Közlemény

Collapse
No announcement yet.

1983-as 205 kilométert futott Romet Kadett beüzemelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Minden elismerésem a Tiétek.De gondolom ez nem mostanság történt, mert a mai teherautó és kamion forgalomban ez már szinte élvezhetetlen és életveszélyes akció lenne. Azért ha megy egy bicajos túránál jobb az én koromban.Avval is 60 km -es túrára vállalkoztam anno.
    Cooter, CZsolti és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      De ugye nem a gyári gyújtásával?
      De igen,gyári gyújtás volt,s van azóta is mind a két motoron ! Soha nem volt bajom a gyújtásával,pedig nagyon sok km ment/megy nálam,szintúgy a másik Pony is hibátlanul megy azóta is ! Csupán a hátsó gumikat kell cserélgetni gyakran mert 2-3 ezer km és vászonra fut a kis Fortune gumi...
      dongos78 és sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        De gondolom ez nem mostanság történt
        2011-ben volt ez a kis túra.Igen a forgalomban időnként volt egy két parás helyzet de túléltük a dolgot
        dongos78 és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          dongos78 ! Látom Te gödöllői vagy,biztos ismerős ez a tábla a hazafelé úton pózoltak egyet előtte a Pony-kClick image for larger version

Name:	Pony túra 033.jpg
Views:	1
Size:	197.6 KB
ID:	139623
          dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Ez ott van a 3-as főút mellett ha jól rémlik.
            dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Ja a legfontosabbat elfelejtettem majdnem: Űberfaszák a kis gépek gratulálok hozzájuk!
              Mi szakközép elsőben 3 osztálytársammal együtt Nagyromettel, Martfűről Siófokra mentünk, majd vissza mindenféle gond nélkül. Úgyhogy én nagyon szép emlékekkel gondolok vissza a Rometre.
              dongos78 és Cooter kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Martfűről Siófokra mentünk,
                gyorsan ránéztem google útvonaltervezőn... Hát akkor Ti bőven túlteljesítettétek a mi túránkat hiszen az több mint 200 km csak oda... Tehát megállapíthatjuk hogy jó gépek ezek a Rometek
                dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Így van! Majdnem 500 km-t vágtunk bele a gépekbe, és egy megszakító cserén valamint egy defekten kívül semmi gondja nem volt a kis csapatnak. Ígyhát ezen megállapítást, mármint
                  hogy jó gépek ezek a Rometek
                  , én is megerősítem. És gyorsan hozzá is teszem, hogy persze csak akkor, ha jó kezekben van a gép.
                  Totyi, dongos78 és Cooter kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Defekt nekem is volt az úton de az nem hiba,defektet kaphat egy BMW vagy egy akármilyen agyonistenített bármely más ipari hulladék is...

                    persze csak akkor, ha jó kezekben van
                    Ez egyértelmű "komoly szakik" által agyonbarkácsolt géppel a helyi közértbe sem indulnék el ...
                    sepy és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ja a legfontosabbat elfelejtettem majdnem: Űberfaszák a kis gépek gratulálok hozzájuk!
                      Mi szakközép elsőben 3 osztálytársammal együtt Nagyromettel, Martfűről Siófokra mentünk, majd vissza mindenféle gond nélkül. Úgyhogy én nagyon szép emlékekkel gondolok vissza a Rometre.
                      Az apám munkásságának utolsó éveit egy(illetve 3) Romet Kadettal töltötte, ami azt jelentette, hogy a 140kg-os ember napi kb 30-40 km-t ment a Vízmű kutjai között ebből kb 20 km földút.
                      Rendszeres probléma volt a küllőtörés, ami az MZ küllőkkel történő átszerelés után is rendszeres maradt, valamint a kuplungház perselye szokott elvásni.
                      Gyújtással soha nem volt gondunk, a motor(ok) szinte télen nyáron üzemelt, amit úgy próbáltunk megoldani hogy volt 3,5 db amiből 2 mindig jó kellett hogy legyen.

                      Komment


                        #26
                        Az összes keleti csodát kipróbáltam de a rometot szerettem a legjobban ha rendszeresen karba van tartva rendkívül hűséges kis gép. Eddíg három volt nálam a harmadiktól is csak azért váltam meg mert oldalról úgy 50-el feltrancsíroztak a körforgalomban (pedig már majdnem kiértem) Jelenleg egy motornak nem nevezhető robogóval járok melózni. Sima lábtartós motorral azóta se merek menni belegondolva abba isteni szerencse hogy nem amputálta le a lábam a lökhárító. Na de nem is ez a lényeg számomra élvezetesebb volt a motorozás a jó öreg csettegővel, mint egy kiskerekű műanyag benzinzabáló nemtommivel amivel ha rámegyek egy kavicsra biztos hogy perecelés lessz a vége.Azért beszereztem egy 69-es komart azzal megyek néha nosztalgiakörre, ha lehet a körforgalmakat megkerülve.

                        Komment


                          #27
                          Totyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          élvezetesebb volt a motorozás a jó öreg csettegővel, mint egy kiskerekű műanyag benzinzabáló nemtommivel
                          Ismerős az érzés . Amikor anno megváltam szeretett ETZ-mtől, és autóra váltottam, nagyon hiányzott a motorozás. Pár év múlva volt lehetőségem, hogy olcsón hozzájussak egy ilyen műanyag izéhez (Hondának csúfolták). Gondoltam majd hozzászokok az automata váltóhoz, az idióta visító hanghoz, ideges alapjárathoz, "majom a köszörűkövön" üléspozícióhoz. Majd jó lesz elszaladgálni, és mégis valamennyire nevezhetjük motornak... Hát, 3 év alatt nem sikerült hozzászoknom sem, nemhogy megszeretni. Aztán ellopták. És az a vicc, hogy egy cseppet sem sajnáltam! Vicces, hogy a kormányt mindig szorítani kellett, szigorúan két kézzel, annyira labilis volt a gép az apró kerekek és a hülye vázgeometria miatt.
                          Aztán megépítettem a dongómat, és ez ezerszer többet ér! Nem olyan gyors, nincs felszerelve kényelmi vackokkal, de olyan szépen el lehet vele csettegni!
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 ápr. 02, 07:08.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X