Közlemény

Collapse
No announcement yet.

OT rendszámos autó vásárlásának/átírásának menete.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    OT rendszámos autó vásárlásának/átírásának menete.

    Kedves Hozzáértők,

    Erősen gondolkozom egy OT rendszámos autó megvételén, hogy végre-valahára saját veterán autóm legyen.
    A dolog odáig megvan, hogy kifizetem az autót, de utána mi az átírás menete? Ha jól tudom, az autót újra minősíteni kell, ehhez viszont 30 nappal előre be kell jelentkezni. Ez azt jelenti, hogy ha veszek egy ilyen autót, akkor azt leghamarabb a 31. napon tudom átiratni? Vagy átiratom rögtön, mikoris kapok egy normál rendszámot, aztán később, a minősítés után új forgalmiért mehetek az okmányirodába (gondolom karitatív alapon adják...), köthetek új biztosítást, stb...?

    Keresgéltem a neten és itt a fórumon is, de sehol sem találtam egy komplett leírást az ügymenetre.
    Pedig azt hittem, a google a barátom...

    Előre is köszönöm a választ! (Mert ugye kapok?)
    ;-)

    #2
    Szervusz . Gondolom az eladó komoly ember. Az ügymenet a következő: bejelented veteránvizsgára , előtte való napon megkötitek az adás - vételi szerződést ( A biztosítást is azon a napon ! Ez azért fontos,mert ha az adás - vétel időpontja és a biztosítás megkötése között napok telnek el az + pénzbe kerül - veterán esetében még egy egész évi díjat is / X x nap / elkérhetnek rossz esetben ! ) Eredetvizsgálat nem kell . A további úgy működik , mint egy normál átírási procedúra. Szerintem bármelyik okmányiroda jó ebben az esetben, mivel OT rendszám már van a gépjárművön . Üdvözlettel.
    Che és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm a gyors választ!
      Logikusnak hangzik amit írtál, ebben csak az a rossz, hogy így elvileg egy hónapig nem tudom használni az autót, hiába az "enyém". Persze lehet írni vagy 5 adás-vételit hetente dátumozva...

      Komment


        #4
        OT rendszámos autót vásárolnál ? Keress itt : ingyenbazar.hu

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X