Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia 156 varrógép javítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van még egy lengye
    Nem érdekel még egy,ha van helyed szivesen adom nem volt kipróbálva de egyben van,asztallal együtt"lábas"
    CZsolti kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #17
      mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem érdekel még egy
      Az elején kezdted! Családunkban az egy főre eső varrógépek száma elérte az 1 db-ot. Mindenkinek van saját varrógépe!!!
      OdinHEM és wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Nálunk 1,5-az arány.......
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #19
          CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Én nyertem,nállunk ez 2+/fő.
            CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nálunk 1,5-az arány...
              mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem érdekel még egy,ha van helyed szivesen adom
              Szóval ezt az arányt szeretnéd az én javamra korrigálni?

              Komment


                #22
                Nekem csak álványként szolgál,de nem célszerű,nem győzöm a pancsi cuccokat visszarakosgatni a pedálra,ott van hely.
                A "kilós"tárhely pedig nem az én kedvencem.
                CZsolti kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #23
                  Ha már mindenki "coming out"-ol, én a bőrvarrógépekre kattantam rá. Kizárólag lábbal hajtós, nem baj ha száz évnél idősebb, mert tökéletesen tudnak működni most is.




                  Az a Pannonia gép nagyon szép, minden benne van, ami jellemző az 50-es évek formavilágára.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    #24
                    Hogy végre valami konstruktív dolog is történjen ebben a topicban. Kiszereltem a szöghajtóművet, ami egy kis műszerészremek a maga nemében. Elrettentésül szolgáljanak a következő képek azoknak, akik azt állítják, hogy napraforgó olajjal is jól üzemel egy varrógép. Persze egy darabig igen. Utána úgy beáll és összeragad, hogy csak tüske-satu-kalapács kombinációval lehet kiverni azt az alkatrészt, aminek egy erősebb huzattól illene arrébb tolódnia ...

                    Click image for larger version

Name:	DSCN5829.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	134321Click image for larger version

Name:	DSCN5810.jpg
Views:	1
Size:	188.8 KB
ID:	134322Click image for larger version

Name:	DSCN5824.jpg
Views:	1
Size:	190.5 KB
ID:	134323Click image for larger version

Name:	DSCN5825.jpg
Views:	1
Size:	181.3 KB
ID:	134324Click image for larger version

Name:	DSCN5827.jpg
Views:	1
Size:	173.5 KB
ID:	134325

                    Elvileg az a kis vállas persely nyomja arrébb a kúpos tüskét a csőtengelyben, ami egyben a fogaskerék tengelye is. Ez hajtja a félholdat, ami a hurokfogót (hajó) tologatja maga előtt. Ha megtisztítottam, akkor majd arról is csinálok képeket.
                    és mátéapu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Azért az elgondolkodtató, hogy a motorkerékpárral együtt a varrógépgyártást és a szerszámgépgyártást - tehát minden precíziós munkát igénylő technikát és technológiát - száműztek tőlünk a nagy gazdasági összefogás nevében.

                      Komment


                        #26
                        Egy varrógép felújításához (ezúttal nem a Pannónia) keresek 1 pár; i = 1:1; z=22; m=1 méretű kúpkerekeket. Lehetőség szerint edzett acél mart, vagy gyalult fogazattal. Ha valamelyikőtöknek volna ilyen feleslegben, akkor arra kérném, hogy privátban válaszoljon. Más fogszámú és modulú is lehet - lényeg az 1:1-es áttétel - de a beépítési méretek miatt a fejkör nem lehet nagyobb átm.24-nél.

                        Előre is köszönöm a segítséget.

                        Komment


                          #27
                          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A talpnak úgy kell mozdulnia, hogy lent jön előre, majd kiemelkedik, és hátratolja az anyagot...
                          mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egy szerü vezérlésbeállitás!
                          Wsievers, Mateapu!

                          Köszönöm a hozzászólásaitokat. Valóban vezérlésbeállítás volt, de egyszerűnek semmi szín alatt nem nevezném. Mint kiderült a forgattyúkar melletti excenter volt 90°-kal elfordulva a normál helyzethez képest.
                          Click image for larger version

Name:	Pannonia_156_varrogep_05 felirat.JPG
Views:	1
Size:	153.2 KB
ID:	134492

                          Erre ebből a könyvből jöttem rá: Orbán Ferenc: Háztartási varrógépek. Hosszas lelki készülődés és némi olvasás után nekivágtam és végre jól működik. Az biztos, hogy nem véletlenül képeztek varrógép műszerészeket. Ez valóban egy külön szakma.

                          Egy hónap után jutottam el oda, hogy a gépkönyv karbantartási rész első bekezdését végre tudom hajtani: "Tiszta petróleummal mossa át a kenési helyeket, majd rövid járatás után egy-egy csepp műszerolajjal kenje be azokat."
                          barna, wsievers és 3 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            Van néhány javitani való varrogépem.Esetleg irógép.Bevállalod.?
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #29
                              mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Van néhány javitani való varrogépem.Esetleg irógép.Bevállalod.?
                              Csak akkor, ha kéthengeres czetkaemblémás. .

                              Komment


                                #30
                                CZ jelzésü "magvetőt " is javítasz ? Mert hosszabb használat során néha megszorul.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X