Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Komár moped 1979-es évjárat...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg a fékekkel és a megszakítóval kínlódom
    Szervusz! Na ez a kettő ami tuti nem lesz jó soha, ha "után gyártottat" veszel. Ja meg a gyújtás tekercs!!! Ajánlott "halott vasat" venni donornak. Honlapot nem ajánlok, mert nem tudok csak moped 91 kft-s cuccok eladóit tudnám sorolni. Az meg ugye...
    Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szervusz! Na ez a kettő ami tuti nem lesz jó soha, ha "után gyártottat" veszel. Ja meg a gyújtás tekercs!!! Ajánlott "halott vasat" venni donornak. Honlapot nem ajánlok, mert nem tudok csak moped 91 kft-s cuccok eladóit tudnám sorolni. Az meg ugye...
      Szia pasetta!

      A fékeim, még szegecseltek....és az a baj, hogy kopottak, na meg az idő, ugye...Azt meg lehetne vele csinálni, hogy ragasztatok rá ferodót, szerinted? Ha igen, akkor megcsináltatom,mert az ugyártott totálisan x@r
      A megszakítóval-jelenleg- azt csináltam (mivel sehol sem volt hajlandó bezárni) hogy csiszoltam a "bütyökből" annyit,ami után úgy-ahogy jó lett. Azonban a megszakító "rugóját" kicseréltem a régivel
      Gondolom, a bowdenekkel nagy baj csak nem lehet ?!

      Üdvözlettel!
      pasetta kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Ha a fékeket nézzük én azt mondom: NEM ÉRDEKEL, HA EGY JÁRMŰ NEM SZÁGULD, DE A FÉKJEI JÓK LEGYENEK!!!!
        Ahhoz azonban sok dolog kell. Szerintem, ha profi a szaki, akkor nyugodtan felragaszthatod új ferrodo-val, vagy valamely más fékező anyaggal. Ha a szegecsek bemartak a dobba, akkor már baj van. Ám, ha nem, érdemes finoman felcsiszolni, hogy a ráégett kosz lejöjjön a fémről. Persze ezt tudod, mert minden fékre igaz! A megszakítóval szerintem jót tettél! Gratulálok! Azért nézz egy eredetit vészhelyzeti tartaléknak. Bowdenek: Hát azt hiszem ez változó minőségű cucc. Van amelyik sárgaréz spannolóval készül, másik meg horganyzott vasból. A beszerelések előtt meg kell nézni a gyári méretet, mert van változás a típusok között. Ezeket is hasra csapva gyártják. A lényeg, hogy jól beolajozva ( beáztatva egy órára) kerüljön beszerelésre. Gyakran ez a fogás segít évekig konzerválni a bowdent a korróziótól.
        Fergusson kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kedves Komár-Romet olvtársak!

          Nálam jóval nagyobb tapasztalatra szert tett, "megszállott" márkatulajoktól kérdezném Tisztelettel, hogy a topic-ban indított típushoz, honnan lehetne beszerezni NORMÁLIS! alkatrészeket? Honlap vagy üzlet....stb.
          Mint már említettem, bes....tam pár dologgal...
          Jelenleg a fékekkel és a megszakítóval kínlódom....

          Üdvözlettel!
          Szia attol függ a jó a használt akkor az xmotor motorbontó (de szerintem nincs garancia hogy ojat kapsz amire számítasz) de ha jó meked az utángyártot akkor az alkatrészkirály-t ajánlanám

          Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el
          Fergusson kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Az alkatrészkirály egy kapzsi! Gyakran látom a vaterán, hogy közel 10/ 12 százalékkal drágább, mint egy webshopos bolt!

            Komment


              #36
              pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az alkatrészkirály egy kapzsi! Gyakran látom a vaterán, hogy közel 10/ 12 százalékkal drágább, mint egy webshopos bolt!
              Tudnál nekem kuldeni ilyen webshop ot akk átírom a kölcségvetésr😃

              Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

              Komment


                #37
                pasetta, tibi495!

                Köszönöm a segítségeteket...remélem, egyszer vége lesz ennek a projektnek is

                Üdvözlettel!

                Ja! A fékek annyira nincs elkopva...még van bőven a ferrodóból...
                Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2015 jún. 18, 21:10.

                Komment


                  #38
                  Nagyon szivesen hisz te is feltámasztasz egy rometet és ez a lényeg hogy ezek a csodálatos gépek ne az enyészeté legyenek

                  Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                  Komment


                    #39
                    bembomotor
                    Futármotorosbolt
                    http://www.motoralkatresz24.hu/webár...ár-alkatrész
                    Motorosbolt és Webáruház - Bercse Kft.
                    Nekem a futármotoros boltból hoztak egy kuplung alaplapot ETZ MZ250 hez cuccokat jelentősen olcsóbban, mint az alkatrészkirály árai! Íme a megrendelésem e-maile.
                    Kedves megrendelő!


