Közlemény

Collapse
No announcement yet.

5. MiniTorino találkozó és túra (2011. október 22.)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Természetesen a szalonnasütés csak jó időben kivitelezhető, így, ha előbbi nyer, "B" tervként az étterem tartalékban marad :-)
    Nem kell megijedni, 350 Ft.-ért már van leves és 1100 Ft. körül második fogás :-)

    Komment


      #32
      Végül is! Az étterem is játszhat megvan a hangulata!!!! Csongrádon is jók voltak a spontán menük!

      Komment


        #33
        Üdv Mindenki!

        Új tagként szeretnék résztvenni a Mini Torino túrán egy Fiat 126 BIS tipusú géppel!
        Remélem sikerül Ceglédről időben a Boldizsár utcához érni!

        Komment


          #34
          Szevasz!

          Köszi, felírlak! :-)
          Cegléd nincs olyan messze...jöttek már (és lehet, hogy most is jönnek) Békéscsabáról is,
          de pécsi résztvevők is voltak már...

          Pont ma ment el az M7-esen egy szürke BIS Budapest felé a 272-es busz mellett, amin utaztam

          / / / / /

          TZ: még a végén a többi találkozó szervezői utálni fognak (engem), hogy kitetted a rendezvényt a címlapra...

          De azért köszi
          Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 okt. 10, 18:04.

          Komment


            #35
            Sziasztok, TZ felpiszkálta az érdeklődésemet. Bár momentán se 850-esem se 500-asom se más FIAT-om nincs, szívesen csatlakoznék (Azért azt el kell mondjam, hogy volt 850-es is a családban és ifjú koromban volt egy 500-asom, de csak hogy legyen alibim jönni.) Szóval alapból motorral jönnék (Ural vagy Suzuki meglátjuk), de ha komolyan tervezitek a szalonnasütést és nagyobb lenne a csomag mennyisége, akkor szívesen beindulok egy Vitoval, amibe valószínű a cuccokon kívül még egy kis FIAT is elfér, ha úgy hozza a sors. (persze miért hozná úgy?) Ez esetben viszont kellene beszélgessünk a cuccok átvételéről.
            Motorral én Bicske és Felcsút között -esetleg Lovasberényben- csatlakoznék Hozzátok, lévén itt megy el a csapat a házam mellett, így kényelmesebb lenne az életem.

            Komment


              #36
              Akos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              TZ: még a végén a többi találkozó szervezői utálni fognak (engem), hogy kitetted a rendezvényt a címlapra...
              Nincs itt semmi kivételezés kérem szépen. Van értelme kiemelni ezeket a témákat, mert rendszeresen látogatod a fórumot, életben tartod a találkozó témáját, válaszolsz a kérdésekre, szóval van gazdája dolognak. Ha más rendezvényszervező is megtenné ugyanezt, akkor ők is kaphatnának önálló alforumot. Egyébként viszont elég félrevezető lenne.

              A témánál maradva egyelőre úgy tűnik, hogy utas nélkül megyek.

              Zeger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok, TZ felpiszkálta az érdeklődésemet. ...
              Ez szuper. Nekem is a Lovasberényi csatlakozás lenne a legegyszerűbb.
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #37
                Akkor veletek a kastély előtti parkban :-)

                Zeger: köszi a felajánlást, ha nagyobb adag cucc jönne össze, szólunk :-)

                Bár egy kisasztal két székkel szerintem minden autóban elfér + én viszek egy nagyasztalt is (persze összehajtva :-) ).

                Gondolom, azért szívesebben jönnél motorral, mint kisbusszal...:-)



                Nnnna...

                Végre helyére került a program utolsó, hiányzó kockája, az étlap is elkészült (persze a szavazás miatt még kicsit várok a pontosítással, de feltételesen megbeszélem a vendéglővel).

                És most hátra is dőlhetnék kicsit, ha nem kellene holnap este a meglazult, bal első futóművemet kicserélnem, hogy vasárnap tudjak menni Tatabányára...
                Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 okt. 13, 21:48.

                Komment


                  #38
                  Kijöhetsz akár előző este is. Tudod, sör, csajok .....



                  Persze, de nem probléma. Amíg jó az idő én napi 100 km-t motorozok, tehát akkora "hiányom" nincs.

