Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forgalmi engedély kereső

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Taluga! Természetesen mindenki másképp látja, ez így van jól.
    Che! Értem amit írtál, a népi kezdeményezés sajnos maximum a fórum témában beszélve maradt.
    Joker! Igen láttam már TÉNYLEG forgalmit gyűjtő embert, s nem "átütögetéshez" használta, hanem valóban gyűjtötte őket. De értem amúgy a célzást.
    OdinHEM, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Fölösleges a szemérmetesség,
      Csak tudod senkinek sem tetszene, ha egyszer csak röntgenezni kezdenék a számokat. Sokan visítanának, olyanok is, akik jóhiszeműen vettek sok pénzé motrot.
      Beagle, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Elkanyarodtak a témától Uraim !

        Már akkor most egyből börtönbe azzal aki beszél a dologról? Mert majd ezt-azt fog csinálni !

        Én viszont pont nagy ívben s...om le az az összes motorost aki nekiáll visítani -féltve a nyomoronc Pannóniáját , mert én nyíltan beszélek !Hisz ki nem ismer olyant --aki--akinek -meg beütő -...stb . Aztán csendben megy a mutyi . Hisz ti írjátok ,hogy egyre több az ilyen olyan , export meg mitt tudom én milyen ritkább vacak .
        Menj végig egy börzén --hány rendszám ,rátéve egy szürke vagy zöld könyv --van az asztalon kitéve .Azok akkor most mit is csinálnak ?

        Volt már a most háborgók közül ---aki odament és lecsezte a szemérmetlen árust ?
        ..vagy csak megkérdezte , hogy mennyibe kerül -még jó lesz valamire .
        Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2013 máj. 28, 05:16.

        Komment


          #19
          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én viszont pont nagy ívben s...om le az az összes motorost aki nekiáll visítani -féltve a nyomoronc Pannóniáját , mert én nyíltan beszélek
          Sajna van akinek a "nyomoronc Pannónia" azonos a földi paradicsommal, mert nem telik neki másra. Te is nagyon jól tudod miért indítottad a témát, mint ahogy az első négy hozzászólás is egyértelmű igényt tükröz. Eddig többé -kevésbé sikerült a fórumot megvédenünk az illegális témák hangoztatásától, amiben neked is szereped volt. Akkor most miért kardoskodsz ennyire

          Komment


            #20
            Akkor ezt most próbálom úgy megfogalmazni, ahogy órán szoktam a gyerekeknek. Nem foglalok állást.

            Mindegyikőtök azért dolgozik és kardoskodik, hogy ezek a gépek megmaradjanak, és hogy tudjatok boldogulni (lényegtelen, hogy magad örömére, vagy másoknak csinálod). Vannak, akik a törvényeket betartva kínlódják végig a hivatalos utat, mert így tiszta, megnyugtató és biztonságos a végeredmény. Nagyon szép dolog... és beleőszülünk. Mivel sok küzdelemmel jár, mérges aki így csinálja arra, aki a szerinte könnyebb utat választja, mert " Ha én végig csinálom...". A törvények ,szabályozások ROSSZAK! A törvényt viszont be kell tartani, mert különben veszélybe kerülök én, a családom, a szeretett gépem, a szeretett fórumom, közösségem... stb. Ez tűnik egyértelműen a helyes útnak. Töri a másik szakom, így hoznék példákat, csak röviden. A nácik, és csatlós országaik lakói anno, mikor a zsidókat elhurcolták helyesen tették. A kommunisták, mikor elvették amit lehetett, a másképp gondolkodókat elhurcolták sötét autókkal, helyesen tették. Hiszen ezek voltak akkor a törvények (OK, kisarkított, de értsd jól). Melyikünk nem szegte már meg valami módon a törvényeket, akármilyen enyhe módon is? Jelentkezzen! "Legalább ne beszéljünk róla" --akkor már nincs is? Nem álszent dolog ez egy kicsit? Akkor itt hol a tisztesség?

