Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Két részből levő rugó az IZS első villában?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Két részből levő rugó az IZS első villában?

    Sziasztok!

    Egy szétszedett Planet (57-es IZS49-el egyező, majd abba fog bekerülni) villában két darabból állt össze a rugó. Érzésre ez nem gyári. Még ha oldalkocsis gépekre és szörnyű utakra más rugó is kellene - hiába szovjet kütyü - talán azt más hosszal oldanák meg. Nem pedig egy plusz toldattal, ami ráadásul szorul is a villaszárban.

    *máshol láttam betákolt anyákat is már, hogy keményebb legyen a rugózás. Talán ez javarészt szólómotorozáshoz nem kell. A vágott felület is mintha kevéssé gyári lenne. Ez anno széles körben alkalmazott szokás volt?

    Üdv

    Click image for larger version

Name:	IMG_20150118_213241.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	157391Click image for larger version

Name:	IMG_20150118_213308.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	157392Click image for larger version

Name:	IMG_20150118_213324.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	157393Click image for larger version

Name:	IMG_20150118_213359.jpg
Views:	1
Size:	197.8 KB
ID:	157394

    Más fontos kérdés:

    UI.: Helyenként kicsit felületi rozsdás a villaszár, olyan helyen is,, ahova még fel kellene feküdni a szimmeringnek majd később. Keménykrómozásra van ítélve? Ha igen hol csináltassam és milyen árra számítsak?

    Esetleg fémszórás?

    Olvastam a P10 villaszár topikot, végső ítélet ott sem született.

    Ezen a villaszáron gyári textilbakelit persely futna, míg az alsó villaház belsején (ami feltehetően kopott, felújítani lehetetlen, így limitált az elérhető tökéletesség) egy fém persely, ami fogalmam nincs milyen anyagú (de lecserélni sem nagyon érdemes az előbb említettek miatt)... Nem bronz látszólag, mint a 49-ben, de nem is spiáter érzésre.

    Gyári szimmeringház jön Ukrajnából, azzal nincs gond, bár felteszem kínai már.
    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2015 jan. 19, 00:51.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    hol csináltassam
    Boscróm Miskolc Vasgyári út 43. Árat nem tudok !

    Komment


      #3
      Boscróm Miskolc Vasgyári út 43. Árat nem tudok !
      Köszönöm! Akkor Te is a keménykrómozást ajánlanád a villaszár felületének újjávarázsolásához?
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment


        #4
        Ha jól tudom a kemény-krómos javítást úgy tudod megcsináltatni precízen , ha kb 0,4 mm -es(átmérőben) aláköszörülés után viszed krómoztatni ,felvisznek kb 0,3-0,4 mm-t , majd ismét méretre köszörülteted . Az árak a krómréteg vastagságának függvényében változnak, (egyenesen arányosan ) így pontos ár csak utólag ...
        Én a régi Finomszerelvény gyár galván-üzemében , azaz az 59-es üzemben csináltattam ,szerintem jó minőségben (régebben a pneumatikus munkahengerek dugattyúrúdjait is hasonló módszerrel javították itt , de a köszörülést sajnos magadnak kell intézned ) A címük : 3301 Eger -Felnémet Berva -völgy Fram steel KFT Tel :06 36 / 521-855
        Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 jan. 19, 19:47.

        Komment


          #5
          Ha jól tudom a kemény-krómos javítást úgy tudod megcsináltatni precízen , ha kb 0,4 mm -es (átmérőben) aláköszörülés után viszed krómoztatni ,felvisznek kb 0,3-0,4 mm-t , majd ismét méretre köszörülteted . Az árak a krómréteg vastagságának függvényében változnak, (egyenesen arányosan ) így pontos ár csak utólag ...
          Én a régi Finomszerelvény gyár galván-üzemében , azaz az 59-es üzemben csináltattam ,szerintem jó minőségben (régebben a pneumatikus munkahengerek dugattyúrúdjait is hasonló módszerrel javították itt , de a köszörülést sajnos magadnak kell intézned) A címük : 3301 Eger -Felnémet Berva -völgy Fram steel KFT Tel :06 36 / 521-855
          Köszönöm szépen! Budapesten akkor nem valószínű, hogy találok szakit ilyen munkára?
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #6
            A Soroksári úti Fémépítő Kft.-ről olvastam ilyesmit, egy telefont megérne.

            Komment


              #7
              A Soroksári úti Fémépítő Kft.-ről olvastam ilyesmit, egy telefont megérne.
              Köszi, megpróbálom. Amúgy a fémszórás akkor nem ilyenre való eszerint? Mindenképpen a keménykrómhoz kell ragaszkodni?
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #8
                Köszi, megpróbálom. Amúgy a fémszórás akkor nem ilyenre való eszerint? Mindenképpen a keménykrómhoz kell ragaszkodni?
                Csúszó felületről van szó. Ide rugalmas kopásálló felület kell, és a keménykróm ilyen. A fémszórt felületek általában csapágyhelyek, tengelycsapok. Ezeken nem mozog az alkatrész.

