Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Katonai Csepel motorkerékpárok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Katonai Csepel motorkerékpárok

    Hátha tud nekem valaki segíteni! Keresek és kutatok régi képek után, ami azt bizonyítaná, hogy léteztek katonai alkalmazásra szánt és gyártott csepel motorok. Ezidáig sikertelenül. Amennyiben valakinek van infója, vagy képe ilyen típusról kérem jelezze. Előre is köszi.

    #2
    Bikers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    katonai alkalmazásra szánt és gyártott csepel motorok
    Pannóniákat biztos használt a Honvédség, T5-öst és P10-est is futármotorként, viszont én úgy tudom, ezek semmiben nem tértek el a széria változattól.
    A 125-ös Csepel gyenge volt a feladatra, és abban az időben akadtak alkalmasabb motorkerékpárok erre a célra, mint a 250-es Csepel, gondolok itt a megmaradt BMW-kre, az új Uralokra, és Izsekre.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Sziasztok.A szomszéd bácsika 73 éves és Kiskunfélegyházán volt motoros felderítő 1959-61 között.Öt kérdeztem és mondta,hogy abban az időben voltak 125 és 250-es csepelek a seregben,amik nem tértek el a polgári használatos motoroktól.
      Bikers kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ha szerkezetében nem is, de meg tudnád kérdezni a bácsikát, hogy a fényezésük sem? Valamint, hogy nem e készített fényképe(ke)t a motoros felderítő korából?

        Komment


          #5
          ....persze hogy készített felvételeket --hiszen azért volt felderítő --de azok biztos titkosak
          sepy, sinter és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Click image for larger version

Name:	pic22-1_b.jpg
Views:	1
Size:	24.5 KB
ID:	133753 Igérem amint lesz időm ebből a könyvből majd be-szkennelem a választ.
            sepy, Bikers és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szrevusztok. Még az 1976-os Szolgálati Szabályzatban is benne volt ( akkor kezdtem "önként" sorkatonai szolgálatomat a végeken ), hogy ....kép és hangrögzítő berendezést az objektumok területére ( vagy valami ilyesmi ) bevinni , használni .... TILOS. ( És ezt komolyan is vették / 59-61-ben meg nagyon is / - viccesen , aminek alapja is volt - : 1 évtől 5 évig , 5 évtől kötélig. Üdvözlettel.
              sepy, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Habár nem konkrét válasz a kérdésre, hanem csak "adalék":

                a családi emlékezetben nálunk az maradt meg, hogy a nagyapámat (aki '44-ben érte el a 18 évet, de a háború alatt nem harcolt) '49-'50-ben vitték "továbbképzős" katonai szolgálatra Marcalira és környékére. Mivel a bevonultatottak közül csak ő rendelkezett megfelelő jogosítvánnyal, ezért ezredpostást csináltak belőle - a szolgálati járműve pedig egy itt maradt BMW volt. Állítólag ugyanolyan típusú BMW, amilyet közvetlenül a háború után sikerült "szerezniük" még odahaza (Esztergom-Dorog környéke). Azzal állítólag a cserekereskedelemben vettek részt (magyarul hoztak-vittek-cseréltek amit épp találtak) amíg valakinek feltűnt a jármű és át kellett adni az államnak.

                Ezt apám elmeséléséből tudom, a történet főszereplője '81-ben meghalt, úgyhogy konkrétabb, "elsőkezes" információhoz nincs módom hozzájutni.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  Sziasztok:Sikerült bővebben beszélgetni a bácsival,a Csepelek se a 125-s és a 250-s sem volt másmilyen mint a polgári lakosságnak gyártott.Sajnos akkoriban a Kubai helyzet miatt egyáltalán semmilyen képet nem készíthettek polgári célokra,a katonai szolgálata vége felé viszont kapott egy BMV-t,amit a németek itt hagytak,és az zöld színű volt és az oldalkocsija is.

                  Komment


                    #10
                    Akkor, lehet, hogy vakvágányra futottam. Egy határvárosban élek és az az ötletem támadt, hogy a Csepelemet amit éppen restaurálok, határőrségi színekre fényezném, már ha léteztek ilyenek. Viszont ahogy az elbeszélésekből kiderül, nem igazán találkozhattunk régen katonai Csepel motorkerékpárokkal.

                    Komment


                      #11
                      Ha zöldre fényezed,mi fog történni kedvedre való lesz?
                      És akkor mi van.!
                      Már láttam kiálitáson katonainak kikiáltott burkolt danuviát tányér üléssel megcsodáltam,mellette a gyárit nem ez érdekesebb volt.Azért van a fantáziád,hogy használd.
                      Csak ne vágd meg,ha más ötlet ugrik be legyen lehetőség visszaalakitani.
                      Jó munkát,ha meglesz küldj egy képet kérlek.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Ne keseregj !Nyugodtan csináld meg neked tetszőre , de igényesen szépen , nézegess régi fotókat ebben a témában ,meríts ötleteteket , szereld fel szépen -katonaira . Csak arra vigyáz hogy ne tegyél rá --korban és térben --nem megfelelő dolgokat .Aztán örülj neki --és tegyél mindenki véleményére . A népeknek nagyon fog tetszeni , megigérem ! A hozzáértők pedig .........elöbb az egyre " termő " krossz DANUVIA , export-Withe-T6,7,8,9, Boldor-meg török export ....stb állományt fikázzák .

                        Te--mateapu---nem kéne nekünk meginni egy sör ?

                        Komment


                          #13
                          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Te--mateapu---nem kéne nekünk meginni egy sör ?
                          Benne lennék,ugy is lógok neked,de nem iszom sört.Click image for larger version

Name:	Kép 007.jpg
Views:	1
Size:	197.0 KB
ID:	133757Click image for larger version

Name:	SDC10218.JPG
Views:	1
Size:	111.3 KB
ID:	1337582010 Nyirtét kiálitás megtaláltam.A pancsi egy friss érdekesség.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Ha elkészül feltétlenül teszek fel képe(ke)t. Itt nálunk sok katonai kiegészítő megmaradt a határőrség beszüntetésével, ami korban hozzá passzítható a motorhoz.




                            Köszi a képet. Nagyon tetszik a Danuvia.

                            Komment


                              #15
                              Click image for larger version

Name:	img001.jpg
Views:	1
Size:	209.9 KB
ID:	133771 Click image for larger version

Name:	img002.jpg
Views:	1
Size:	198.4 KB
ID:	133772Click image for larger version

Name:	img003.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	133773Click image for larger version

Name:	img004.jpg
Views:	1
Size:	212.7 KB
ID:	133774

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X