Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 350 638-05 6volt

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa 350 638-05 6volt

    Sziasztok
    Olyan kérdésem lenne hogy hol tudok venni a 638-asomhoz új dinamok meg trafok és a megszakitó és a vipe rendszert holl lehet meg rendelni ? Mit érdemes még kicserélni a biztos működéshez


    #2
    Üdv a fórumon.
    Írhatnál magadról pár szót bemutatkozásként. Látom ez az első hsz-ed.
    A 638-ról:
    a biztos működéshez csak a szakszerű lelkiismeretes karbantartás kell. Sajnos manapság van több ú.n. utángyártott alkatrész melynek minősége sok bosszúságot tud okozni a szakszerű karbantartás mellett is.
    De kezdjük az elején:
    A 638-as 12Vos és generátoros nem tudom mért akarsz dinamót venni rá. Az nem erre a típusra való. Alkatrész sok helyen kapsz, beütöd a google-ba és kidob több találatot is. Magam az E-motorparts-tól szoktam rwendelni de van több más is. Google a barátod
    A generátor/gyújtás témát pont most vesézték ki több fórumon. Itt is , meg az indexes Jawa fórumon is. Olvasd el. Ott sok ismeretet szerzel.Ezeket most nem akarom ismételni.
    Üdv Ba701
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Gábor Garfield Demeter eredeti hozzászólása
      és a vipe rendszert
      Amire te gondolsz az szerintem a Vape lesz
      Ezzel a névvel esélyesebb hogy gúgliban találsz.
      kvaga és Gergőke kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Gábor Garfield Demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok
        Olyan kérdésem lenne hogy hol tudok venni a 638-asomhoz új dinamok meg trafok és a megszakitó és a vipe (Vape) rendszert holl lehet meg rendelni ? Mit érdemes még kicserélni a biztos működéshez (zárójel tölem)
        Vélemény: A 638 12 V-os, 180 W-os generátora (nem dinamó) tökéletesen el tudja látni a feladatát bármi másra (Vape, 150 W) lecserélni fölösleges pénz kidobás.
        A gyújtórendszerrel már akadnak gondok, a Vapenél sokkal olcsóbb megoldás lehet ez: http://jawa.5mp.eu/web.php?a=jawa&o=WjbORxpYOI . További előny a hazai garancia és szerviz háttér.
        kvaga kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Gábor Garfield Demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok
          Olyan kérdésem lenne hogy hol tudok venni a 638-asomhoz ...
          "Imádom" az ilyen fórumozót mint Te!
          Indít egy oldalt, azt se mondja ki fia-borja, ennek ellenére egy néhány ember válaszol neki, annyira sem képes, hogy nyugtázza "elolvastam a hozzászólásokat" (nem kell megköszönni, azt senki sem várja el).
          madorka, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Már bocs de nem volt időm hogy el olvassam dolgozok mint a hülye és nem egész nap a gép ellőt ülök ...... Mindenkinek köszönöm a választ maradok szerintem a Vape rendszernél az nekem szimpatikusabb !! Meg még lenne egy olyan kérdésem hogy a jawahoz az A1 vagy az A jogsi kell ? A választ ellőre is köszönöm (Dolgozok és lehet hogy napokig nem kapcsolom be a gépet )
            Utoljára szerkesztve a következő által: Gábor Garfield Demeter; 2014 jan. 16, 18:34.

            Komment


              #7
              A2 régen Akorlátozott (nekem is az van) A változtatás miatt már én is 40 kW-ig vezethetek mert az A korlátozott megszünt, igy az enyém is A2 lett.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Tisztelt Gábor..... ......! Ne haragudj nem akarok illetlen lenni de ha valahova belépünk köszönünk!Jó magyar mondás szerint " amilyen az agyon isten ,olyan a fogagy isten"
                Titus, Che és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A2 régen Akorlátozott (nekem is az van) A változtatás miatt már én is 40 kW-ig vezethetek mert az A korlátozott megszünt, igy az enyém is A2 lett.
                  Köszönöm a választ sokat segítetek

                  Komment


                    #10
                    Gábor Garfield Demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Már bocs de nem volt időm hogy el olvassam dolgozok mint a hülye és nem egész nap a gép ellőt ülök
                    Hogyan írjam, hogy ne legyen sértő? A munkavégzési stílusod alkalmazása a fórumon nem kötelező. Mi sem ülünk egész nap a gép előtt. A fennmaradó perceinket azzal töltjük, hogy utánanézünk az általad firtatott műszaki kérdés gyakorlati megoldhatóságának. Mert szeretünk korrekt választ adni.

                    Persze, ha jobban megismerünk téged, akkor nyilván árnyaltabban fogok fogalmazni én is.

                    Komment


                      #11
                      Még lenne egy olyan kérdésem hogy ha motornak nincs törzskönyve aszt szabad meg venni ? Vagy inkább egyből mennyek tovább

                      Komment


                        #12
                        Kedves Gábor Garfield Demeter!


                        Dógozzá,de nagyon!

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #13
                          Gábor Garfield Demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          inkább egyből mennyek tovább
                          Mennyééé!

                          (Egyébként a forgalomból kivont járművek többségének nem is lehet, hiszen a törzskönyv 1997. óta létezik. Amit azelőtt kivontak, annak nem lehet törzskönyve. Bővebb infó: Totalcar - Tanácsok - Elveszett törzskönyv?)

                          Komment


                            #14
                            Jawa 634 fényváltó kapcsolója használható 12 V-os Simsonhoz?

                            Komment


                              #15
                              Szerintem igen. Valamikor ezt előszeretettel cseréltük le az MZ-ére a Jawakét minden változtatás nélkül. Ha jók az emlékeim, akkor az NDK-s gépeken egyformák voltak a kapcsolók. Bár ez a 12V megzavar a Simson esetében.Fénykép van róla?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X