Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mit jelent a forgalmi engedély "forgalomból kivonva" bejegyzése?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mit jelent a forgalmi engedély "forgalomból kivonva" bejegyzése?

    Sziasztok meg tudná valaki mondani hogy ha a forgalmiba annyi van irva " Kérelemre forgalomból kivonva " /04/ Ez most végleges vagy ideiglenes kivonást jelent:

    #2
    csacsa73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Forgalomból kivont kárművek

    Sziasztok meg tudná valaki mondani hogy ha a forgalmiba annyi van irva „Kérelemre forgalomból kivonva” /04/ Ez most végleges vagy ideiglenes kivonást jelent:
    Az én 2 lapos forgalmimban az volt beírva, hogy "Kérelemre a forgalomból ideiglenesen kivonva", ha "Kérelemre a forgalomból kivonva" van beírva és le van vágva a forgalmi sarka akkor az végleges, de ez a jobbik eset mert nem kell félévente megismételni és ez is visszahelyezhető a forgalomba!
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    Komment


      #3
      -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      visszahelyezhető a forgalomba!
      Csak ha 2005. október 15 előtt lett kivonva és nem bontásra, ha jól tudom...
      link
      Utoljára szerkesztve a következő által: Intrepid; 2012 márc. 27, 14:33.
      -t5- kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csak ha 2005. október 15 előtt lett kivonva és nem bontásra, ha jól tudom...
        Köszi, mert erről eddig nem hallottam...........
        Megint egyik így, a másik úgy?
        Ez a mondat üti a 2005.okt.15-e előttséget:
        "Az érvénytelenített új típusú forgalmi engedély és törzskönyv, vagy a régi típusú forgalmi engedély,"
        Budapest13.hu - Ügyintézés - Forgalomból véglegesen kivont járművek ismételt forgalomba helyezése


        Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 márc. 27, 15:01.
        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

        Komment


          #5
          Tudnunk kellene,hogy milyen típusú forgalmi engedélyben szerepel ez a beírás,mikor történt,le van-e vágva a sarka(vagy kilukasztva)?

          Komment


            #6
            A legbiztosabb, ha a kiszemelt okmányirodánál érdeklődik az ember, hogy az adott helyzetben mik a lehetőségek, nekem úgy rémlik, hogy a fenti dátum előtt végleg kivontakat újra forgalomba lehet helyezni, az az utániakat nem, de ha bontásra lett kivonva, akkor az még tovább bonyolítja a dolgot... de mindenképp utána kell kérdezni, ha lehetséges, akkor még a pénztártól való távozás előtt!
            soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Emlékeim szerint ez csak a gépkocsikra vonatkozik, de azoknál mindre. Csak a bontó igazolásával veszik el a rendszámot ha végleg ki akarod vonatni.

              Komment


                #8
                szürke forgalmi 1991-ben történt a kivonás és semmi baja a forgalminak.

                Komment


                  #9
                  csacsa73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  szürke forgalmi 1991-ben történt a kivonás és semmi baja a forgalminak.
                  Sétálj be vele az okmányirodába és érdeklődd meg, hogy a nyilvántartásban benn van-e és forgalomban van vagy kivonták!
                  Ha 91-ben ideiglenesen vonták ki akkor az már "visszahelyeződött".
                  korompaiistvan kedvelte ezt.
                  A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                  Komment


                    #10
                    Szürke forgalmi

                    Keresgéltem a témákban, de nem találtam a kérdésemre választ.
                    Amikor a szürke forgalmiban az áll, hogy a motorkerékpár forgalomból ki van vonva és a rendszámot is leadták, akkor azt jelenti, hogy a motorkerékpárt törölték a nyilvántartásból és már nincsen a hivatalnak adata a motorról? Olyan mintha nem is létezne?
                    Válaszokat előre is köszönöm.

                    Komment


                      #11
                      Szerintem ez nem jelenthet nyilvántartásból való törlést, csak azt, hogy nem vehet részt a forgalomban.
                      A szürke forgalmis járműveket papír alapon tartották nyilván, tudomásom szerint a mai elektronikus adatbázisban nem szerepelnek, külön kérvényt kell írni egyes adatok lekéréséhez. Ezt már több témában tárgyalták.
                      taluga és Che kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Annyiból szerencsésebb ha ki volt vonva még anno hogy így legalább nem kéri a biztosító 50 évre visszamenőleg a fedezetlenségi díjat.
                        taluga és Duke kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          nem kéri a biztosító 50 évre visszamenőleg a fedezetlenségi díjat .
                          Ez nyilván vicc,ilyet nem kérnek. Persze a nyilvántartásból sem törlik ki,az NKH "papírkarton nyilvántartásában" szerepelnie kell,mert ha nem,na akkor baj van! Ha vásárlás előtt állsz,érdemes lekérni az adatokat,előre,de ezt már tárgyaltuk!
                          taluga kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Ja vicc volt. De kb úgy van ahogy mondod.

                            Komment


                              #15
                              sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ja vicc volt.
                              Gondoltam...........

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X