                  Komment


                    #39
                    A tartalék futómű a helyén, a rossz itt hever a padlón, tehát elhárult az akadály a vasárnapi tatabányai börze elől :-))

                    / / / / /

                    Új fejlemény a MiniTorino-val kapcsolatban: Szabó Tamás várpalotai FIAT-tulajdonos (egyben régebbi résztvevőnk) beszervezte a Palota T.V.-t egy kisfilm forgatására a rendezvénnyel kapcsolatban, amelyre várhatóan Várpalotán, a Trianon Múzeum-nál kerül sor.

                    Ez egyben azt is jelenti, hogy a forgatás során a forgatócsoport bármelyik résztvevőhöz odamehet egy-két váratlan kérdést feltenni, tehát mindenki készüljön a saját klubja, autója, illetve eddigi veterános élete történelméből :-)

                    Nem is beszélve a korhűbbnél korhűbb ruhákról :-)

                    Komment


                      #40
                      Egy kis (nagy) autó, egy pár őszi háttér; egy kis aláfestés a készülődéshez:


                      Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 okt. 14, 23:35.

                      Komment


                        #41
                        A programleírás a következőképpen változott !

                        - a Boldizsár utca a napokban egyirányú lett és csak a fent leírt módon lehet behajtai!
                        A másik irányból "Behajtani tilos" tábla és sokszor a megszokásból közlekedőkre leselkedő rendőrautó várja az érkezőket!

                        - a budapesti nevezetességekhez pedig még pár épületet beírtam; valószínűleg kicsit álmos lehettem, mikor a programot írtam...:-)

                        Komment


                          #42
                          Információ az ebédről:

                          A szavazás döntetlennel zárult - legalábbis az interneten.
                          Mivel az interneten kívüli jelentkezők közül szinte mindenki a szendvics + szalonnasütés verziót támogatta, így ezt fogadjuk el; aki mégis meleg ételt szeretne ebédelni, átkísérem a vendéglőbe (a múzeum mellett van).

                          Persze, rossz idő esetére az étterem tartalékban marad.


                          / / / / /

                          Komment


                            #43
                            Köszi Ákos! Ismét jó volt, a legközelebbire már most jelentkezünk!

                            Komment


                              #44
                              Sziasztok!

                              Köszönöm én is minden résztvevőnek a részvételt! :-)

                              Nagy élmény volt úgy autózni, hogy a visszapillantótükrömben egy 1938.-as FIAT Topolino pislogott

                              / / / / /

                              A jövőben bevezetjük a MiniTorino-n a jegyrendszert :-)
                              Nem azért, hogy visszahozzuk az '50-es évek hangulatát, hanem, hogy többet ne kelljen a meglátogatott létesítmények előtt "pénzezni" a csoportjegyek miatt :-)
                              Reggel, vagy útközben beszedem a csoportjegy előre kiszámolt árát mindenkitől, és adok egy jegyet...így nem kell visszajárót számolgatni, meg izzadni, hogy adok vissza ötezresből és nem fordulhat elő, hogy többen leszünk, mint amennyi pénzt befizettünk
                              Ez nem ránk vonatkozik, mert tudom, hogy a túra résztvevői közül mindenki szabályosan jutott be - a Trianon Múzeum-nál nem is volt gond, ott csak mi voltunk, de Nádasdladányban a tárlatvezetés közben hirtelen mintha többen lettünk volna - valószínűleg idegenek is "besurrantak" velünk, ami nem zavarna, csak utána engem vett elő a pénztáros, hogy ez nem annyi látogató. amennyi

                              Odamegyünk, leadom a szatyor pénzt és csak a jegyet kell felmutatni a bejutáshoz mindenkinek...

                              / / / / /

                              Kísérletnek jó volt a szavazás az ebédről...
                              Az internetes szavazáson döntetlen lett, az "élő" vélemények szerint legtöbben a szendvics + szalonnasütést szerették volna...ezek után többen jöttek oda hozzám a túrán, hogy hol van egy vendéglő, mert éhesek :-))

                              Úgyhogy visszatérünk a jól bevált gyakorlathoz, lesz továbbra is egy fixen megbeszélt éttermi ebéd, ettől még lehet este szalonnát is sütni, mint ma :-))



                              Pár gyors kép a túráról:

                              [PICASA=MiniTorino]5MiniTorino2011X22[/PICASA]
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 okt. 22, 22:53.
                              soveny kedvelte ezt.

                              Komment


                                #45
                                Köszi!
                                Jó volt!
                                Szép időnk volt!
                                Igazi őszies szép nap!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X