Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia motoros kis traktor!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Ha már, akkor menjünk bele a részletekbe a jogtárból:



    Kerti traktorra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


    118. § Az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló, a közúti közlekedésben egy egységként résztvevő, és 15 km/h sebességnél gyorsabban haladni nem képes lassú járművet (a továbbiakban: kerti traktor), ha a lassú járműre előírt követelményeknek nem felel meg, legalább a következőkkel kell felszerelni:

    a) olyan, a vezető által menet közben is működtethető és rögzíthető fékberendezéssel, amely a járművet bármely terhelési állapotában legalább 2 m/s2 lassulással lefékezni, és a terhelt járművet 18%-os lejtőn megtartani képes,

    b) olyan kormányberendezéssel, amely a 33. § (3) bekezdésében meghatározott követelményeket kielégíti,

    c) előre fehér, hátra piros fényt adó, éjszaka, tiszta időben legalább 150 méter távolságból látható, nem vakító lámpával (lámpákkal) amely a jármű előtt az utat legalább 10 méter távolságig megvilágítja, az 1,60 méternél nem szélesebb kerti traktoron e lámpát (lámpákat) a jármű bal oldalán, az 1,60 méternél szélesebb kerti traktoron e lámpákat a jármű bal és jobb oldalán egyaránt el kell helyezni, elhelyezési méreteikre a helyzetjelző lámpákra vonatkozó előírásokat kell alkalmazni és energiaellátásuk olyan legyen, hogy a jármű álló helyzetében is világíthassanak,

    d) a 117. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott fényvisszaverőkkel,

    e) a 117. § (1) bekezdés d) pontjában meghatározott fényvisszaverő táblával,

    f) mind az egytengelyes motoros részt, mind a hozzákapcsolt pótkocsit első, fehér színű, nem háromszög alakú fényvisszaverővel.


    A hivatkozott paragrafusok:


    33. § (3)
    A jármű kormányberendezésének olyannak kell lennie, amely lehetővé teszi, hogy a vezető - a jármű terhelési állapotától és sebességétől függetlenül - a jármű haladási irányát könnyen, gyorsan változtathassa, illetőleg a járművet könnyen és megbízhatóan egyenes irányban tarthassa. A kormányberendezés a vezetőre fárasztó rezgéseket, illetőleg lökéseket nem továbbíthat.

    117. § (1) bekezdés c) pontja
    hátul mindkét oldalon, a jármű legszélső pontjától legfeljebb 0,40 méter távolságban, a talajtól legalább 0,35 méter és legfeljebb 0,60 méter távolságban elhelyezett, legalább 50 cm2 hatásos felületű, a 70. § (1) bekezdésében meghatározott, piros színű fényvisszaverővel,

    a 117. § (1) bekezdés d) pontja
    a jármű hátulján elhelyezett, hátulról jól látható, legalább 750 cm2 felületű, ferde piros-fehér csíkozású fényvisszaverő táblával. A táblát úgy kell elhelyezni, hogy alsó széle az úttest szintjéhez legfeljebb 0,60 méter távolságban legyen. A tábla fényvisszaverő képességének olyannak kell lennie, hogy sötétben, tiszta időben távolsági fényszóróval megvilágítva 150 méterről észlelhető legyen.



    Hát ez kicsit több, mint amivel akármelyik általam látott kerti traktor rendelkezett.
    taluga, Kovacsk84 és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      ALLELUJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #33
        Ez így mindjárt egyszerűbbnek hangzik, mint az általam vázolt katymaz...jó dolog a jogtár !

        Komment


          #34
          Köszönöm mindenki segítségét !
          Akkor úgy gondolom ,nekikezdhetek tavasszal a rendberakáshoz !!
          Click image for larger version

Name:	PICT3318.jpg
Views:	1
Size:	191.7 KB
ID:	134315Click image for larger version

Name:	PICT3316.jpg
Views:	1
Size:	190.2 KB
ID:	134316Click image for larger version

