, de a bicikli még mindig tapad... a Simson már visít, a dongó még jobban, de még mindig ott figyel a tükörben! Pár száz méteren keresztül hajtottam, majd megkegyelmeztem a gépemnek, visszaálltam a neki is jóleső 25-30-as tempóra.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 nov. 25, 09:37.
                    Ricsi95D kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      SEGÉDMOTOROS KERÉKPÁR
                      Itt van a kutya elásva,mifelénk egy dongós se hord sisakot, hiszen ez egy segédmotoros kerékpár, és nem segéd-motorkerékpár.(röviden segmó)

                      Komment


                        #26
                        madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ez egy segédmotoros kerékpár, és nem segéd-motorkerékpár.
                        meg lehet próbálni kibújni a kötelezettség alól ilyen-olyan magyarázatokkal, megmondom őszintén, én is próbáltam rést találni a pajzson, hogy ne kelljen már bukót viselni rajta. De nincs mese, ez bizony "M" kategória. Inkább fizetek évi 4ezret, minthogy a rend büszke őre irkáljon fel nekem mindenféle csúnya számokat!
                        Sokan úgy gondolják, hogy ez pedálos, tehát bicikli. Persze, akkor a Babetta, Komár, Berva, Simson shul is bicikli?

                        Komment


                          #27
                          4000 ft az rengeteg.
                          Szerintem számold ki a netrisk.hu oldalon, biztos talÍ lsz olcsóbbat.

                          Komment


                            #28
                            Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            4000 ft az rengeteg
                            Pedig ez volt a legolcsóbb smkp. biztosítás (azt hiszem a biztosítás.hu-n kalkuláltam, illetve kötöttem).
                            ~3000Ft maga a biztosítás + baleseti adó.

                            ...de most meg is néztem az általad ajánlott oldalon, jelenleg valóban van olcsóbb, igaz csak pár száz forinttal.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 nov. 25, 10:44.

                            Komment


                              #29
                              Szervusztok!


                              Mi a fene az a "baleseti adó",és még ráadásul plusz?Nem tudok,már elmenni ezen a sok,ilyen-meg olyan adón és,ha véletlen lemarad valami fizetnivaló,akkor jön ám a dörgedelem és a büntetés.

                              Valamikor,nem is olyan régen,a gépjármű felelősségbiztosítás bele volt építve az üzemanyag árába.Gyakorlatilag,ha közlekedünk,a közutakon,akkor és csakis akkor,lehetünk közlekedési baleset okozói,vagy annak elszenvedői,tehát csak akkor lenne indokolt a biztosítási díj fizetése.A fentiekre a legjobb és legdemokratikusabb fizetési mód,az üzemanyagárba épített díj.

                              Azzal,hogy biztosító társaságok garmadáját hozták létre semmit sem csináltak,csak emelték,az inproduktív alkalmazottak számát,nem is kevés bérért,mert kár esetén,régen sem és ma sem szerettek fizetni.Az is nagy igazságtalanság,hogy kikötnek időpontokat,határidőket,amikor biztosítót válthat,a biztosított,egyáltalán milyen alapon,ha egyszer már piacgazdaság van?Amennyiben úgy ítéli meg a biztosítás vásárlója,hogy egy másik biztosítónál,lényegesen kevesebb a "sarc",-hát akkor szabadon,had menjen át,amikor csak akar.

                              Azt se nagyon értem,illetve értem én nagyon is jól,hogy ha úgy döntök,hogy most egy pár hónapig nem használom a járművemet,mert pl.bakon lesz,mert javítom,vagy akármiért,miért kell arra az időre,vagy ideiglenesen kivonatnom a forgalomból,hogy ne kelljen fizetni a biztosítást,vagy fizetem a biztosítást a semmiért?

                              Az utakon egyre fokozódik a rendőri jelenlét,nagy esélye van rá minden közlekedőnek,hogy évente többször is ellenőrzést kap,nem lehetne e,ezeket az ellenőrzéseket arra is felhasználni,hogy a nem biztosított járműveket,csak akkor szankcionálják? Tudom egyébként,hogy rendőri ellenőrzéskor,kérhetik a biztosítási kötvényt és annak nem léte büntetést von maga után.

                              Fütölöghetek én itt még jó sokáig,akkor is marad ez az agyon bürokratizált,motorosokat,autósokat sarcoló akármi,-pedig ez is megérne egy aláírás gyűjtési akciót,mert tűrhetetlenül igazságtalan.Jól fel szokott nálam menni az olajnyomás,amikor ilyen enyhén szólva "takony"időben,bemegyek valami "nagyon fontos ügyeket intéző hivatalba",ahol süppedő szőnyeg és ingújjra vetkőzött ügyintézők fogadnak,unott arccal néznek rám,-mi a fenét is akarhat ez a marha?-természetesen mindez a mi pénzünkből!

                              Üdvözlettel:Che
                              mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Mi a fene az a „baleseti adó”,és még ráadásul plusz?Nem tudok,már elmenni ezen a sok,ilyen-meg olyan adón és,ha véletlen lemarad valami fizetnivaló,akkor jön ám a dörgedelem és a büntetés.
                                Erre a kérdésre sztem a Hyde parkban kapsz választ,rögtön többet is.




                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tudom egyébként,hogy rendőri ellenőrzéskor,kérhetik a biztosítási kötvényt és annak nem léte büntetést von maga után.
                                Ez már nem így van,elektronikusan lekérdezik ott helyben.




                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                marad ez az agyon bürokratizált,motorosokat,autósokat sarcoló akármi,-pedig ez is megérne egy aláírás gyűjtési akciót
                                A Jobbik éppen a múlthéten vette fel a kampánylistájára:

                                Kirabolják a politikusok a magyar autósokat - Hírek
                                Ricsi95D és kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X