                    A Futár Motorosbolt Webáruház fogadta rendelését, a raktáron lévő termékek összekészítését megkezdtük, a raktáron nem lévő termékeket lerendeltük a forgalmazótól! Előre is köszönjük türelmét, mindent megteszünk azért hogy ön a legrövidebb idő alatt a legjobb minőségű alkatrészekhez hozzá jusson!Futármotorosbolt
                    ------------------------------------------------------
                    Megrendelés száma: *****
                    Megrendelési információk: Futármotorosbolt
                    Megrendelés dátuma: 2015 május 19, kedd

                    Termékek
                    ------------------------------------------------------
                    1 x Etz 250 kuplung alaplap () = 5.500,-Ft.
                    1 x Etz 250 sebváltó tengely "O" 14x2gyürű () = 100,-Ft.
                    1 x Etz 250 "O" gyűrű berugó tengely 17x2 () = 100,-Ft.
                    1 x Etz 250 tömítés készlet () = 250,-Ft.
                    ------------------------------------------------------
                    Részösszeg: 5.950,-Ft.
                    Házhoz szállítás futárszolgálattal (Futárszolgálat): 1.990,-Ft.
                    Áfa 27%: 1.688,-Ft.
                    Összesen: 7.940,-Ft.

                    Szállítási cím
                    ------------------------------------------------------
                    ------------

                    Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2015 jún. 18, 21:19.

                    Komment


                      #40
                      pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      bembomotor
                      Futármotorosbolt
                      http://www.motoralkatresz24.hu/webár...ár-alkatrész
                      Motorosbolt és Webáruház - Bercse Kft.
                      Nekem a futármotoros boltból hoztak egy kuplung alaplapot ETZ MZ250 hez cuccokat jelentősen olcsóbban, mint az alkatrészkirály árai! Íme a megrendelésem e-maile.
                      Kedves megrendelő!


                      A Futár Motorosbolt Webáruház fogadta rendelését, a raktáron lévő termékek összekészítését megkezdtük, a raktáron nem lévő termékeket lerendeltük a forgalmazótól! Előre is köszönjük türelmét, mindent megteszünk azért hogy ön a legrövidebb idő alatt a legjobb minőségű alkatrészekhez hozzá jusson!Futármotorosbolt
                      ------------------------------------------------------
                      Megrendelés száma: *****
                      Megrendelési információk: Futármotorosbolt
                      Megrendelés dátuma: 2015 május 19, kedd

                      Termékek
                      ------------------------------------------------------
                      1 x Etz 250 kuplung alaplap () = 5.500,-Ft.
                      1 x Etz 250 sebváltó tengely "O" 14x2gyürű () = 100,-Ft.
                      1 x Etz 250 "O" gyűrű berugó tengely 17x2 () = 100,-Ft.
                      1 x Etz 250 tömítés készlet () = 250,-Ft.
                      ------------------------------------------------------
                      Részösszeg: 5.950,-Ft.
                      Házhoz szállítás futárszolgálattal (Futárszolgálat): 1.990,-Ft.
                      Áfa 27%: 1.688,-Ft.
                      Összesen: 7.940,-Ft.

                      Szállítási cím
                      ------------------------------------------------------
                      ------------
                      Kösz

                      Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                      Komment


                        #41
                        Még egy jó hely:

                        KAMIOLDMOTOR&BIKE - KOMÁR,ROMET

                        Én tőle vettem az MZ-hez kábelköteget, 12ezer.... helyett 5500-ért!
                        (Ráadásul jó minőségűt!)
                        pasetta és kedvelte ezt.

                        Komment


                          #42
                          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Még egy jó hely:

                          KAMIOLDMOTOR&BIKE - KOMÁR,ROMET

                          Én tőle vettem az MZ-hez kábelköteget, 12ezer.... helyett 5500-ért! (Ráadásul jó minőségűt!)
                          Szia Balázs!

                          Köszönöm én is a honlapot....tényleg jók az árak, ráadásul nem is rossz a felhozatal....

                          Komment


                            #43
                            Üdv ismét!

                            Úgy néz ki, hogy a betét miatt, amit a h.fejbe raktunk, nekem is h.menetű gyertya kell....U.abban a hőértékűben árulnak mindkét fajtából szerintetek?
                            Ez volna a kérdésem....

                            További Tisztelettel....

                            Komment


                              #44
                              Sajnos ebben nem tudok segíteni. Ilyen gyertyával nem találkoztam. Talán ÉS EZ CSAK EGY HIRTELEN ötlet, meg kéne próbálni egy kicsit laposabbra venni a betét vállát. Esetleg a gyertyán a tömítő alátétet laposabbra venni. -- Lehet azt csinálni?

                              Komment


                                #45
                                pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sajnos ebben nem tudok segíteni. Ilyen gyertyával nem találkoztam. Talán ÉS EZ CSAK EGY HIRTELEN ötlet, meg kéne próbálni egy kicsit laposabbra venni a betét vállát. Esetleg a gyertyán a tömítő alátétet laposabbra venni. -- Lehet azt csinálni?
                                Nos, verni biztos,hogy nem lehet....egyéb eljárást inkább -lemarni a tetejéből vagy keresni hozzá "hosszú " gyertyát...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X