            Könnyebb út, megkerülni a rossz szabályokat. Gyorsabban elérhető eredmény, tisztességes vért izzadás nélkül. Mivel így is megoldható, mérges arra, aki papol neki, mert az birka módon szi..tja magát, ugyan azért az eredményért, ráadásul ő is csinált már ilyesmit, akkor mit papol... De ez meg veszélyes is lehet és nem csak rá nézve... ráadásul erkölcsileg is elítélik, ha kiderül, ha felvállalja. Helyes e erről beszélni? Egyáltalán aki elkezd erről beszélni csinálta e már? Miért is félünk erről beszélni? Strucc-fej- homok?

            Valami fölött elsikkadtunk. Mindannyiunknak ugyan az a célja! Ugyan azért dolgozunk. Ugyan azok a dolgok hátráltatnak minket. A veteránok mindannyiunk szívügye! Ez meg jó cél. Még a sokat fikázott "díler" is ezért tesz mert megment belőlük egyet-egyet. Az, hogy miért teszi e mellett nem lényegtelen?
            Che megállapítása ide vág! Nem azokat a dolgokat kellene erősíteni, ami összeköt minket? E helyett rágódás a különböző utakon és nézőpontokon. A szabályozásokkal van problémánk, akkor nem azon kellene változtatni?
            Mód van rá... és most jöhetnek a "Naiv vagy" meg a "Nem sikerülhet" és "Más sem fog megmozdulni" sztenderd dumák.
            Én meg kérdem: miért? Próbáltad már? Ha igen és nem sikerült? Akkor mi van? Ha a géped bedöglik megpróbálod megcsinálni... elsőre nem sikerül. Hagyod a francba?
            "Én dolgozom, el kell tartani a családot" Én is! Nem b...szol el épp elég időt a műhelyedben munka után? A hivatalokban papírokért küzdve? Ha ebből erre is fordítanál, mi lenne?
            Ez a mostani helyzet egyik tábornak sem jó! (Nézd már még egy közös pont!)

            Talán csak némi számítógép előli seggfelemelést igényelne, meg hogy erre szánd az egyik nap a romos vas kalapálgatása helyett az időd.
            Kifogást mindig lehet találni, és nyugodtan húzgálhatjátok tovább egymás bajszát, hogy ki hogy oldja meg, és kesereghettek, hogy mi volt megint az okmányirodán... vagy...

            Komment


              #21
              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Pannóniáját , mert én nyíltan beszélek Sajna van akinek a „nyomoronc Pannónia” azonos a földi paradicsommal, mert nem telik neki másra. Te
              Most miért forgatod ki a mondanivalóm? Nagyon jól tudod , jelen pillanatban a " nyomoronc " nem ilyen aspektusban hangzott el ehogy most értelmezni próbálod!


              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              mert nem telik neki másra
              ..ez megint csak egy álszent megállapítás---ismerve a Pannónia árakat .

              -- azt mondatom miárt nem idézed és boncolgatod ::TI PANNÓNIÁSOK MONDJÁTOK ,HOGY SOHA NEM VOLT ANNYI BURKOLT MEG ILYEN OLYAN RITKÁBB féle mint ahogy most szaporodnak ?

              --de ---ha az jót tesz a közerkölcsnek --én is bedugom a fejem a homokba ,a tiátek mellé . Csak utoljára megkérdem : nincs-e valaki látókörében egy a fent kerestt lakókocsis dologból ?

              Aztán este felhívom söveny kollégát ,hogy törölje a témát . Jó így ?

