Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa / CZ kerékagy (Jawa 500 OHC kerékagy)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa / CZ kerékagy (Jawa 500 OHC kerékagy)

    Sziasztok!

    Ezek milyen típusú Jawa vagy CZ kerékagyai? Valamilyen krossz Czetkára tippelnék a nagyobb átmérő és a masszív kialakítás miatt, de javítsatok ki, ha tévedek...

    Click image for larger version

Name:	20150817_001448.jpg
Views:	1
Size:	191.2 KB
ID:	157696Click image for larger version

Name:	20150817_001500.jpg
Views:	1
Size:	197.0 KB
ID:	157697Click image for larger version

Name:	20150817_001527.jpg
Views:	1
Size:	197.2 KB
ID:	157698Click image for larger version

Name:	20150817_001532.jpg
Views:	1
Size:	193.6 KB
ID:	157699Click image for larger version

Name:	20150817_001541.jpg
Views:	1
Size:	198.7 KB
ID:	157700

    #2
    Kedves Gergő!

    Talán több eséllyel lehetne megválaszolni,a feltett kérdést,ha a tengelyre merőleges képet is feltöltenéd!Az esélyt tovább lehetne növelni,ha lemérnéd és közzétennéd a fő méreteket,mint, fékdobátmérő,külső átmérő,szélesség,tengely átmérő!Amennyiben jól számoltam,az agyban 18 borda van,mely az erőátvitelt továbbítja,hasonló megoldás van a CZ 450-nél is,de méretek nélkül,számomra beazonosíthatatlan.

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      #3
      .....esetleg egy 500 OHC
      wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Jawa 500 OHC lessz:
        Click image for larger version

Name:	209_224.jpg
Views:	1
Size:	73.9 KB
ID:	147022Click image for larger version

Name:	210_225.jpg
Views:	1
Size:	19.1 KB
ID:	147023
        sepy és CZsolti kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Szervusztok!

          Lehetséges,hogy JAWA 500 OHC 02-es hátsó kerekének az agya,biztosat csak a méretek ismeretében lehetne mondani.Méretek azonban nincsenek,így továbbra is nyitott a kérdés.Azt javasolnám,az egyes azonosítást kérő társainknak,hogy a fényképek mellé,mellékeljenek méreteket is,-mert talán úgy egyszerűbb!A fénykép főleg azért,mert nincs mellékelve hozzá semmi olyan,ami a méretarányt is közvetíti,a pontos beazonosításhoz nem elegendő.

          Kutakodtam a neten egy kicsit és jól el is vesztem benne,mert ezek a JAWA 500 OHC-k oly szépek,hogy az ember nem képes betelni a látványukkal.Azt nem tudom,hogy mennyire megbízhatóak,mert életemben egyszer volt szerencsém vezetni egyet,rövid távon oldalkocsival Zsiar na Hronomban,mely az akkori Csehszlovákiában,Zólyomtól északra,úgy 40 Km.-re van.Nagy élményt nem nyújtott,mert addig soha nem vezettem oldalkocsist és el voltam foglalva,a szerelvény irányításával,no és azzal,hogy a policei meg ne fogjon,mert bennem volt már egy pár sör és tulajdonképp sörért küldtek el.Ami azonban lenyűgözött,a kipufogóból áradó hang volt.Az eset 1969-ben történt,kevéssel a bevonulásunk után,-mindenki haragudott a Magyarokra,a Szlovákok azért mert bevonultunk,az ott élő Magyarok meg azért mert kivonultunk.Az 500-as JAWA próbájának kapcsán,leginkább a hangja és a zabszem maradt meg az emlékeimben és még valami,amit nem írhatok itt le,-mert az már Bokachió,-szóval jó volt fiatalnak lenni.

          Click image for larger version

Name:	JAWA 500 01.jpg
Views:	1
Size:	238.6 KB
ID:	147024Click image for larger version

Name:	JAWA 500 02.png
Views:	1
Size:	670.4 KB
ID:	147025Click image for larger version

Name:	JAWA 500 03.jpg
Views:	1
Size:	198.1 KB
ID:	147026Click image for larger version

Name:	JAWA 500 04.jpg
Views:	1
Size:	305.5 KB
ID:	147027Click image for larger version

Name:	JAWA 500 05.jpg
Views:	1
Size:	339.9 KB
ID:	147028Click image for larger version

Name:	JAWA 500 06.jpg
Views:	1
Size:	146.8 KB
ID:	147029Click image for larger version

Name:	JAWA 500 07.jpg
Views:	1
Size:	206.4 KB
ID:	147030Click image for larger version

Name:	JAWA 500 08.png
Views:	1
Size:	296.9 KB
ID:	147031Click image for larger version

Name:	JAWA 500 09.jpg
Views:	1
Size:	239.2 KB
ID:	147032

          Visszatérve az eredeti témához,-gyönyörűek ezek a gépek,-úgy gondolom,hogy az akkoriban gyártott,akárhonnan származó,motorok közé nyugodtan leparkolhatott,nem kellet szégyenkeznie és ahogy a korabeli motorsportban a JAWA-CZ-által elért eredmények igazolják,úgy a mindennapos használatban sem voltak az utolsók.

          Üdvözlettel:Che
          mátéapu és sepy kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Már megint gyönyörű gépeket ástatok elő amit köszönök.Mit tesz egy csíkozás léte- vagy nemléte most tisztán látszik. Nem csodálom,hogy elindultál sörér Józsi .

            Komment


              #7
              Nem csodálom,hogy elindultál sörér Józsi
              Én akkor nem sörért... hanem egyenesen meg sem álltam volna hazáig (le van tojva az ital, ha ilyen gépem lehet )
              Na jó, a sör sem rossz

              Komment


                #8
                Túrkáltam és az idáig a Sport- hoz tartozó felnit egy másik Jawa felni mellé tettem és rá jöttem az nem azé lehet. A Sport felnije 75mm széles és ez pedig 60 mm széles. A benne lévő azonosító 25-620-56-121 G 07. Mérete 18" és teljesen megegyezik az agy/ dob / része a Sporttal.? Kérdésem mire való és kinek kell?, még krómozható.

                Komment


                  #9
                  A 60mm-es a felni a Sporté(1.85*18). Ami a tiédben van, az a Bizoné 623/633, vagy a 471/472 felnije(2.15*18).
                  http://www.jawashop.com/Rims
                  sepy kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Köszi, csodálkoztam is , hogy a most rajta lévő 3" x 18"-os gumi mellett csak mm-ek vannak a sárvédő pálcáknál oldalanként.Levettem a Titó idejében gyártott első gumim de ezek szerint már az is rossz felnin volt. Akkor lehet vadászni gumit és felni felújítás vagy csere?!.

                    Komment


                      #11
                      A linken találsz. A 350esen elől ugyanez a téma nálam a 3.50*18 as gumival, hogy csak mm-ek vannak.
                      Cz 477:
                      PÃ…â„¢ední pneumatika:2,75 x 18"
                      Zadní pneumatika:3,00 x 18"
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 febr. 06, 20:34.
                      sepy kedvelte ezt.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        Most dereng azért cseréltem le az eredetit mert nem lehetett rendesen kicentírozni és rázott az eleje. Így evvel a szélesebb felnivel a gyári gumival is rossz úton " nyiszogott" berezonált mert hozzá ért a gumi a pálcához. Megoldás másik külső és ráf. Meg volt egy repedés a fékdobon az alu. öntvény alatt. Kavington kell az emlékek felidézéséhezrövid távú memória kopása.
                        wsievers kedvelte ezt.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X