                Komment


                  #9
                  Csúszó felületről van szó. Ide rugalmas kopásálló felület kell, és a keménykróm ilyen. A fémszórt felületek általában csapágyhelyek, tengelycsapok. Ezeken nem mozog az alkatrész.
                  Köszönöm, akkor felkeresem az ajánlott helyet a munka elvégzésének ügyén. A pár tized mm visszaköszörülés nem szabadna, hogy veszélyesen gyengítsen a telószárakon nem? Nagyobb biztonsággal vannak azok tervezve gondolom... 33 mm a külső átmérő és 25 mm a belső (az egész 56 cm hosszú).
                  Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                  Komment


                    #10
                    Ezen a villaszáron gyári textilbakelit persely futna
                    Nekem mindig azt javasolták, hogy a textilbakelit perselyt nagy ívben dobjam el. Eredetileg én is szerettem volna ragaszkodni hozzá, de azt mondják, nem lehet vele rendes illesztést elérni. Ha van lehetőséged, használj bronz perselyt fent is!

                    Komment


                      #11
                      Mivel Orosz technikáról van szó így nem okozhat gondot a pár tized milliméter veszteség a paláston. A kemény króm után ugyan oda fog vezetni az utad méretre kell köszörültetni.

                      Komment


                        #12
                        Nekem mindig azt javasolták, hogy a textilbakelit perselyt nagy ívben dobjam el. Eredetileg én is szerettem volna ragaszkodni hozzá, de azt mondják, nem lehet vele rendes illesztést elérni. Ha van lehetőséged, használj bronz perselyt fent is!
                        Köszönöm, ez jó ötlet lehet, csak úgy, hogy nehézkes a hozzáférésem gépgyártó technikákhoz bonyolult lenne nekem ezt megcsináltatni. Neked ilyen cserélt van a gépedben?

                        Meg nem sima persely ez, hanem van egy válla... az alsó persely cseréje így egyszerűbb volna, hiszen az a megszokott faék-egyszerűségű persely.

                        - - - Updated - - -

                        Mivel Orosz technikáról van szó így nem okozhat gondot a pár tized milliméter veszteség a paláston. A kemény króm után ugyan oda fog vezetni az utad méretre kell köszörültetni.
                        Értem, köszönöm. Előbb utóbb elkészül, bár a perselyek lehet maradnak. De szerintem ezt a keménykrómozást nem úszom meg. Örülök, hogy végre lett egyenes telószár, erre a felületi rozsda kikezdte...

                        *Amúgy a gyári teleszkópszárak "tökéletesek", csak egy baleset miatt (huszon-sok évvel ezelőtti) kicsit görbék, ezt szemmel nem látni, de beszerelve azért megérezhető, ott már látszik.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2015 jan. 22, 23:19.
                        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                        Komment


                          #13
                          Köszönöm, ez jó ötlet lehet, csak úgy, hogy nehézkes a hozzáférésem gépgyártó technikákhoz bonyolult lenne nekem ezt megcsináltatni. Neked ilyen cserélt van a gépedben?
                          Nem, én nem cseréltettem le. Sosem próbáltam ki a textilbakelittel sem, minden esetre amikor még aktuális volt, úgy terveztem, hogy azonnal lecserélem bronzra. Erősen meggyőzött az érvelés (a textilbakelit kidagad az olajtól, emiatt állandóan szorul a teleszkóp), egyszerűbb összerakáskor cserélni ezt is.

                          Meg nem sima persely ez, hanem van egy válla... az alsó persely cseréje így egyszerűbb volna, hiszen az a megszokott faék-egyszerűségű persely.
                          Vállat beleesztergálni kb. fél perc. Egyáltalán nem bonyolult alak, emiatt kár volna kihagyni az esztergálást.

                          Komment


                            #14
                            Köszönöm, ez jó ötlet lehet, csak úgy, hogy nehézkes a hozzáférésem gépgyártó technikákhoz bonyolult lenne nekem ezt megcsináltatni. Neked ilyen cserélt van a gépedben?
                            Nem, én nem cseréltettem le. Sosem próbáltam ki a textilbakelittel sem, minden esetre amikor még aktuális volt, úgy terveztem, hogy azonnal lecserélem bronzra. Erősen meggyőzött az érvelés (a textilbakelit kidagad az olajtól, emiatt állandóan szorul a teleszkóp), egyszerűbb összerakáskor cserélni ezt is.

                            Meg nem sima persely ez, hanem van egy válla... az alsó persely cseréje így egyszerűbb volna, hiszen az a megszokott faék-egyszerűségű persely.
                            Vállat beleesztergálni kb. fél perc. Egyáltalán nem bonyolult alak, emiatt kár volna kihagyni az esztergálást.
                            Értem, köszönöm!

                            Amúgy van egy másféle ukrán műanyag ("danamid" jellegű) persely, ami ugyan elég sok utóalakítást igényelt gyári mivoltához képest, de nem szorul a teleszkóp cserébe és nem dagad meg az olajtól sem.

                            Mivel nekem már az esztergálás is "bonyi" (sajnos nem kivitelezhető otthon), ezért minimalizálni kell a gépmunkát sajnos.
                            Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X