Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egykerekű autó Párizs utcáin

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egykerekű autó Párizs utcáin

    Szervusztok . Már valamikor említettem a Filmhíradók Online " oldalt ". Itt található mozgóképet nézzétek meg / ha még nem találtátok meg / : 1932 március Magyar Világhíradó 420/5. " Egykerekű autó Párizs utcáin ".



    A mellékelt képet / ha valakit érdekel , több felvétel is van / 2009 06. 28-án fotóztam a Közlekedési Múzeum előtt - működés közben is láttam / itthon készítették /. A kép címe - miután láttam a régi híradórészletet - " reinkarnáció ". Egykerekű üdvözlettel.

    Click image for larger version

Name:	022.JPG
Views:	3
Size:	140.9 KB
ID:	153806

    #2
    dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A mellékelt képet / ha valakit érdekel , több felvétel is van / 2009 06. 28-án fotóztam a Közlekedési Múzeum előtt - működés közben is láttam / itthon készítették /.
    Zseniális egy szerkezet! Remélem, egyszer lesz lehetőségem kipróbálni egy ilyet!

    Komment


      #3

      Komment


        #4
        Szervusztok. Valóban , semmilyen giroszkópos elven működő szerkentyű nincs benne . Készítője / többet is készített már , ha jól emlékszem / " profin " kezeli a szerkezetet , ezt szavahihető információ alapján mondhatom. Az egykerekű kerékpárt sem egyszerű meglovagolni ,de mégis sok embernek profi módon sikerül / én biztos pofára esnék vele /. Üdvözlettel.
        kedvelte ezt.

        Komment


          #5

          Komment


            #6
            Szervusztok!

            A giroszkóp jelen estben,-úgy vélem az emberi agyban van és mint-ahogy a videón látható nem mindíg működik tökéletesen.A fékezést illetően,azért lehetnek megoldások,akár valamilyen "perem fék",vagy motorfék,de minden esetben a vezető egyensúlyérzékén múlhat a megállás,ha egyáltalán van megállás.Érdekes konstrukció és mindenképp meghajlok a kifundálója előtt,de azért ha szembe jönne velem egy hasonlatos jármű,-iparkodnék a lehető leg szélebbre húzódni.

            Végezetül egy kérdés a "lepedő virtuózokhoz és motoros akrobatákhoz" és esetleg a kaszkadőröhöz,-ezt a konstruciót,hogy kapnátok egy kerékre?

            Üdvözlettel:Che
            Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2012 jan. 16, 00:50.
            barna, és soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Amerikában csinált egy hasonlót egy 'csopperes' srác, és marha nagyot perecelt vele - van róla egy youtube video is:
              Szép kis műszer, kicsit életveszélyes de a hangja marha faca .

              Komment


                #8

                Komment


                  #9
                  Szervusztok. Teszek fel még képet -töröljétek , ha útban ban , vagy csináljatok valamit vele , mert tudjátok, hogy az ilyen jellegű tevékenység nem az erősségem. Üdvözlettel.

                  Click image for larger version

Name:	016.JPG
Views:	1
Size:	114.2 KB
ID:	129632 Click image for larger version

Name:	018.JPG
Views:	1
Size:	131.0 KB
ID:	129636 Click image for larger version

Name:	019.JPG
Views:	1
Size:	139.3 KB
ID:	129637 Click image for larger version

Name:	017.JPG
Views:	1
Size:	139.8 KB
ID:	129635
                  barna, X11 és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10

                    Komment


                      #11
                      Folytatás:
                      Click image for larger version

Name:	020.JPG
Views:	1
Size:	114.4 KB
ID:	129638 Click image for larger version

Name:	021.JPG
Views:	1
Size:	117.7 KB
ID:	129639 Click image for larger version

Name:	023.JPG
Views:	1
Size:	89.5 KB
ID:	129640
                      Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2012 jan. 16, 21:42.

                      Komment


                        #12
                        Gondolom nem én vagyok egyedül -de gyermekkorom nagy élménye volt amikor Badacsonytomajon láttam egykerekü motort és gömben motorozást .kb 1969-70 ben. Az biztos hogy külföldiek voltak.


                        "Egykerekezni" pedig ezzel szerintem ugy lehet hogy ha elég bátor vagy- gyorsításko tulhúzod a gázt ,amitől "felkapaszkodsz" a kerékre és teljesen hasonló a hanyatteső érzés .....vagy nem?

                        Komment


                          #13
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Amerikában csinált egy hasonlót egy 'csopperes' srác, és marha nagyot perecelt vele


                          10 évvel később

                          Utoljára szerkesztve a következő által: Plero; 2012 jan. 21, 10:48.

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              Ő tartja a sebességi rekordot a V8-assal ami 86,5 km/h. 1970 óta ezen dolgozik, az új modelljein már stabilizáló szárny is van. Lehet tőle rendelni is, a legolcsóbb mindössze 1,8 millió forint körül van. Az a vicc, hogy az Egyesült Államokban kapott rendszámot.

                              McLean Monocycles in (1 of 3) Nokia SatNav commercials - YouTube

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X