Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Komar gyújtótekercs vizsgálat

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ha lehet még egy jó tanácsot adnék gyújtótekercs ügyben.Ha mindenképp tekercset kell cserélned semmiképp NE vegyél utángyártottat mert kb 20kmig fog működni ! Sokkal jobban jársz egy használt bontottal(ha működik)

    Komment


      #17
      Hát odáig jutottam el, hogy abban kellene a hibát keresni. De nem szeretném, hogy kicserélem, és semmi sem változik. Ezért is akartam valami módját az ellenőrzésnek. Lehet egy kölcsönkért tekercs kipróbálása lehet a megoldás. Ha azzal működik, akkor tuti rossz az enyém.

      Komment


        #18
        Mérhetsz ellenállást is. Csak a jó értéket nem tudom, kellene egy kontroll, amivel össze hasonlítanád a mért értékeket.
        A kép alapján az a megbarnult tekercs a gyújtó trafód...............szerintem.
        Bár igazad van a kölcsön csere a leggyorsabb megoldás, ha van kitől kölcsön kérni.

        Komment


          #19
          Üdv. Én már úgy is jártam hogy a megszakitó tengelye mely szegecselve van kilazult.A megszakitó hézag pár fordulat
          után eltünt.A gyújtó tekercs rafinált 16000v-ot ad le.Van hogy hidegen jó melegen hol jó hol nem.Belül szokott átütni
          ez sajnos nem mérhető.Egyébként a szekunder tekercs ellenállása 1000 ohm körül elfogadható de ez nem jelenti hogy üzemi állapotban hibátlan.
          Utoljára szerkesztve a következő által: aMiki; 2014 júl. 08, 19:16.

          Komment


            #20
            A gyujtótekercset ha ki van szerelve meg lehet próbálni egy lapos elemmel azzal ha jó, szikrát kell adnia kb 3-4mm-er távolságból. Az is előfordulhat hogy a megszakítón lévő rugó hozzáér a megszekítót tartó tengelyhez a képen lévő alaplapról is hiányzik a szigetelőalátét és a rögzítő verébpatkó ezeket mindenképp pótolni kell.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X