Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs kormánycsapágy, Jawa villahíd

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként gyakorlatilag a golyók maximum három ponton futnak a gördülés miatt,akármilyen felületen felfeküdni.Ha TÖKÉLETESEN felfeküdne nem tudna gördülni.
    Arra akartam kitérni, hogy hajlamosabb lessz a berágódásra. Ki lehet szerkeszteni, de szerintem túl meredek szögben találkozik a kettő ez esetben. (de ez csak a saját meglátásom)
    A 90 fokos ékalakú(vagy rádiuszos) homlokbeszúrásba rakott görgőnél nem élen, hanem lapon fekszik fel a golyó. Tehát ha úgy nézzük, az első esetben az igénybevétel szerintem inkább nyírás, a másodikban mindenképpen palástnyomás, ha igazam van, az erők hatásvonala miatt. Amúgy rátapintottál a lényegre, Volt akinek ezt javasoltam egy lehetetlen méretű kormánynyakcsapágy cseréjére.

    Amúgy a Jawa kormánycsapágy szerintem ferde hatásvonalú csapágy, míg az Izs sima nyomcsapágy. A Jawanal gondolom így oldották meg azt a minimális bizonytalanságot is, ami a futógyűrűk növekvő kopásánál jelentkezik.
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 febr. 21, 22:48.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #17
      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Amúgy a Jawa kormánycsapágy szerintem ferde hatásvonalú csapágy
      Igen ez így van.

      Ha minden jólmegy lesz egy bontott csapágy amin ki tudom méregetni a dolgokat, mert ahogy nézem kiadja a méretet, aztán ha jó, veszek egy újat és egy kis esztergálással bemegy.

      Komment


        #18
        Nemrég összedobtam a vasat, szerintem igen jól néz ki a Jawa elejével. A csapágy már megvan, kiadja a méretet, jelenleg méretre köszörülik és hamarosan összeáll.

        Click image for larger version

Name:	2013-03-02-528.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	134852

        Komment


          #19
          Tényleg jól néz ki. Mifajta sárvédőt akarsz rá előre? vagy Duct tape(ragasztószalag) lessz?
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #20
            Van pár hulladék Izs sárvédőm lehet abból flexelek ki egy használható részt és az, vagy kitudja, már nem tervezek mert úgyis mindig változik valami valami miatt. Majd ahogy adja magát.

            Komment


              #21
              gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nemrég összedobtam a vasat, szerintem igen jól néz ki a Jawa elejével.
              Tetszik az indítás. Jók az arányok és szinte hallom a hangját. Csak így tovább ügyesen.

              Komment


                #22
                Azt hogy összedobtam, úgy értettem, hogy az elejét beleraktam félig Jawa félig Izs csapággyal, csak hogy benne legyen, meg ráaggattam a tankot és a sárvédőt, hogy motor formája legyen és lehessen lőni róla pár jó képet a napsütésben. (Csak egy jól kinéző kipuff könyököm volt mindig azon az oldalon ahonnan fényképeztem, a sárvédő is csak a kerékre lett rátéve egy fakockával távtartózva.)
                Utoljára szerkesztve a következő által: gilersx; 2013 márc. 20, 19:07.
                wsievers kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Szerintem CZ kolléga is azt ecsetelgeti amit én is mondani akarok hogy eddig nagyon jól néz ki! Sőt innen már csak rontani lehet rajta
                  CZsolti és wsievers kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Köszi, az összkép nekem is tetszik, de még sokmindenen van faragni való, és sokat kell agyalnom pár megoldáson, de majd a fejleményekről itt is hírt adok. Akit érdekel több is, az a blogomon olvashat róla.
                    OdinHEM, CZsolti és wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Szoktam is olvasni...először véletlenül találtam oda, utána amikor ide regisztráltál, már könnyebb volt visszatalálnom
                      OdinHEM és gilersx kedvelte ezt.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #26
                        OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szerintem CZ kolléga is azt ecsetelgeti amit én is mondani akarok hogy eddig nagyon jól néz ki!
                        Hevesen bólogatok. Valóban ezt akarom mondani és tényleg tetszik a látvány.
                        OdinHEM és gilersx kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Valaki meg tudná mondani, hogy ez a fajta Jawa kormánycsapágy milyen átmérőjű, és kiadná-e ha 48 mm re kéne levenni a külső átmérőjét, hogy jó legyen az Izsbe. Esetleg ha van valakinek fölösbe használható akkor megvenném.

                          Click image for larger version

Name:	front-fork-carrier-piece-ball-bearing.jpg
Views:	1
Size:	16.5 KB
ID:	138426

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X