Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Használt járműre van garancia?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Használt járműre van garancia?

    Sziasztok!

    Sok helyen sok baromságot olvastam, ezért megpróbálom itt megtudni arra a választ, hogy használt jármű eladása után meghibásodás esetén a vevő élhet panasszal?

    Saját történet: A családunkban volt 10 évig egy autó(semmi baja nem volt tényleg tíz évig, nem titkoltunk el semmit!), amit eladtunk kb. egy hete kereskedő közvetítésével és mai nap megkeresett a kereskedő, hogy tönkrement az automata váltó, nem csinál semmit...(A történet nem tudom még, hogy igaz-e, meg mi a baja, erre most ne is próbáljatok válaszolni, mert lényegtelen, jövőhéten fogjuk megtudni, hogy a baja, most szervízben van. A kereskedő már arról beszél, hogy majd elharmadoljuk a költségeket, mert a váltó az főalkatrész.)

    Jogilag érdekelne a kérdés, hogy van 6 hónapos szavatosság motor-váltóra, vagy bármi egyébre?

    Ilyenek jutnak eszembe: Mi soha nem cseréltünk vezérműszíjat(lustaságból), tegyük fel, hogy elszakad egy hónap múlva, sok százezres motorkár keletkezik. Kinek kell kifizetnie a keletkezett károkat?

    Nem is írok több hülye példát, igazából annyira gyakorlati ember vagyok, hogy nem is értem, hogyan lehetne bármiféle szavatosságot vállalni egy 12 éves használt autóra, bármi alkatrészére? Egyszerűen ha van ilyen törvény, az nem életszerű, lehetne egy csomó példát sorolni...

    A lényeg, hogy a vevő tényleg perelhet az automata váltó hiba miatt? Nekem kell bizonyítani, hogy vásárlás előtt nem volt hibája, vagy neki kell bizonyítani?

    Üdv. DCS

    #2
    DCS és supermax kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Mikor ezt olvastam a totalcaron, már fel is merült bennem hogy mostanában minden ügyeskedő ezt fogja bizonyítékként lobogtatni, hogy az eladó még az "életével" is felel a járgányáért, amúgy az is elég pikáns, hogy pont egy kereskedő "emberkedik" amikor ők aztán még ha jogos is lenne az igény -gondolok itt arra mondjuk eladás után kiderül hogy 3 darabból van összehegesztve a verda- az ember képébe röhögnek hogy a pénztártól való távozás után... menj a ....-ba, így jártál stb, gondolom valami haverjának adta el, vagy csak egyszerűen le akar húzni.
      APaE jól írja hogy a vevőnek kell bizonyítania a rejtett hiba tényét, ami szerintem nem olyan egyszerű történet, úgyhogy előbb ő Hivatalosan is bizonyítson utána követelőzzön.
      Mondjuk én mikor bármilyen használt dolgot veszek, a "pakliban lévőnek" tudom be hogy rá is fázhatok a dologra......
      DCS kedvelte ezt.

      Komment

      Ugrás az oldal tetejére
      Working...
      X