              Komment


                #22
                én amikor a veteránozásra adtam a fejem rövid idő alatt levágtam, hogy ezen a környéken (Vác, 2 es főút Bp) nem lehet nem jogtiszta motorral gurulgatni. Az ok. ha soha nem állítanak meg vagy beadod hogy csak 50 ccm de mi van ha balesetet okozol, vagy szenvedsz??? Rögtön rendőrség stb aztán viszik a mocid a telephelyre. Számoltam de piszkosul. Mennyi pénzt, és főleg időd fáradtságot töltenék a lepapírozással, ráadásul a sikertelenség lehetősége mellett?? Nos így kerestem motort ami belefér a keretbe de papíros. És nem ugrottam bele egy sokkal szebb, felújított Csepelbe, amihez "tudok adásvételit adni" szöveg jött. Én ilyen vagyok, azóta is nyugodtan húzom a gázkart. De elismerem azokat is akik mégis belevágnak és sok sikert is kívánok hozzá!!!

                Komment


                  #23
                  Ha ettől "tisztább" lesz a fórum, hogy nem írunk ilyen témába... mért ne.. (töröljük a témát akkor!) de ettől még ugyan úgy át lesz ütve a századik Pannónia vázszáma TLB-re, export White-ok futószalagon felsufnizva... ugyan úgy árulják majd hegyekbe a forgalmit.. nem tőlünk, s a morális elítéléstől fog ez megszűnni, vagy változni. Aki csinálja/csinálta továbbra is teszi, személy szerint az én motorjaimra jöhet röntgen, meg ami akar, mert tutira nem átütött, ahogy előttem írták "nyugodtan húzom a gázt". S ez nem a szokásos "dögöljön meg a szomszéd tehene" hozzáállás, mert el tudom hinni, hogy kínos lehet egy vásárolt motornál ha kiderül, hogy valami okosság van benne.

                  Komment


                    #24
                    dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    töröljük a témát akkor!
                    Ennyi az egész...tegyétek azt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #25
                      Én úgy látom hogy amíg van lósz@r addig lesznek verebek is. Vagyis amíg megveszik az átütött vázszámos motort, vagy keresik a forgalmit a donorhoz addig lesz is aki csinálja, kínálja. Az autóknál ez sokkal jobban dívik, ott sem tesznek ellene komoly lépést. A veterán járműveknél is ha meg lehet csinálni büntetlenül úgy is lesz aki megkockáztatja. Az már csak az én személyes nézőpontom hogy én is jobb'szeretek nyugodtan aludni.
                      Ez kinek-kinek az egyéni megítélése neki még mi fér bele....

                      Komment


                        #26
                        Fiúk! Én úgy látom megin kakas viadal van a szemét dombon! Bocsánat de mások / fentiek/ elfuserált törvényei miatt régi ,jó barátságok forognak kockán. Pedig nem kellene ezen civakodni. A Barátságot / közösségünket/ kellene tovább erősíteni és régi sérelmek miatt egymást enni! A" fentieket" nem az előttem szólókra gondolva írtam.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2013 máj. 28, 18:55. Oka: pontosítás

                        Komment


                          #27
                          Így van Sepynek igaza van skacok. PEACE!

                          Komment


                            #28
                            taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Akkor ezt most próbálom úgy megfogalmazni, ahogy órán szoktam a gyerekeknek.
                            taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            mert az birka módon szi..tja magát
                            taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Még a sokat fikázott „díler” is ezért tesz
                            taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem b...szol el épp elég időt a műhelyedben munka után?
                            Tudom, hogy az első mondat a másodikkal együtt értelmezendő:


                            taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem foglalok állást.
                            de nem tudtam kihagyni.
                            Everything is better when you decide you don't care.

                            Komment


                              #29
                              Nem szeretnék én a béke bíró szerepébe tetszelegni mert tudjátok a falka is mikor összekap és egy közéjük áll sok esetben azt marják meg a végén közösen. De egy biztos felsőbb körökben is annak örülnek ha nincs összetartás mert akkor nem tud képződni egy erős, ütőképes mag. Sajnos ez kis hazánkra fokozottan érvényes_ mondom ezt mindenfajta politikai hova tartozás nélkül.

                              Komment


                                #30
                                UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tudom, hogy az első mondat a másodikkal együtt értelmezendő:
                                EBBEN SEM FOGLALOK ÁLLÁST

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X