Name:	PICT3317.jpg
Views:	1
Size:	180.8 KB
ID:	134317
          Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2013 jan. 19, 14:56.
          taluga és demeter kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Mi gátol meg abban,hogy levedd a karbit meg a kereket és fényesrte drótkeféljed,miközben takaritgatod szépen sorjában megismerkedsz a szerkezettel és megleled a javitandó részeket,a vas részeket meg bekend egy kis maradék festékkel.
            A tél erről szól,néha enged az idő olyankor a nagyobb dolgokat is rendbe teheted,és tavasszal már munkára is foghatod.
            korompaiistvan, taluga és joker kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #36
              Hétfőtől szombatig dolgozok !Vasárnapra mindig van valami .( pl mostanában vasárnap is megyek dolgozni ,csak másik helyre ). Sokszor mire hazaérek sötét van ,ahol fedett helyem van ,ott nincs világítás .
              Hazaérek ,kezdem a begyújtással !
              Azért írtam ,hogy tavasszal ,mert akkor már nyúlnak a nappalok ,enyhébb idő lesz és akkor szétszedem és folyamatosan tudom csinálni !Szerintem március körül hozzákezdek !
              Majd ha kész lesz ,teszek fel fotót !

              Komment


                #37
                Először azt hittem valami falusi BM-13 as Katyusát látok
                taluga és Tamás78 kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #38
                  A hullámpala szériatartozék, vagy csak ideiglenes tető? Oltári egy szerkezet. A lánckerékre tegyél valami burkolatot, mert azt nem a rendőr fogja számonkérni rajtad elsősorban, hanem a feleséged. (Hiányos ruházatra gondolok, pl. egyszárú nadrág, neadjisten bokafixes láb )
                  taluga és Tamás78 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A lánckerékre tegyél valami burkolatot,
                    Oké !
                    Megfogadom a tanácsodat !
                    Én sem szeretném ,ha leszedné rólam a gumicsizmát a cicanadrággal együtt !
                    korompaiistvan, taluga és CZsolti kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Sziasztok !

                      Na , még most értem odáig ,hogy utána nézzek ennek a bonyolult használatba vételnek .
                      (Nem is nagyon foglalkoztam vele .)
                      Rendőr ismerős megkérdezte a helyi közlekedési főnökét ,azt mondta ,hogy használható .
                      Ezután felhívtam a debreceni közlekedési hatóságot ,ott is azt mondták ,hogy használható a fent említett paragrafusban leírtak betartása mellett . Rendszám nem kell rá ! Csak 15-el szabad menni vele .
                      Úgyhogy szétkaptam ,rendbe rakom , festem ,összerakom és izirájder !
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2013 aug. 09, 17:18.
                      CZsolti, taluga és 3 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Csakúgy gyün kifelé majd a ganyéból!
                        Ja és egy fontos dolog amit a fenti paragrafus nem említett: A kerti traktornál nem a bukósisak kötelező hanem a gumicsizma.
                        Jó festegetést!
                        joker, Che és 4 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #42
                          Ez a kis traktor projekt befulladt .
                          Rendbe raktam a pótkocsit teljesen .Jó lett, szép lett .
                          Utána hozzákezdtem a motor részének ,ami viszont katasztrófa .
                          A motor még hagyján ,mert csak a főtengely kotyog ,de a váza a lehajtása rongálás nélkül bonthatatlan .
                          Aki csinálta ,szerintem nem akarta javítani soha .Nem foglalkozok vele ,mert egyszerűbb lenne építeni egyet 0-ról indulva ,mint ezt megcsinálni.

                          De szereztem egy másikat ! Nagyobb, erősebb ,masszívabb .
                          Ebben kérném a segítségeteket . Ez is Pannónia motoros . Van elől ,hátul 2-2 lámpa .Hány wattos izzókat rakjak bele ,hogy világítson mind a négy ? Egyáltalán el fogja bírni mindet a tekercs ?
                          Válaszotokat köszönöm !
                          Üdv Tamás

                          Komment


                            #43
                            Én nem vagyok elektromos szakember, de szerintem a 45W max. annyira jó, hogy négy helyzetjelzőt működtess rajta.
                            Az igényes megoldás (és ami megfelel az előírásnak is) egy 12 voltos generátor beépítése a főtengelyről hajtva, egy jó akkumulátor, 60/55 W fényszóró izzók, helyzetjelző izzók, kürt és féklámpa.
                            Titus és Tamás78 kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              Előre 10W hátra 5W ha látni is akarsz ez első legyen halogén izzó foncsorral.Összevissza 30W az egész félgázon tökéletesen müködnie kell.
                              Tamás78 kedvelte ezt.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #45
                                Viszont az éjjeli szántáshoz jobb a led fényszóró , mint munka lámpa !

                                Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                De szereztem egy másikat ! Nagyobb, erősebb ,masszívabb
                                sinter és Tamás78 kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X